Píše se rok 1937 a probíhá japonská invaze do Číny. Markantně lépe vyzbrojená a vycvičená japonská armáda decimuje čínské síly, složené převážně z rolníků a obsazuje jedno území za druhým. V Šanghaji se jejich postup na moment zastavuje, když se oddíl osmi set hrdinných obránců opevní v obřím obrněném skladišti na břehu řeky a s nasazením veškerých svých životů brání útočníkům v dobytí celé Šanghaje a postupu na hlavní město Nanking. Přesila je ovšem obrovská... (C0r0ner)

Brain-D

Velmi silný snímek o konfliktu, který trval v letec 1931-1945 mezi Japonském a Čínou. Postupně i celým světem v rámci 2.sv.války. Nevěděl jsem, že se Čína ocitla v tak prekérní situaci a tento audiovizuální zážitek mi hned moje mezery nádherně doplnil. Perfektní snímek, kde absolutně nerozumím hodnocení, tak budu trošku nadržovat, abych snímku pomohl. 85% ()

gogo76

Po technickej a vizuálnej stránke je to dokonalosť sama, vojnové peklo v pravej podobe. Prvá hodina ma skutočne veľmi zaujala, nájazdy Japoncov na továreň nemali chybu. Spočiatku som čumel s otvorenými ústami ako je možné, že Číňania majú nemecké helmy, uniformy aj výzbroj, ale niečo pravdy na tom je, oni skutočne používali výzbroj a výstroj z rôznych krajín. Celý tento príbeh je ako vymyslená rozprávka, kde vojnovú zónu a blahobyt pokoja oddeľuje iba jedna rieka, keby to nebola pravda. Nepochybujte o tom, že je tu mnoho vecí prikrášlených, zheroizovaných, ale základ je pravdivý. Po prvej hodine však moje nadšenie postupne opadávalo. Samovražedné skoky s granátmi z budovy vyzerali efektne, ale v situácii keď potrebujem každého vojaka by som ja osobne hľadal iné riešenie. Nešlo tie granáty zviazať a hodiť bez ľudského doprovodu? Potrebujeme niečo ťažké? V továrni muselo byť harampádí celá hromada... Vztýčenie vlajky bol vrchol, nechať zabiť toľkých vojakov len pre vlajku...Niekto povie je to symbol...Ok, vyvesme ju na 5 minút, zajtra znova, aby vedeli, že sme tu a potom znova...hrdinstvom a obetovaním sú zabalené mnohé scény, niektoré viac iné menej, ale v konečnom dôsledku je to práve to, čo filmu najviac strháva body. Keby sa v tomto smere ubralo, je to jeden z naj vojnových filmov za posledné roky, takto len pozoruhodný film. 70%. ()

Fr

,,KDYBY BYL KAŽDÝ ČÍŇAN STATEČNÝ JAKO ONI, JAPONCI BY SE SEM NEODVÁŽILI“… /// Válečný maso, hrdinství, zbabělost… a kus toho patosu… prostě válka. Hodně dobrejch okamžiků, ovšem ani tady se místy nevyhnuli nudě – když jde o takový to válečný vykecávání… ale to je všude. Prostě válka. Když Číňani zaplatěj za film takový prachy, můžete si bejt jistí, že to bude znát. Minimálně na technický stránce, akci a počtech komparsu. Asi nejlepší válečnej film za posledních… kurva nevím…no (EvilPhoEniX říká 10 let… no tak teda jo…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Je mi celkem u prdele, jestli film dokáže vyjádřit třídní útlak v řadách Kuomintangské armády. Chci se bavit! /// Thx za titule „panot“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ ** ()

mortak

Vlastenecký historický film v tom nejlepším slova smyslu. Obrana skladiště Sihang je jedním ze klíčových bodů novodobé čínské historie, a tak je pochopitelné, že filmaři tento obrovský úspěch armády (i když to byla tehdy NRA, která pak byla vyhnána) natočili ve velkém a s náležitým patosem. Ovšem taky dost historicky věrně. Ač se nám může ta zápletka okolo vlajky zdát přepálená, Yang Huimin tu vlajku tam opravdu donesla, a obránci ji za úsvitu vyvěsili (s tím následným leteckým útokem to pravda trochu filmaři přehnali, ale patos musí bejt). Objektivně za čtyři, ale přidávám pátou za způsob vyprávění - ty mikropříběhy vesničanů, kteří neumí zabíjet, jsou k tomu brutálně nuceni svými nadřízenými, a nakonec se stávají hrdiny, odráží docela historii. ()

EvilPhoEniX

Nejvýdělečnější film roku 2020 ( 460 mega) je instantní klasikou a nejlepším válečným filmem za posledních 10 let. Od začátku do konce adrenalinová, atmosférická, brutální a nekompromisní jízda, kde sledujeme 800 Čínských vojáků bránící skladiště uprostřed Shanghaie před enormní Japonskou armádou. Velkolepý vizuál a atraktivní kamera je tak boží, že několikrát jsem měl chuť film pauznout a vyfotit si picture. Tempo filmu se řítí neskutečně kupředu, film téměř neopouští bitevní pole a sledujeme statečné Číňany, kteří mají za úkol ubránit skladiště po celých 5 dnů před nepřátelskými vlnami. Líbilo se mi, že z akce je zde vše, co divák ve válečném žánru očekává. Nádherná a promyšlená Stealth Akce, odstřelování lidí, kteří se snaží utéct přes most Sniperem, nálet letadel, Suicide bombers, boje na blízku s noži a strhující přestřelky. Při sledování máte pocit, že jste s vojáky uprostřed šíleného masakru, kde kulky lítají a trhají vše skrz naskrz. Level násilí je opravdu vysoký a je radost na fillm pohledět. Musím pochválit i skvělou kameru, drtivý soundtrack, kde z každé sirény či výstřelu máte instantně husí kůži a bavily mě i jednotlivé postavy, které sice nedostanou až tak moc prostoru, ale oblíbence si tam najde každý. Atmosféra filmu mě pohltila jak už dlouho žádný film a už teď minimálně 5 scén má šanci stát se ikonickými. Pro fanoušky historie a velkolepé válečné vřavy absolutní povinnost. Klenot, který třeba archívovat! Kdokoliv dá méně jak 3 hvězdy permamentně letí z přátel a stává se Úhlavní Enemy numero uno. Příběh*****, Akce*****, Humor>Ne, Násilí*****, Zábavnost*****, Hudba*****, Vizuál*****, Atmosféra*****, Napětí*****. 10/10. ()

• Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)
  • Letouny útočící na vlajku na střeše skladiště byly palubní stíhací stroje Mitsubishi A5M (ve spojeneckém kódu Claude) vyzbrojené dvěma synchronizovanými kulomety ráže 7,7 mm. Jednalo se o přímého předchůdce nejznámější japonské palubní stíhačky Mitsubishi A6M (Zero). (Necrotongue)
  • Proti značně přibarvené filmové verzi ustupovalo ze skladiště do britské koncese 376 vojáků, přičemž jich na mostě pod japonskou palbou padlo asi deset. (Necrotongue)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů