Ulice strachu – 1. část: 1994

• USA Fear Street Part 1: 1994 (více)

Po sérii brutálních vražd se dospívající dívka a její přátelé postaví zlu, které jejich nechvalně proslulé město dusí už celá staletí. Vítejte v Shadyside. (Netflix)

Slasher

Překvapivě v pohodě mišmaš dětskýho adventure hororu, vyvražďovačky a spousty dalších přísad, byť retro devadesátky, hádám primárně spravený pro gen Z diváky. Hodně cool úvodní titulky, celkově pěkná forma, sympaticky obsazený, pár vražd má dobrý říz, jak to postupně morfuje od vraha se skeletor maskou v 666 čarodějnici mi přišla dobrá zábava. Takže asi mrknu i na další. Kdyby to nakoplo trošku renesanci slasherů (myšleno bez dětí a drsnější), budu jedině rád. ♪♫ P.S. Pokud jsi přízemní kokot, co nezvládne lesbi párečky, odečti si hvězdu a táhni do p*či. ()

J*A*S*M

Od trilogie Fear Street jsem očekával trojici různorodých filmů, které slasher subžánr zpracují rozličnými způsoby určenými dobou svého zasazení. Rok 1994 se měl nést ve stylu Vřískotu a zábavného devadesátkového pomrkávání na fanoušky, 1978 mohla být renesance kempového slasheru po vzoru The Burning nebo Pátku třináctého, a rok 1666 jsem si představoval jako drsný dobový horor, jehož atmosféra by mohla připomínat třeba The VVitch. No, vím, byla to naivní představa. V celkovém pohledu je Fear Street nakonec taková typická nenáročná netflixárna, žánrovka přizpůsobená moderní době a mladému publiku, kdy styl jednotlivých dílů se mezi sebou v podstatě nijak moc neliší. Omílá to furt dokola to samé, postavy se chovají stejně, má to stejný styl odlehčení. Ve výsledku promarněná příležitost přinést něco fakt speciálního, ale za to obětování tří večerů to asi i tak stojí. 1978 > 1666 > 1994. Podle mne nejslabší díl, ale jako rozjezd ujde. ()

M.i.k.e

snaha o vzkříšení slasher žánru vyšla tak napůl.Z jedné části je to hodně zábavné,překvapivě brutální a osobně mě bavil ten nadpřirozený prvek.Na straně druhé to občas bojuje s tempem a s tím,že se neumí rozhodnout co by vlastně chtělo být.Pravým hororem?Nebo snad hororem líznutým fantasy?A nebo snad teen hororovou komedí?A nebo snad něčím jako Goosebumps (vzhledem k autorovi předlohy)?I přesto to dohromady nějak funguje a na další díly se kouknu rád.Minimálně ten druhý alespoň podle traileru slibuje návrat k tomu nejlepšímu ze sedmdesátkových béček...60% ()

D.Moore

Vyvražďovačka klasického střihu, která ve velkém cituje (především) Vřískot a jemu podobné, dělá to v krásném kabátě a zároveň s nadsázkou i (pro mě) překvapivě brutálně... A stále zábavně i díky hercům a jejich skvělým postavám, které se chovají tak logicky, jak jim žánr umožňuje. K dokonalosti tomu sice chybí něco, čeho se pravděpodobně dočkáme příště a přespříště, ale i tak jsem velmi spokojený. ()

Lucasion

Od trilogie Fear Street jsem měl velká očekávání. Tvůrci se netají svojí láskou ke klasickým slasherům a v každém díle jim vzdávají čest. Rok 1994 vzdává čest především Vřískotovi (1996). Úvod filmu je naprosto vynikající. Velká škoda, že si Maya moc nezahraje. Ovšem obsazení celé hlavní party, ač neznámé, tak velmi sympatické. Film má velmi nepříjemnou a děsivou atmosféru po celý film. Monstra se probouzejí a je pouze na partičce, aby jim zabránili v eliminaci půlky města Shadyside. Nechybí gore, v jednom případě i vcelku hodně brutální, tak nechybí i humor. Za mě part one splnil, co měl. (77 %) ()

• Na začátku filmu již v první minutě můžeme v pozadí slyšet skladbu „Closer“ od americké kapely Nine Inch Nails z jejich alba „The Downward Spiral“, které bylo vydané v roce 1994. (Trajektt)
  • U Joshe (Benjamin Flores Jr.) v pokoji je možno vidět plakát Beastie Boys. Jde o tříčlennou hiphopovou skupinu založenou v New Yorku v roce 1981. (pornogrind)
  • Při příchodu na pohotovost (zhruba ve 36. minutě) hraje v pozadí píseň „Killing Me Softly With His Song“ od Roberty Flack. Ve 47. minutě při útoku na Simona (Fred Hechinger) hraje krátce píseň „You Always Hurt the One You Love“ od The Mills Brothers. (pornogrind)

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

19.07.2022

Horor coby žánr bude zřejmě věčný. Zaprvé se dá ohnout do jakékoli podoby a zápletky, zadruhé je levný, a zatřetí si diváky vždycky najde. Ví to hollywoodská studia, a zjišťuje to už i Netflix, který… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu