Reklama

Reklama

VOD (1)

Wanda sa vydáva na nepríjemnú cestu do svojej minulosti, ktorá jej však pomôže vysvetliť prítomnosť a budúcnosť. (Disney+)

Recenze (50)

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Předposlední epizoda WandaVision je skvělou hrou s divákem. Hrou při které má divák pocit, že už vlastně absolutně všechno ví a tvůrci ho následně překvapí s dalšími nečekanými zvraty. Jedná se sice o poslední epizodu, nadále se ovšem tvůrcům daří držet to tajemno a ani po závěru této epizody není zcela jasné, kam to vlastně celé vede. A právě v tom je to geniální. Osmá epizoda WandaVision dělá mnoho věcí naprosto výtečně- Po vzoru čtvrté epizody se tu v zásadě podávají odpovědi na některé otázky a to i díky sledování různých momentů z jiného úhlu. Ale funguje to. Funguje to emocionálně a to i díky opět famóznímu výkonu Elizabeth Olsen, který jsem od ní před premiérou seriálu upřímně nečekal. Jenomže Olsen právě až v této minisérii skutečně dostala příležitost zazářit a zároveň zajistila to, že se Wanda oficiálně stává jednou z nejzajímavějších postav v rámci Marvel Cinematic Universe, která ještě určitě předvede velké věci. Dosud jsem v rámci WandaVision žil v tom, že jakmile nastoupí Kathryn Hahn na scénu, krade si jednoduše každou scénu pro sebe. Právě v osmém díle ale Hahn dostává ještě více prostoru a dokazuje, že je prostě výborná. Už v úvodní scéně na ní divák dostává zcela nový pohled a i v téhle póze je Hahn neskutečná. Především komediální herečka tu dostává možnost se předvést v novém světle a stojí to za to. V rámci této epizody se výtečně propracovává mytologie- Momenty, které byli zmíněné v Avengers: Age of Ultron jsou tu poprvé představené v akci a i na ně divák získává novou perspektivu. Především ale skutečně platí, že emoce fungují na správných místech a šokující odhalení v této epizodě dodává též dosavadním událostem seriálu něco na víc. Režisér Matt Shakman dokázal, že se sice víceméně rozloučil se sitcomovým formátem, i v normálních podmínkách ale utvořil epizodu, která má všechno- Výtečné herecké výkony, vysokou řemeslnou kvalitu a funkční nalákání na závěrečnou epizodu i díky nečekané po-titulkové scéně. Opravdu se v rámci této epizody přijde s něčím, co snad nikoho nenapadlo. Ale zároveň to pořád neskutečně funguje, potvrzuje tu těžkou situaci hlavní hrdinky a především se skutečně nejede v očekávaných vodách. Jedná se o prozatím nejlepší epizodu a to nejlepší možné nalákání na finále. Uvidíme, jak se povede........ ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizóda, ktorá toho prezrádza doposiaľ asi najviac, zároveň ale asi nič, čo by pozorný divák vopred nepredpokladal. To je ale otázka, možno pre Marvel fanatikov naopak táto epizóda toho ukáže veľa neočakávaného. Že sa ale nedočkáme extrémne prekvapivých zvratov, nie je na škodu veci, pretože všetko do seba solídne zapadá, je to prehľadné a rovnako aj vizuálna stránka je stále na vysokej úrovni, pričom sme v tejto epizóde v podstate svet sitcomov opustili. Ide o sóla Elisabeth Olsen a Kathryn Hahn a tie si ich patrične užívajú. ()

Reklama

Skratik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V této epizodě WandaVision je pracuje s charakterem lépe než v půlce MCU filmů. Bravo mrs. Olsen! Skvělé! Některé momenty mi přišly trošku sloppy (třeba když se mamka podívá z okna a je jako "jajx, to je nemilé" s tím, že je venku legit přestřelka), ale to je vykompenzováno skvělou prací s narací, hereckými výkony a podíváním se zpátky do minulosti, které muselo udělat radost každému fandovi Marvelu. 8,5/10 ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímavé to je, minimálně v překračování hranic formátů. Který jiný seriál do sestřihu z minula naseká i šest let starý film, který je v rámci hlavního příběhu stále relevantní? A už došlo i na odpověď těm divákům, kteří nechápali, jak by chudá holka z východní Evropy mohla znát stařičké americké sitkomy, logicky z DVD. Takže neplýtvejte časem a taky si zkuste zapnout I Love Lucy (1951), The Dick Van Dyke Show (1961), The Addams Family (1964), Bewitched (1964), I Dream of Jeannie (1965), Who's the Boss? (1984) nebo Malcolm in the Middle (2000). ()

KukulienkaHO 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obrovská dávka temna a drámy oproti predošlým dielom. Ôsma epizóda čo to poodhaľuje z Wandinej mladosti - udalosti, ktoré predtým len v skratke odzneli. Rovnako slúži na zodpovedanie niekoľkých hlavných otázok, ktoré sme sa pýtali od začiatku seriálu. P.S.: Nevyčerpaného materiálu zostalo po predposlednej epizóde kopa, tak som zvedavý, ako si s tým plánuje poradiť finále. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (12)

  • Zde poprvé od představení postavy Wandy Maximoff (Elizabeth Olsen) v MCU uslyšíme její komiksové pravé jméno, a to Scarlet Witch. Problém s pojmenováním byl kvůli 20th Century Fox, který vlastnil práva na použití jména, ale to se změnilo koupí Foxu společností Disney. (jajo161)
  • V tomto seriálu jsme se již dozvěděli, že se Wanda (Elizabeth Olsen) narodila v roce 1989, a to, že její rodiče zemřeli, když jí bylo 10 let. To znamená, že scéna ze Sokovie se nemohla stát později, než v roce 2000. Nicméně v této epizodě můžeme vidět DVD kopie seriálu Malcolm v nesnázích (od r. 2000), které vyšly až v roce 2002, a set The Dick Van Dyke Show (od r. 1961)), jenž byl vydán až v roce 2005. (Kubaaa97)
  • V Orwellově románu „1984“ byla místnost 101 místem, kde člověk čelil nejhorší věci na světě. V této epizodě zjistíme, že ředitel S.W.O.R.D.u Tyler Hayward (Josh Stamberg) má kancelář s číslem 101, ve které Wanda (Elizabeth Olsen) vidí, jak technici rozebírají Visiona (Paul Bettany). (Kubaaa97)

Reklama

Reklama