Reklama

Reklama

Epizody(9)

Devítidílný seriál Jaroslava Dietla o pitné vodě a lidech kolem ní je snad trochu romantickou představu o vodohospodářích a jejich životě. Seriál natočil pro Československou televizi Ostrava František Mudra. Tehdy bylo zapotřebí ukázat divákům člověka silného, zásadového a zoceleného, který neustupuje přívalu problémů. A i když ztratí rodinu, stále se znovu staví na nohy. Devět dílů seriálu se soustřeďuje na soukromý život hlavních postav, řeší se partnerské konflikty, rozpady rodin apod.

Pavel Nový hraje hrázného Jana Palyzu. Jeho postava není jednoznačně ani kladná, ani záporná, i když převažují kladné vlastnosti. Jana Krausová ztvárnila roli Ivany Opatové, Palyzovy přítelkyně a svobodné matky, právě ona je dost nevyrovnanou osobností v partnerských vztazích. (Česká televize)

(více)

Recenze (121)

petikacka 

všechny recenze uživatele

ÓÓÓ jak mě v tomhle komunistickém seroši neuvěřitelně sere Jana Krausová...Ona je takový typ, který vypadá jako zraněná laň a chlapi se můžou posrat, aby jí pomohli.  Vlastně vůbec za nic nemůže, chtěli ji nejlepší chlapi a ona jim všem prostě zahýbala. A to mi hlava nikdy nebrala.  Jinak je to úplná kravina, ale pro mě je to nostalgická vzpomínka . Za mě 65% ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Seriál, který kdysi byl hojně parodován. Svoje kvality má, ale mohl být lépe natočený. Kamera, respektive obraz je dost nekvalitní i na dobu svého vzniku a totéž platí třeba o zvuku. Někdy děj zbytečně brzdily například ukázky z práce potápěčů při zabezpečování přehrady. Charaktery postav jsou vykresleny obstojně, to Dietl uměl a také je to adekvátně zahráno. Jména jako Palyza a Sikyta vešla nesmazatelně do (seriálových) dějin. 60% ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Žádné Dietlovo veledílo, ono je poznat, že ne všechna prostředí mu jsou blízká (viz Inženýrská odysea), a že se pak necítí pevný v kramflecích. Takže opět je seriál silný v mezilidské rovině, i když někteří herci zde hrají vyloženě koženě (Krausová a vlastně i Nový), a samotné příběhy z přehrady jsou spíše o nějakých výjimečných problémech, kde záleží, jak moc někoho tohle téma zajímá. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Telenovela na pozadí provozu přehrady (Kružberk), kde příběhy jednotlivých postav ukazují různé typy lidí v partnerském soužití, na svou dobu plnou nevěry a nabouraných vztahů. Ale hrázný Palyza je (jistě nejen) pro mě dodnes hrdinou, ať již pro svou lásku k přírodě, umění vycházet s lidmi, zásadovostí (vůči vypočítavému náměstkovi i ženě), skromností a šikovností. Mnozí lidé dnes koukají na seriál s nostalgií, neboť zachycuje ještě místa, dnes již pod vodou přehrady Slezská Harta, jež je v seiálu teprv budována. Seriál vznikl proto, že v té doby potřebovala průmyslová Ostrava další vodu, čili tvůrci zobrazili potřebu přehrad a života kolem nich. Vždy se rád podívám, nejen proto, že tam chytají ryby :-) ()

Stejšn 

všechny recenze uživatele

"Dyť ta Krausová se pořád tváří jako prdel" - tak tohle je jedna z věcí, na které nikdy nezapomenu. Takhle komentovala seriál při premiérovém uvedení moje máma. Od té doby, vždycky když o seriálu slyším, vybavím si tuhle hlášku Celkem se to dá vidět, ale žádný zázrak to opravdu není. Snad ani jedna sympatická postava, celé trio Palyza - Palyzová - Sikita je špatné. Zajímavé prostředí. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (20)

  • Ve scéně po rvačce u Šperla, kdy zraněný Michal Stanko (Tomáš Jirman) usedá na lavici, se na mžik v zrcadle objeví kameraman s ruční kamerou. (Ganglion)
  • Točilo se na přehradě Kružberk, v Budišově nad Budišovkou, Ostravě, Polance nad Odrou, Jánských Koupelích, v dole Michal v Ostravě, Kerharticích, nádrži Hrázka, na přehradě Žermanice, přehradě Morávka, přehradě Těrlicko a přehradě Šance. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Jedním z dramaturgů ostravského projektu byl Lubomír Zaorálek, později poslanec za ČSSD. (cariada)

Reklama

Reklama