Within the Woods

Krátkometrážní / Horor / Thriller
USA, 1978, 31 min

Jeden z prvých krátkometrážnych filmov dnešného režisérskeho velikána Sama Raimiho bol natočený ako prequel ku kultovému The Evil Dead. Natočený za predĺžený trojdňový víkend v Michigane, s minimálnym rozpočtom a príbehom. Partia tínedžerov si spraví výlet a ubytujú sa v chate, hlboko v lese. Prebudia sily zla, ktorý sa ich jedného po druhom snažia zabiť. (genetique)

Kletus

Na Raimiho trilogii to nemá, ale tenhle krátkometrážní počin si zaslouží 4* už jen za to, že zajistil financování prvního "Lesního Ducha" ()

Miroslav.Zac

Nebýt toho, že se Sam a Bruce později proslavili kultovní trilogií, zapadla by tahle rarita do hlubin filmové historie. Jestli chtěl Raimi experimentovat a natočil snímek schválně v tak šílené kvalitě, nebo jsem viděl jen záběry z tisící kopie původní VHSky, to netuším. Jistě však vím, že to bylo absolutně nekoukatelné... naštěstí se jednalo jen o amatérský počin a další kroky tvůrců vedly naštěstí koukatelným směrem. ()

Lazy87

Viděno asi pul hodiny po prvním dílu nadcházející série, takže žádné překvapení. Navíc ještě nějaký rip z vhs, takže kvalitativně se to vyrovnalo mým kazetám z dětství (naštěstí ne obsahově). Ale i to mělo své kouzlo. ()

pan Spock

Hororovému začátku kariéry Sama Raimiho jsem věnoval pozornost teprve nedávno. A jak to tak vypadá, přehlížel jsem jí k mé vlastní škodě zcela neprávem. Protože tohle je zrod jedné z nejšílenější hororové série. Myšleno je to samozřejmě zcela v dobrém smyslu. Půlhodina stačí a je nám naservírováno přesně to co chceme. Lahůdkové scény. Děsivé a krvavé. Tísnivá hudba, šílená kamera a dokonce i ta hrozná kvalita obrazu působí dokonale celistvě. Jako když z výborného hororu vystříháte dialogy a všechny ostatní zbytečnosti a zbyde vám takový delší trailer. Když vezmeme v potaz, za jak dlouho a za kolik byl film natočen, nezbývá než smeknout. ()

PeeTRSs

tak tohle videt zamlada,tak se vazne nevyspim...samraimi(18),to je buh..a bruce je primo neskutecnej...uuuuuuuaaaaaaaa....hhhhhrrrrr....join us.. ()