Po zmrzačení jediné přeživší Victorie Heyes (Samantha Scaffidi) a spáchání sebevraždy při policejní konfrontaci je Art (David Howard Thornton) o rok později vzkříšen zlověstnou bytostí a na halloweenskou noc začne hon na dva nic netušící sourozence v oblasti Miles County. (TommyZR)

silentname

"Terrifier 2". Film, pri ktorom vraj veľké množstvo ľudí v kine omdlievalo alebo potrebovali aspoň vrecká na zvracanie. Takže uznávam, bol som zvedavý, ako to celé nakoniec bude vyzerať. Odvážne som vstúpil na hororovú pôdu tohto filmu... a nepovracal som sa, ani som neodpadol. Ale uznávam, že pri niektorých scénkach som radšej na moment zavrel oči, lebo sadizmu sa tu skutočne nekladie miera. Môžem pochváliť Damiena Leoneho, že sa mu podarilo také grafické scénky natočiť, no rovnako to miestami pôsobí, že sa snažil skutočne až tak moc, že to mohlo ísť na úkor filmu. Nemám problém s gore a násilím v hororoch, pokiaľ to nezačne pôsobiť, že sú tie filmy vysoko násilné už len preto, aby boli vysoko grafické a násilné. Lebo neviem ako inak mám zhodnotiť scénku s Casey Hartnett. To bol teda riadny masaker. Dokonca až taký, že som si uvedomil, že mi jej postavy neskutočne ľúto. Lebo to čo si musela ako postava prežiť je skutočne... moc. Tým uzavriem tému gore a sadizmus v tomto filme. Ako je na tom zvyšok? Prvý film som nikdy nevidel, no možno si ho po tomto zážitku pozriem, aby som mal predstavu čo sa udialo. Podľa všetkého však náväznosť medzi jednotlivými filmami je tak minimálna, že to zásadne fakt, že som si pozrel dvojku ako prvú neovplyvňuje. Veľká poklona Davidovi Howardovi Thorntonovi, ktorý si rolu klauna Arta užíva do takej miery, že som bol ním absolútne hypnotizovaný. Je tak suverénny, že klobúk dole. Plus ma fakt fascinuje, že je klaun, ktorý sa ale správa ako mím. Dáva to jeho postave veľmi originálny charakter. Snová scénka v úvode je skvelá... vôbec som nevedel ako sa to vyvinie a tá "Clown Cafe" skladba je tak chytľavá, že tu melódiu človek nejaký čas nedostane z hlavy. Problém s filmom sú však trošku jeho hlavné postavy, ktoré mi neprídu veľmi zaujímavé. Sú okey, a je fajn, že nepôsobia totálne stereotypne, no vo výsledku nevedia filmu nejako viac pridať. V podstate to celé stojí primárne na Artovi, ktorý si kradne každú jednu scénku. Príbehom a postavami to však moc film moc nezachraňuje. Viete kto zomrie a v podstate aj viete kto prežije. Nemyslím si, že by som niekedy chcel vidieť film znovu... napriek tomu, že mi ostane v pamäti asi navždy. Hodnotenie: B ()

Deyw

Takze se nam vratil nas klaun o kterym nikdo nic nevi..jen ze se jmenuje ART - no ted je mnohem vtipnejsi a mluvi oblicejem, jeho nejlepsi kousek je asi kdyz rozebere tu cubku a pak ji vosoli 😊 to se mu povedlo..par dobrejch srand vymyslel az to ke konci nedomyslel..hrdinka je hot lidl wonder woman, nadech VHSky ztoho smrdi, doufam ze se klaun vrati vy zmrdi 😊 ARTa mam rad je to muj velkej slasherovskej kamarad 😊 ()

Immortal17

Ooooh, ano, to je balzám na moji duši. Fanoušci hororové tvorby 80' let a slasher filmů typu Friday the 13th., Nightmare on Elm Street, Sleepaway Camp nebo dalších krváků mi teď budou přikyvovat, že jsem právě zažila u Terrifier 2 moment absolutního bloody orgasmu. Krev, brutalita, teror, děs, hrůza. Film je tak úžasně amatérský a přitom tak perfektně zrůdný ve všech ohledech jak to dokáže jedině Damien Leone. Jak už první díl s vražedným klaunem Art, tak i druhý díl naprosto splnil má očekávání. Klobouček dolů! Tak málo diváků ví, že Pennywise je oproti němu hotový paskvil, to protože neznáte pravý kontext žánru horor, dámy a pánové. Tohle je umění ve světě hororových filmů! Ale pozor! Ne každý na tohle má žaludek. Pokud nesnesete ani obyčejné horory, tak se tomuhle vyhněte obloukem, protože vás to bude stíhat ještě dlouhé noci potom. ()

ricci.s

Pre mňa jasný Top horor tohto roka, a asi to tak aj ostane. Pre každého milovníka gore to podľa mňa bude podobne. 140 minút morbídnej krvavej zábavy, pri ktorej sa každú chvíľu tešíme, akým spôsobom tento vynikajúci hororový klaun svoju obeť zamorduje. Omdletie či zvracanie ako niektorým americkým divákom samozrejme nehrozilo (iba im závidím, že si to mohli vychutnať v kine a ja nie, lenže na drbnutom katolíckom Slovensku to najlepšie aj tak nikdy nepustia), pokojne som pri tom večeral pizzu a vychutnával si vybuchujúce hlavy, skalpovacie scény či poletujúce končatiny. Tretia časť by pokojne mohla trvať aj 4 hodiny, lebo na toto by som sa dokázal pozerať vkuse. A už sa neviem dočkať, ako tu niekto začne rozoberať scenár a logiku chovania postáv :) ()

666Carnage

Art zase místo smíchu rozdává bolest. Za málo peněz hodně muziky, tady je vidět, že i když nemáte úplně velkolepý budget, můžete natočit kvalitní horror. Jen by to mohlo být trochu kratší, páč 2 a čtvrt hodiny je docela dost. Tolik násilí a masakru, jako je tady jsem dlouho neviděl. Opravdu se tu nešetří krví, střevama a všemožného mordu. Vlastně mi přijde na Artovi nejděsivější to, že neřekne ani slovo a přesně víte co chce nebo udělá. Už se těším na podzim na třetí díl. 70% ()

• Diváci po promítání v kinech uvedli, že film je tak násilný a krvavý, že lidé v kinech zvraceli a omdlévali. V některých případech byla dokonce přivolána sanitka. (noelcoward73)
  • Do závěrečných titulků je vložena ještě jedna scéna. (pornogrind)