Obi-Wan Kenobi se stává cílem na zločinecké planetě. (Disney+)

zborja

Jakožto velký fanoušek Clone Wars a ostatně všeho, kde se jen klony mihnou, jsem hlavně čekal na scénu s veteránem. A zapůsobila na mě víc, než jsem čekal. Ono vidět jednoho z milionů hrdinů, ještě navíc podle uniformy bych ho tipoval na Anakinova vojáka z 501. legie, jak živoří, to je hodně silné kafe. Opět tu máme Obi-Wana ve světě, proti kterému bojoval ještě před Imperiem. Je opět na misi, jako za časů Republiky, ale s tím rozdílem, že pověst Jediho je mu velice na škodu. Musí přesvědčit jak malou Leiu, ale hlavně sebe, že ještě je Jedi a že Inkvizitoři mají dobrý důvod po něm jít. Ona ta malá se mi začíná docela zamlouvat. Sice mi stále připomíná Omegu z Bad Batch, ale přece jen je to živé dítě. Správně protivná, umanutá, prostě budoucí Lea. Nicméně Inkvizitoři opět potvrdili moji domněnku o jejich naprosté zbytečnosti v rámci celého Impéria. Není divu, že si Lord Vader vše raději zařizoval osobně. Jsou výsměchem Temné straně Síly. I nadále, Síla s námi. ()

jirikzaboj

Potenciál to má, ale režijně prozatím nezvládnuté a neukočírované. Obiwan skvělý, ale to nám bohužel nestačí. Statické, bezduché a sterilní záběry při akčních scénách také moc nezabírají. Logika některých postav a rozhodnutí naprosto postrádá smysl a čekal bych větší hukot a snahu dopadnout jednoho z největších Jedi všech dob. Vedlejší postavy navíc dost nesympatické a neúderné. Přesto nezoufám a těším se na další díly. ()

Albim

Achjo. Disney prosím zpomal. Věci s velkým potenciálem šlapeš do země bez uvědomění se, že se to těžko bude přetáčet v budoucnu. Tyhle průsery nezachráníš. A tak jsem se na to těšil. Jak malý kluk. No co, se zatnutými zuby to dorazim a vrhnu se na Andora. ()