Roztříštění

• USA Fractured (více)

Jeho žena a zraněná dcera se při návštěvě pohotovosti ztratily a zděšený muž je marně hledá po celé nemocnici. Začíná si být jistý, že doktoři něco tají. (Netflix)

kolda1990

Ou shit musím říct na začátek. Dobrej, moc dobrej thriller pro mě:) nejdřív si říkám, no dobrý, tak to je jasný, ale pak postupem času se pochybnosti dostavovaly a už sem si vlastně nebyl tak jistý. Depresivní nemocniční atmosféra kdesi v prdelákově celkem fungovala. Nízkorozpočťák, jak má být. Slabší pětihvězda, ale mě to dnes sedlo jako prdel na hrnec:) ()

TheEvilTwin

Pro mě bez debat nejlepší film, co jsem za poslední dobu viděl. Napětí od začátku až do konce, výborná hudba (podobná jako z Get Out), tajemné a ke konci extrémně drsné. Divák se nestačí za 100 minut ani jednou nudit a ke konci se na něj valí jeden zvrat za druhým až k samotným titulkům, u kterých jsem koukal s otevřenou pusou. Originalita z filmu jenom tryská a všechny ty weird znamení, symboly a náhody, které jsou zde od prvních minut, nutí diváka přemýšlet, který scénář se nakonec vyklube. Precizní, šikovný a absolutně bezchybný halucinační thriller, který si pustím ještě Xkrát... ()

Kudly4

Škoda, že jsem si tady přečetl, že v určitý minutě lze film skrz na skrz prokouknout, ale ono to je celkem do očí bijící, takže bych si toho možná všiml i sám. Každopádně jsem pak sledoval pouze to, čím nám chtěli tvůrci zamotat hlavu a nebylo to úplně špatný, i když se třeba někdo choval tak strašně debilně podezřívavě - a vlastně zbytečně. Přiznám se, že ač jsem věděl co a jak, finále mě celkem znejistilo, no na úplný závěr, se vše opět potvrdilo. I tak, napínavý, s mrazivou atmosférou, pěkně natočený Thriller a finále v dolním podlaží parádní. Lepší trojka. ()

Martin741

Reziser Brad Anderson /Tisnova Linka/ natocil len dalsi priemerny fryler o tom, ze niekto nieco taji a ze dotycny musi prist na koren veci. Skoda, ze Worthington /Avatar/ je extremne plany herec, fakt ako mimika ziadna, hrat nevie, no a jak tak pozeram, zenska Lily Rabe bola na tom len o trochu lepsie. Kulisy nic moc, dialogy tiez, dalsi film, ktory pravom patri do siveho, sediveho priemeru : 60 % ()

honajz

MOŽNÉ SPOILERY Mno, kdyby to skončilo fakt jako obchod s orgány, byl bych spokojenější, fakt. Tenhleten rádoby double twist není nakonec vlastně ani twistem, ale tím, co vlastně pořád se chce, abychom si jako diváci mysleli, a ono to tak kupodivu je, takže sorry, žádné překvapení. A vlastně mi to zhatilo do té doby docela příjemný dojem jakési konspirace, která by se mi fakt líbila stokrát víc, než nakonec tohle - přišlo mi to až moc jednoduché se vylhání. Ale jinak je to atmosférický film, který šlape, jak má, vzbuzuje napětí, postupuje logicky... Ono v těchto případech ale není moc kam jít - buď někomu hrabe, nebo ne. Proto by se mi líbilo téma konspirace, jež by to celé alespoň trochu vykolejilo. Vážně, kdyby to skončilo záchranou a útěkem, dám filmu pět hvězd bez mrknutí oka, takhle jen za fakt velmi dobrou filmařinu, lokace a kameru pouhé tři, protože tenhle jednoduchý konec mě naštval. (A btw - nedává to v jednu chvíli smysl, protože jak mohl vědět, že má jet do dolních pater?) (Jo, a dost mě sraly náznaky stylu balónky Brzy se uzdrav, tajemný pes, televizní film, inzerát v časopise - což dodávalo příběhu jistou mystičnost, ale zpětně působí samoúčelně.) ()

• Nemocnice ve filmu se jmenuje „Kirkbride Regional Hospital“. Inspiraci si režisér vzal ze snímku Vražedná terapie (2001), kdy jedna z budov ve filmu se jmenovala „Kirkbride Building“. (TheSpearCZ)
  • Při rvačce ve výtahu se mění umístění věcí na podlaze. (Duoscop)
  • Natáčelo se ve Winnipegu v provincii Manitoba v Kanadě. (Rominator)