V pokračování filmu Pravá blondýnka se Elle (Reese Witherspoon) vrací v celé své růžové a načechrané kráse. Je vycházející hvězdou v advokátní kanceláři a plánuje svatbu s mužem svých snů. Když však zjistí, že její firma zastupuje společnost, která testuje kosmetiku na zvířatech (a dokonce i na rodinných příslušnících milované čivavy Bruisera), stane se odhodlanou bojovnicí za psí práva. A dostane padáka na hodinu. Elle se vydává na křížovou výpravu do Washingtonu, aby vzala věci do svých pečlivě upravených rukou. Do politické arény však není snadné proniknout - zvláště když z moře šedi, černi a námořnické modři vyčníváte jako růžový palec. S pomocí světáckého poslíčka se Elle nakonec podaří přesvědčit kongresmanku Ruddovou, aby ji přijala jako asistentku a umožnila jí prosadit své názory. (Cinemax)

Chlo0opek

Komedie, která se tváří na úplně stupidní a místy je to tedy také i blízko pravdě .. Jsou zde sice světlejší chvilky, ale jinak nic moc převratné. Reesse se na tuto roli dobře hodí. Vlastně kdyby tam nebyla ona, tak by bylo mé hodnocení o něco níže:) Takhle dám trošičku lepší 2*. ()

Antonymi

Odstrašující příklad toho, jak se pokračování může přehoupnout v ohavnou frašku. Smutné na tom je, že to není vtipné. Málokdy dávám odpad a tady jsem opravdu váhala, ale nakonec jedna hvězdička - pár momentů by se tam asi nešlo. Pokud tedy budete mít odvahu je hledat... ()

reccal

Jedna hvězda za Reese, druhá za její spolupracovníky... ale nesnáším čivavy, takže hlavní téma "záchrany maminky" a pes gay jde úplně mimo mě. ()

malyLibor

Inu, asi je se mnou něco špatně. Říkal jsem si, že dvojka nemůže být nikdy na úrovni jedničky... a smál jsem se úplně stejně. Možná chybělo trochu dojetí, možná se tam objevilo pár slabších chvilek, proto dávám o 5% méně. tedy jen 90%, ale za toho nádherného homosexuálního rotvíka zaokrouhluji nahoru a je to opět za pět - i když tentokrát s odřenýma ušima. Nicméně za těch 90 minut smíchu si to tenhle film zaslouží. ()

Tomulka

Už jen stačilo začít zpívat jako v muzikále a byl by z toho hotový odpad. Nic proti muzikálům jen u tohohle by to byl hřebík do rakve. ()

Mark1983

Po pravdě řečeno tak hlavní představitelce více sedí role v psychopatických hororech či thrillerech než v romantických komediích pro holčičí publikum. ()

Pythonator

Inteligentní fiflena, homosexuální psi, soucitní politici a jiné pohádkové motivy v přihlouplém, leč docela milém pokračování. ()

CrazyWolf

Jednička byla skvělá, dvojku drží nad vodou jen překrásná Reese Witherspoonová. Kdyby nebylo jí a několika (asi dvou) pěkných momentů v ději, byl by to čistý odpad. ()