Reklama

Reklama

Robin Hood

(seriál)
Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Hrají:

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(22)

Obsahy(1)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

(více)

Recenze (231)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Které dítě 80. let by je neznalo - pohledného Robina Hooda, půvabnou Marion, siláka Velkého Johna, impulzivního vzteklouna Willa Scarleta, soudkovitého bratra Tucka, tichého Nasira, nesympatického ňoumu Mucha, prohnilého šerifa z Nottinghamu a jeho neschopného, nadutého nohsleda Guye z Gisbournu. Soudruzi nám sice pustili jen několik politicky korektních dílů, ale celý národ (nejen děti) byl na větvi z této dobrodružně-mystické podívané. Udělala jsem však chybu, seriál jsem si ... ehm... půjčila z webu a po dlouhých 20 letech se na něj znova podívala. Přiznejme si, kouzlo je pryč, strašidelné díly nepůsobí strašidelně, triky hodně zastaraly, celé je to jaksi naivní, většina dílů boj s časem zkrátka neustála - jen hudba, atmosféra a charisma herců zůstalo zachováno. Vysoké hodnocení je převážně z nostalgie, obrovské, nádherné nostalgie. Ale pozor! Při srovnání s dementní ultrasračkou "Robin Hood" z roku 2006 je stařičký seriál z roku 1984 naprosto geniálním veledílem. Nemůžu jít s hodnocením pod 4*, v mých 10 letech pro mě tento seriál znamenal strašně moc a 20 let jsem jej hýčkala v paměti jako nedotknutelný, nepřekonatelný klenot. 75% ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Ďalší seriál môjho detstva u ktorého ma sralo, že u nás uviedli len prvé série v ktorých na konci Robina picnú. Takže ďalšie diely s novým Robinom som musel pozerať na nejakej britskej TV a to ma už zďaleka tak nebavilo. Nezaujal ma nový predstaviteľ + som aj tak prd rozumel. Z pôvodnej série si už síce veľa toho nepamätám, ale rád som ju sledoval. 8/10. ()

Reklama

Zagros 

všechny recenze uživatele

V mládí jsem se na něj díval hodně rád a Robin Hood byl můj obdivovaný hrdina. Nutno říct, že spíše ten filmový, ale i seriálového jsem sledoval. Neměl moc dílů a tak jsem se u toho nestačil začít nudit a viděl jsem všechny. Pravda, Villém Tell byl pro mě zpočátku ještě poutavější a měl lepší znělku, ale zase více dílů a rychleji se ohleděl. Dnes bych se asi na seriálového Robina Hooda už nedíval, ale za příjemné vzpomínky z mládí, to tři hvězdy být můžou. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál, který je nutné sledovat zhruba mezi 12 a 15. rokem života ;o) Pak si ho člověk nejvíc užije. Jistě by se mu dalo i leccos vytknout. Je ale fakt, že od té doby žádná podobně silná seriálová adaptace nevznikla. Vlastně je z podivem, že to dnes televize nedávají. U náctiletých by nepochybně uspěli, přestože v tom nejsou žádné počítačové triky a všechny použité efekty jsou doslova dřevní... Ještě pár slov k historické hodnověrnosti. Středověké reálie to nezobrazuje špatně, navzdory tomu, že to je dost fantasy a že hoodovský mýtus v současné podobě formovalo především romantické 19. století a logicky tedy přejímá všechny tehdejší historické stereotypy, včetně typického a středověku zcela cizího nacionalismu. Dost nadbytečné mi ovšem přijdou všechny ty téměř obsesivní satanistické vsuvky, které už nepatří ani do romantického 19. století, ale náleží spíše až století dvacátému. Kdyby to bylo v jednom dílu, ještě to pochopím, pokud je to pomalu v každém druhém, dost to nudí... Celkový dojem: 75% Zajímavé komentáře: Radek99 ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nejskvělejší, nejmýtičtější a ve mně osobně nejhlubší dojem zanechavší zpracování legendy o sherwoodském zbojníkovi. Viděl jsem to jednou, bylo mi asi osm, a nikdy jsem na to nezapomněl. Pryč s Xenou, pryč s Herkulem, pryč i s tím Černým Rytířem, dejte nám starého dobrého Robina. Nový seriál opravdu za moc nestál.... ()

Galerie (28)

Zajímavosti (13)

  • V epizodě se mluví o sedmi mečích. Ve skutečnosti byly meče původně pouze čtyři. Byla to trojice mečů Almace, Curtana a Durandal z díla „Píseň o Rolandovi“ a také meč Mimung, meč Wudgy, údajného syna Waylendova. Další meč je zmíňen v islandském díle „Poetická Edda“, a to meč Gram. Waylendovi jsou připisovány i meče další, pocházející ze starofrancouzských hrdinských eposů, jsou to meče Adylok, Merveilleuse a další dva bezejmenné. V modernější literatuře poté přibyly meč Albion z příběhů o Robinu Hoodovi a jeden bezejmenný. Některá díla připisují Waylendovi i Excalibur, ale v tomto případě je to velmi kontroverzní, neboť Excalibur je původem z velšských bájí, nikoliv z germánských. (ajaxx)
  • Vesnice s názvem Elsdon v hrabství Nottinghamshire ve skutečnosti neexistuje, reálně je vesnice Elsdon v hrabství Northumberland v severní Anglii. Autoři dílu se nejspíše inspirovali vesnicí a farností Elston, která skutečně v oblasti Nottinghamu existuje a to na východ od Sherwoodských lesů. V této vesnici skutečně bývala středověká nemocnice a také léčebna pro malomocné. Na jejím místě byla později postavena kaple. (ajaxx)

Reklama

Reklama