Robin Hood

Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

Ironfood

Optimální kombinace dobrodružství, romantiky, humoru, napětí a mystiky s povedeným hudebním doprovodem. Za komančů to byla kultovní záležitost a i po letech je to pro mě nejlepší zpracování Robina Hooda. Jen už teď není mojí nejoblíbenější postavou Nasir, ale šerif z Nottinghamu a jeho bratr Hugo. Velký podíl na tom jejich český dabing v podání Postráneckého a Heřmánka. ()

Arsenal83

Na roky 1984-1986 seriál, ktorý vyzerá dobre, súčasnejšie. To je asi tým, že keď urobíte v historickom filme dobré kostýmy, tak fakt by mal jeho odkaz vydržať. Tu sa to podarilo. Ale inak ako príbeh Robina Hooda by som očakával viac akcie, intríg, zápletok. Tu uviazli v romantickej scenérii a pri historkách v lese či niekde pri lopúchu. A Marian je zase len priemerné dievča, táto postava akoby trpela na to, že to nesmie byť žiadna kráska. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 8.11.1988, réžia českého znenia = ZDENĚK HRUŠKA (ČST Praha) - Naše TV tento seriál už od revolúcie ignorujú a ak sa sem tam aj objaví na obrazovke, tak len v nejakej podivne zostrihanej verzii. Ale jeho fanúšikovia nespia a pripravili DVDripy s pôvodným dabingom ČST. Čakal som pri súčasnom zhliadnutí nudu a pocit nostalgickej hanby, ale mýlil som sa. Táto legenda rokmi nič nestratila zo svojho lesku. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Ak rozdelíme pilotnú epizódu a epizódu WAYLANDOVE MEČE na dve časti (tak ako sa pred rokom 1989 vysielali u nás), vychádza konečný počet epizód (aj s epizódami s Connerym) na číslo 26. Pri porovnaní nadabovaných "samodělov" na nete som ale zistil, že v nich chýbajú dve epizódy s Praedom a dve s Connerym. Mrzuté. Žeby sa nadšencom nepodarilo zohnať českú zvukovú stopu ? Alebo ich snáď komančovia neodvysielali ? Ktovie ... (13.9.2009) ()

dopitak

Hudební motiv 7*. Děj občas kulhá, hodně zachraňuje český dabing (Vašut, Moravec, Zahajský, Töpfer, Postránecký, Heřmánek, Adamovská, Knot). Moje usínací videa. V češtině šly tyto díly: Názvy dílů v uvedení ČST: 1. Robin a čaroděj I. 2. Robin a čaroděj II. 3. Čarodějnice z Elsdonu 4. Sedm chudých rytířů 5. Alan z údolí 6. Králův šašek 7. Waylandovy meče I. 8. Waylandovy meče II. 9. Pán lesů 10. Věštba 11. Největší nepřítel___ Poslední díl končí dost ZAJÍMAVĚ. ()

Zagros

V mládí jsem se na něj díval hodně rád a Robin Hood byl můj obdivovaný hrdina. Nutno říct, že spíše ten filmový, ale i seriálového jsem sledoval. Neměl moc dílů a tak jsem se u toho nestačil začít nudit a viděl jsem všechny. Pravda, Villém Tell byl pro mě zpočátku ještě poutavější a měl lepší znělku, ale zase více dílů a rychleji se ohleděl. Dnes bych se asi na seriálového Robina Hooda už nedíval, ale za příjemné vzpomínky z mládí, to tři hvězdy být můžou. ()

• Seriál byl inspirací pro vytvoření videohry s názvem „Robin Hood: Legenda Sherwoodu“. (Marpe)
  • Původně chtěl producent pro roli Lady Marian Jenny Seagrove, Judi Trott byla až druhou volbou. (Gwilwen)
  • Tento díl Československá televize nenadabovala ani neodvysílala kvůli komunistům, protože se tam objevili Židé. (Marpe)