New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Dinsberg

Závěr filmu (ne po vizuální, ale obsahové stránce) mě naprosto dostal. "Má cenu zachraňovat život, když vidím, co s ním děláte?" Dokonalá bytost, dotčená záznamy o nejhorších zločinech v dějinách lidstva, které mají přízvisko válka, se sama rozpláče nad absencí lidské duše. Jsem rád, že komediální prvky (Zorgova třešnička, schovávačka všech v Korbenově bytě), přišli ještě před tím, protože pak by onen kontrast už nevynikl. Pro mě srdcová záležitost. ()

soldiersn

Perfektni sci-fi u ktereho se urcite nudit nebudete. Jedine co me na tomhle filmu trochu mrzi, je absence shledani Bruce a Garyho, protoze by u toho vznikla urcite spousta dalsich vtipnych hlasek. Nakonec zminim Millu, ktera je vzdy k sezrani: "Velka bada BUM!" ()

Baki

och, uchvatne ... pres kostymy az po uzasneho Garyho, Milu a Bruce. Scena s cervenym tlacitkem se mi vryla do pameti uz jako 11ti letemu a kdyz sem ten film videl po x letech, tak kdyz jsem tu scenu uvidel znova, citil jsem kouzlo detstvi :). Zajimave ... :) ()

Toustovač

Můj nejoblíbenější trikový sci-fi film. Jedna z nejlepších rolí Bruce Willise a zcela určitě Milly Jovovich. Všichni zbývající "hlavní herci" jsou taktéž vynikající (Holm, Oldman, Tucker). Příběh není z nejoriginálnějších, ale ani se tak netváří, postavy jsou velmi povedené, triky skoro neuvěřitelné na to, že je to 97. rok, celé je to navíc velmi odlehčené (ale zase ne šílené) a vtipné. ()

tenista

Jedno z mých nejoblíbejších sci-fi. Bessonova představa o budoucnosti se mi, samozřejmě až na příchod absolutního zla, velmi zamlouvala. Bruceovi zachraňování světa vždycky šlo, stejně tak jako Garymu Oldmanovi hraní záporných postav. A jako třešnička na dortu Milla Jovovich s pomerančovýma vlasama...wooow :o) ()

curfew77

Pětihvězdičková lahůdka, které k dokonalosti chybí jen to, že příběhově jde přece jen pořád o sci-fi popcorn kolem záchrany vesmíru, hlubší přesah tady nehledejte. Luc Besson ale Pátý element natočil s takovým nasazením a invencí, že ho můžete ochutnávat pořád dokola a nepřejí se. Vládnou hláškující Willis, podle mě nečekaně uměřený Tucker (mnozí mají opačný názor) a především fantastický Oldman. Cool triky, výprava a výtvarná stránka věci, vtip všude kam se podíváte. "Sem nemůžete, v hotelu je bomba. - Já vím." :) Škoda jen, že Milla Jovovich je sice nádherná, ale hrát neumí, to už je lepší i Luke "Dylan McKay" Perry v jediném áčkovém projektu své kariéry. Pátý element je ale tak našlapaný, že by se tady uživil klidně i zbytek partičky z Beverly Hills 902 10 s dvojčaty Walshovými v čele. Lety prověřených 90 %. ()

JK77

zento film proste milujem, Luc Besson v zivotnej forme, okrem Magickej hlbočiny, ktora je pre mňa a stále bude No.1. I love Lillo! ()

Dlo'h-osh

Nejsem zrovna fanoušek sci-fi, ale Pátý element se nebere smrtelně vážně a má i prvky komedie. Začátek trochu nuda, která je ale vyvážená perfektní vizuální stránkou, která i po letech zaujme a od scény na letišti se rozjíždí skvělá akce, jež vrcholí přestřelkou v opeře. Závěrečné klišé s polibkem typické pro filmy té doby (Demolition man nebo Nebezpečná rychlost) se dá odpustit. ()

oasismanik

Absolútne jednoduchá, oddychová Beesonovka. Krásne, sympatické a lahodiace oku. Nenáročné, neprecenované, úspešné a stojace vždy za pozretie. Kedysi dlhé, dlhé roky môj najobľúbenejší film vôbec, dnes už len nostalgické, malé veľdielo. 10/10 ()

Mykhaluu

Když jsme se na tom strašně řezali a byli napjati v kině, když jsme se radovali, že vidíme Trickyho v roli pomocného záporáka, když se nám ještě líbila Milla a dabing dokázal být ještě dobrý.... dal bych 5*! Ale ne všichni z nás, co jsme v tom kině byli ještě žijí a ačkoliv by mě zajímalo, kde se Bruce naučil vyjednávat na víc, než na 4* jsme to neujednali.. :) Ale bavím se u toho fajnově... Taky se tam mihnul na začátku Dylan z BH 90210 a to taky na hvezdičkách nutně nepřidá.. :) **** 2009-12-02 ***** Nu, po včerejším shlédnutí jdu do pokání a přidávám hvězdičku! Ty kostýmy a spol. mi vadily už v kině, ale ona je to po deseti letech ještě větší legrace a nářez dohromady! Záporák je vskutku over the top! :) :) ()

HarlanWade

Film, kterým Luc Besson dokazuje, že je opravdu šikovným a univerzálním režisérem, Gary Oldman zase to, že v záporných rolích je prostě nenahraditelný a Bruce Willis, že umí jak hrát, tak vybírat si role. Výborný film, kterému bohužel škodí dvě věci: Dlouhá stopáž a Chris Tucker s celou svou svou rolí. ()

Romeroo

Na úvod chci napsat, že jsem Lucovi moc nevěřil, říkal jsem si Besson a sci-fi? No a Luc mi zavřel pusu, lépe řečeno otevřel dokořán. Vytvořil krásný mix sci-fi, akce a humoru...tenhle mix mi výborně chutnal a já se náramně bavil...asi nejvíc jsem si pošmáknul na scéně v opeře...mlask : - ))) co se herců týče tak Gary Oldman mě opět dostal, je to prostě pan ZÁPORÁK!!! A navíc křehká Milla byla opravdu krásně uvěřitelná...no a blondýn Bruce si odpracoval svoje...víc takovéhle zábavy si přeji 87% ()

Vikinec

"Jsme zachráněni. Jsme v prdeli". Nejlepší film Luca Bessona. Konečně vtipná, trikově a invenčně nabitá scifi s kvalitními herci. Dnes už klasika, kterou jako jeden z mála filmů můžu sledovat více než jednou. Jo, a Tucker mi nevadil. ()

Blalle

Jednu hvězdičku strhávám za neobyčejně dlouhý rozjezd, ale od chvíle, kdy se objeví Willis, je to nářez! ()

HEED

Na svou dobu naprosto geniální snímek od Luca Bessona. Velký rozpočet je tu opravdu znát a Bruce Willis jako nekompromisní drsňák. Tahle role byla jen pro něj. Škoda že nebylo více prostoru pro Millu Jovovich, stejně mi to nevadilo. Co se záporáka týká...tak ten vypadá taky tak jak by měl záporák vypadat - Hloupý, ošklivý a mocný. Naprosto parádní triky. Tomuto filmu se zkrátka dá jen málo něco vytknout. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí