New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Ounak

Skvělý film který mám rád již od dětství, ale už si ho nepouštím v takovém intervalu. Film mě zaujal a důkazem toho i je, že si de facto pamatuji všechny scény do současnosti a to jsem film pěknou řádku let neviděl. ()

Motyuek

Pokud budu přemýšlet, který film u nás doma hraje nejčastěji, toto bude jeden z horkých favoritů. Dnes už se dá říct, že to je klasika nejenom žánru, ale světového filmu vůbec. Příběh si pokaždé užívám od první vteřiny do poslední. Chladnokrevnost a hlášky Corbena Dallase jsou nutností, ztřeštěnost Rubyho Rodda to celé zajímavým způsobem oživuje a jednoznačně perlou je Jean Baptista Emanuel Zorg. Podle mě nejlepší Oldmanův herecký výkon jeho kariéry, jeho "Jááááá vím" je podmanivé. U filmu se ani na okamžik nenudíte. Triky ani po těch letech neurazí. A oproti dnešním šedivým a temným sci-fi vás až překvapí barevnost. Když to tady tak celé popisuju, asi to večerzase zkouknu. ()

mlock

Superzábavný multižánrový velkofilm, jen pár reakcí na zde časté komentáře: tak jako jinde suchaři pomlouvají "nechutné" scény, tady jim je proti srsti na jejich decentní vkus příliš extravagantní Chris Tucker - ale vo tom to je, já bych tam místo něj Miloše Skalku nechtěl! A 2. poznámka: Milla Jovovich není krásná, jenom ukázala kozy! ()

vrgulnik

Úžasná kombinace space opery a komiksu. Spousta humoru, akce a romantiky. Viděl jsem minimálně 10x a určitě uvidím mockrát znovu. ()

ConDoom

Naprostá klasika, která po celou dobu nabízí šílenou jízdu. Rozmanité lokace, skvělé herecké obsazení. Jednoduchý, ale funkční příběh. S odstupem času se navíc člověk může pobavit tehdejší představou budoucnosti a kolíbajícími se mimozemšťany. Je to úlet, zábava, nic víc v tom hledat netřeba. ()

BaseDallas

Vizuálno-kostímovo-komediálna fantazmagória. Pre mňa Bessonov nadhľad s typicky francúzskym humorom, fungoval prefektne. Herci do svojich úloh výborne zapadli a nenudil som sa ani chvíľu. ()

Chlo0opek

Místy až moc "extravagantní", ale jinak v pohodě. Při prvním shlédnutí se mi zdála 1. polovina slabá, teď, s odstupem času, už to ani tak nevnímám. ()

Pythonator

Teda tady se Luc Besson překonal a natočil asi nejlepší francouzský sci-fi film. Škoda, že v tom žánru nezkusil i něco jiného. Věřím, že má na to talent a je škoda, že ho nevyužívá. Jelikož já preferuju sci-fi a fantasy, tak pro mě rozhodně lepší než Leon a cokoli jiného od Bessona. Mistrně natočil dokonce i operní vystoupení, které dívaka nenudí, což je u opery hotový zázrak:-) Taky dal světu překrásnou Millu Jovovich v nezapomenutelném oblečku, který bych zařadil mezi ty nejkultovnější oděvy v historii filmu hned za kovovou podprdu co na sobě měla princezna Leia v Návratu Jediho. Milla Jovovich je též asi ten nejrajcovnější mimozemšťan co vám může spadnout do auta. ()

Lukkyn

Besson vytvořil vlastní budoucnost ve které dokonale využil svou fantazii. Nabízí nám otřelý příběh , ale v jiném kabátě. Správně dávkuje akci s vtipem. Těžko uvěřit , že je to opravdu francouzský film(vše tomu ale nasvědčuje). Plnou palbu si to zaslouží i pro herecké výkony. Mírným záporem u mě zústává délka. Vše ostatní je ovšem fantastické!!!! ()

efo

Pro mě jedno z nejlepších sci-fi vůbec.Skvělé kostýmy,hudba a režie,které doplňují skvělé herecké výkony(obvzlášť Oldman a Tucker)Film je sice už skoro 20let starý ale pořád osloví i mladší generace.Večer shlédnu a ráno mohu koukat zmovu:) ()

Memfiska

Další film, na který se neomrzí dívat a nedá se mu nic vytknout! I hudba se povedla. Role padoucha je (opět) díky herci Gary Oldmanovi naprosto nezapomenutelná. ()

Johgas

Mně to přišlo jako slabý odvar z Hvězdných válek. Pár hlášek bylo dobrých a moc se mi líbil výběr hudby. Znovu vidět nemusím. ()

Kikyo

Dodnes můj úplně nejoblíbenější film, především díky skvělým hereckým výkonům Bruce Willise a Mily Jovovich. Film si mě získal i originalitou a na svoji dobu poměrně "vymakanými" efekty. V tomto filmu se mísí několik žánrů (sci-fi, komedie, romantika, akce) a to v takovém poměru, že to nepůsobí nijak negativně. Tenhle film jsem viděla snad už 50x ale nikdy mě neomrzí. Hlavně hlášky Rubyho Roda :D ()

Smartynko

Nemôžem tvrdiť, že by sa to vyrovnalo Die Hard ale má to šmrnc. Nie len čo sa týka vizuálu ale aj Bruce je správne nasraný a rozbije čo sa pohne. Ako oddychová akčná komédia na dlhé zimné večery je to rozhodne za 5*. Nechýba nič. Pekná akcia, vtipné karikaturisticky vykreslené postavy, podarené hlášky a celkom dobrá hudba. Inva Mula spieva nádhernú operu v doprovode Paula Oakenfolda. Je to jedna z filmových skladieb, ktoré mi utkveli v pamäti. Piaty element má presne ten efekt čo by od neho človek čakal. Oplatí sa vidieť znova. ()

ghoston

Prostě super zábavnej biják. Akce, sranda, dobré nápady, klasický příběh v tom dobrém světle slova smyslu. "Snažím se ti zachránit práci dýdžeje." je absolutní top filmových hlášek!!! ()

Sidenius

Jedna za nejlepších scifi komedií v mém životě. Díky tomuto filmu si pamatuji Luca Bessona co by tvůrce a na každý jeho další snímek se těším. Dodnes se směju při vzpomínce na jakoukoli scénu s Ruby Rotem v podání Chrise Tuckera a o to asi v komedii jde, zasmát se i po čase vybraným scénám. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí