Reklama

Reklama

Griffinovi

(seriál)
Trailer
USA, (1999–2024), 161 h 36 min (Minutáž: 21–54 min)

Předloha:

Richard Matheson (povídka)

Kamera:

Ralph Kaechele

Hrají:

Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis, Adam West, Patrick Warburton, Phil LaMarr, Gary Cole, Jennifer Tilly, Fred Tatasciore, Ralph Garman (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(23) / Epizody(434)

Animovaný seriál o netypické americké rodince Griffinových. Každý z nich je originál, včetně jejich mluvícího psa Briana, který všechny překvapivé rodinné situace komentuje s moudrostí sobě vlastní. (TV Nova)

Videa (3)

Trailer

Recenze (794)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Hm... Když jsem se dokázal pobavit u South Parku, chtěl jsem dát šanci i dalším animovaným seriálům. Ale tohle vážně nebude pro mě. Předvídatelné, neustále stejné, bez kontextu. Prakticky to, co jsou Simpsonovi posledních pár let, je tenhle seriál od začátku. A jestli to časem překonal, nemám v tuhle chvíli trpělivost zjišťovat. Zas tak prázdný můj denní režim není a Griffithovi mi leda připomněli, proč vlastně nemám rád seriály jako formát - jsou to dvacetiminutové záplaty času bez přínosu pro člověka. Když jsou ty záplaty dost zajímavé, jsem i já ochotný jim propadnout, ale Family Guy se mi jeví strašně vyprázdněný. 2 a 1/2 ()

LION-MR.T 

všechny recenze uživatele

Možná,že jsem staromédní,ale ponižovat svojí ženu a nebo v něm propagovat nevěru,no tohle zrovna na mě není. Smál jsem sice,mluvící pes a nebo dítě,které chce zabít svojí matku a ovládnout celý svět je super. Jinak Peterova tupost je někdy,až T R A P N Á. Homer má nějaké meze tuposti,ale Grifinovi se snaží jít do extrému a čekat něco kdoví co. Klidně se tam zabíjí ženy,striptérky a prostituky jsou brány jako odpad,klidně si rodinka sem tam někoho sejme a nic. A kacířské kecy,že Grifinovi jsou daleko lepší než Simpsonovi nejsou na místě. SIMPSONOVI prostě vedou a nějaká blbá napodobenina,která doufá,že zaujme vulgaritou a ponižování je nemůžou zdolat. ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnoceno po zhlédnutí pěti sérií. Poslední dobou jsem se čím dál častěji díval na YouTube na všelijaké krátké scénky z tohoto seriálu. No, a když už to bylo ve stádiu, že jsem jich většinu znal nazpaměť, tak jsem se rozhodl, že si tento seriál seženu a podívám se na něj. Teď jsem načal šestou sérii a můžu zatím říct, že je to opravdu vtipná, nekorektní jízda, která nepotřebuje nosný příběh, většina jeho vtípků se točí kolem slavných herců, zpěváků, sportovců, politiků, kteří tam jsou jakoby navíc. Ale zároveň pro tento styl humoru a chuť navážet se do všeho a všech jsem si tento seriál oblíbil. Uvidíme, jakých bude dalších šest sérií, každopádně já se zatím bavím u naprosté většiny dílů královsky. A možná ještě víc než u Simpsonových platí, že čím více se vyznáte v americké pop kultuře a událostech, které hýbaly Amerikou, tím více se pobavíte. 100 %. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě, že je Family Guy vtipný. Kdo má rád Simpsonovi, může tento seriál brát jako jakési jejich prodloužení. Stejně jako v nich, to zde stojí na pětičlenné rodince jíž vládne pohodová manželka a manžel kretén. Rozhodně však zde není tolik vtipných postav jako u originálu. Tento seriál zaostává i v kresbě. Nejvýznamnějším prvkem je zde despotické mimino, jinak je to skoro stejné jako žluté městečko. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Amerika si v mnohom vždy myslí že patrí medzi tie najúžasnejšie krajiny vôbec. Niektorý komici a autori už niekoľko desaťročí svojimi vtipmi a filmovými, alebo literátnymi dielami dokazujú, že to tak nie je. K Simpsonovcom a South Parku sa pripojil ďalší animovaný seriál, prekračujúci hranice morálky, únosnosti a humoru. Family Guy je výborná satira na akýkoľvek politický, umelecký, alebo sociálny problém aký existuje. Je plný popkultúrnych a náboženských odkazov v tej najlepšej podobe a je plná pamätných, často krát neznesiteľných postavičiek, ktoré sú natoľko bizarné že si ich časom zamilujete. Bryan a Stewie rozhodne celému seriálu vládnu. Práve začínam s 8 sériou a predošlých 7 som hltal dennodenne. Family guy sú pre mňa podstatne zaujímavejší ako Simpsonovci a o triedu slabší ako dokonalý tým so South Parku. ()

Galerie (1 749)

Zajímavosti (565)

  • Brianovo auto je Toyota Prius. (Martin_W)
  • V originálním znění v každé epizodě zazní z televize „And now back to...“ (česky „Nyní se vrátíme k...“). (Miller)
  • Seriál bol obnovený po rekordných predajoch na DVD a jeho popularite v pásme Adult Swime na Cartoon Network, kde mal párkrát v rovnakom čase vyššiu sledovanosť ako komerčné televízie. (Vrtto)

Související novinky

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

15.05.2022

Málokterá osmdesátková znělka se člověku zažrala do paměti tolik, jako ta ze seriálu Ženatý se závazky. Komedie o dysfunkční rodině Bundyových běžela v televizi od roku 1987 do roku 1997, v roce 2012… (více)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

V požehnaném věku osmadevadesáti let opustil filmový svět americký herec, režisér a scénárista Carl Reiner. Zemřel z přirozených příčin v noci z pondělí na úterý ve svém domě v Beverly Hills, jak… (více)

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Dvě hollywoodské legendy během dvou dnů? Smutnější týden letos filmový svět ještě nezažil a snad už ani nezažije. Nejdříve jsme přišli o třiašedesátiletého komediálního génia Robina Williamse, který… (více)

Reklama

Reklama