Žena vypráví své vzpomínky na útok v Bataclanu, při kterém zemřel její přítel. Detektivové jsou ale přesvědčení, že něco skrývá. (Netflix)

Trevor

Émillie je známou osobnosťou bojujúcou za ľudské práva, ktorá na policajnej stanici vypovedá ohľadom teroristického útoku v Bataclane, kde sa konal koncert rockovej kapely pri ktorom zahynul jej priateľ. Pri výsluchu sa Émillie čoraz viac zamotáva v spleti vlastných klamstiev a je zrejmé, že niečo skrýva...Prvá epizóda skvelá, seriál na spôsob Mindhuntera sa odohráva takmer výlučne iba v miestnosti pre vypočúvanie svedkov a pointa je skvelá. Áno, presne takto bezcharakterný sú všetci bojovníci za ľudské práva a lepšiu klímu, hľadajú len osobný prospech... ()

Anderton

Prvá epizóda francúzskej verzie vychádza zo skutočnej udalosti v Paríži, na ktorú si všetci veľmi dobre pamätáme. Určite ale nie tak, ako Parížania a návštevníci koncertu. Jednou z nich, možno, bola aj Émilie. Ale bola tam? A ako je možné jej dokázať, ak nebola? A prečo by klamala? Iba pre odškodné? Émilie skutočne trpí, takže sa na konci budete pozerať na celý prípad komplexnejšie, než len že si uvedomíte, kto čo prečo a ako. Ale o tom predovšetkým je celý projekt s názvom Kriminál. ()

agentmiky

Slušný první díl ze země galského kohouta, nabídne dost tísnivou atmosféru případu točícího se okolo teroristického útoku v Paříži před čtyřmi lety, jenž s celým světem pořádně emocionálně zacloumal. Vyšetřovatelé mi zde dost sedli, samotný případ se scénáristicky také nikde nezadrhával. Za mě v pohodě. 75 % ()