Reklama

Reklama

Hra na oliheň - Série 1

(série)
Trailer 3

VOD (1)

Epizody(9)

Obsahy(1)

Když se Seong Gi Hun (Jeong-jae Lee) dostane na absolutní dno, dostane neodolatelnou nabídku slibující výhru několika miliardy wonů výměnou za vítězství v tradičních korejských dětských hrách proti 455 dalším hráčům. S nástupem her se účastníci brzy dozvídají o smrtelných následcích, které přicházejí s prohrou. (mikki089)

Videa (28)

Trailer 3

Recenze (45)

peetrejr 

všechny recenze uživatele

Kórejský úchyláci sa nám ukázali... Jasné, že im to nemám za zlé, veď presa ja mám rád zvrátenosti - presne ako Hra na oliheň. Názov znie dosť divne ale keď divák dopozerá prvú sériu, konkrétnejšie poslednú časť, dostane sa mu vysvetlenia. Možno teraz vyzerám ako debil, že som nevidel tento skvost keď vyšiel, no áno, pochopte, že príprava na tento seriál zaberie aj pol roka! Počas príprav si pozriete Parazita a hopsá na Squid game. Veľmi pozoruhodný seriál, to musím uznať. Napínavé dejstvo obohatené nemorálnym zachádzaním s ľudmi, nie je zrovna žáner, po ktorom by som dychtivo masturboval. Okej, napínavé to bolo, malo to spád, úžasný nápad, skvelé herecké stvárnenie... Presne všetko to, čo by kvalitný film/seriál mal mať. Veď to nie je práca amatéra. Ono to ani nemá nejaké výrazné muchy, takže v konečnom dôsledku sa mi to ľúbilo. Sú tu isté predsudky pred druhou sériou (kto dopozeral seriál vie), bojím sa totiž, že vymizne to čaro napätia jednotky, že to bude nudné, rozprávkové... Ak vám toto neprišlo odpudivé a nechutné, bežte sa liečiť, ale ak ste mali výborný zážitok a ste nadšenec zvráteností, tak zrejme sa vám seriál páčil a dávate podobné hodnotenie ako ja. Teraz ma neberte ako úchyláka, ktorému sa páči pohľad na umierajúcich ľudí - nie to ja nie som, mám len rád neočakávané zvraty, napätie a isté satisfaction, ktoré som ja prežíval pri pozeraní Squid game. ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Tak i já to mám za sebou. Humbuk, hysterie, historicky nejúspěšnější počin Netflixu, přes 80% zde na ČSFD, nadšené komentáře….entrée, které předcházelo příchod málo koho. Spadla opona (i když podle dostupných informací jenom dočasně) a já se ptám: „jako opravdu?“ Neříkám, že šlo o vyloženě špatný seriál, ale taky nic víc, než slušný standart. Ze startu jsem si myslel, že jsem v nějaké komedii od Stephena Chowa…….pak to začalo trochu nabírat na obrátkách…….ale postupem času se zase víc kecalo, než dělo. Jeden den, jeden díl, jedna hra, stovky zbytečných slov……nevím, ale tohle určitě není seriálová událost roku. ()

Reklama

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Začiatok tohto seriálu ma celkom nechytil a to kvôli hlavnému hrdinovi, ktorý mi bol vrcholne nesympatický i z jeho debilnými skutkami. Ale hovoril som si, že keď sa skončí  jeho predstavovanie, tak film sa rozbehne a chvalabohu som mal pravdu. Vražedne hry boli neskutočne prepracovane a hlavne dokonalo sa vedelo zmanipulovať s divákmi, lebo tých zvratov je tu veľmi veľa a hlavne sú nečakane. Tu sa popravde ani nedá sympatizovať s nejakými postavami, keď nie je istota, že prežijú ďalšiu nástrahu ktorú si pripravili tvorcovia tejto hry. Najlepšou hrou u mna bol most, tam sa ukázali charaktery postav a aj už bolo jasne, kto bude bojovať o finále. Ale prekvapilo ma hlavne to, že seriál sa nesústreďuje len na  Hunger Games, ale ma aj postranne deje či je to ten detektívny alebo ten odľahčený s VIP hosťami. Je ich tu samozrejme viac, ale tieto dva ma zaujali najviac. Samozrejme je tu i nesmierna kalkulácia a pri hre s guličkami bola vyšperkovaná k dokonalosti. Bavil som sa a i keď som dal len jednej epizóde 5*, tak skoro všetky boli ozaj fajnové. Silné 4*. ()

L_O_U_S 

všechny recenze uživatele

Dost chytlavý nátřesk made in Korea, na který mě nalákali naši žáci při cestě vlakem z Erasmu. Zkazky nelhaly, pojetí kapitalismu „tady jsi hovno, ale rozhodl ses svobodně“ je tu celkem rozmáznuté, takže se to dá použít třeba ve škole při diskuzi o pojmech jako svoboda nebo trh (ne, nejsem z Marxovy internetové úderky a zásada laissez faire je mi jako učiteli společenských věd normálně docela sympatická, ovšem tady se bavíme o světě, kde je smrt předmětem zábavy a finanční odměny). Samotné hry jsou geniální svou jednoduchostí a z psychologického hlediska dost zajímavé, je tu ukázán rozdílný přístup při řešení extrémních problémů v extrémních situacích. Za nejlepší z toho hlediska považuju epizodu se skleněným mostem. Je pravda, že scenáristé si občas pomohou nějakým tím klišé nebo ne zrovna věrohodným prvkem, ale já jsem v tomhle smířlivý, pokud mě nezačne štvát víc věcí, a to se tu nestalo. VIP, kteří to tady schytávají zleva zprava, mi vůbec nevadí – naopak, tu jejich afektovanou mluvu a trapné vtipy považuju za celkem padnoucí vzhledem k tomu, co to nejspíš je za lidi. Vcelku tedy hodnotím velmi kladně. (1 359.) ()

Untentrauer 

všechny recenze uživatele

Na každého jednou dojde. Možná je dobře shlédnout seriál o kterém je ze všech koutů slyšet s velkým odstupem. Přes skvělý nápad a asijské prostředí, ve kterém kdo někdy byl, tak zákonitě musí cítit "vůni" jejich ulic a přilehlých stánků až po výběr herců a hudby bylo všechno naprosto v pořádku. Provedení samotného průběhu "hry" už mělo podstatné trhliny z nichž pro mě nejpodstatnější byla snaha "pořadatelů" o jakousi čestnost či fair play, kterou stále tolik proklamovali, aby pak vše v mnohých dílech hodily za hlavu jen proto, že je to tak napsáno ve scénáři - velmi mi to ubíralo na zážitku a vytrhlo mne to vždy ze sledování. Připomnělo mi to, že nic není dokonalé. Skvěle organizovaní pochopové, mezi kterými se skryjí obchodníci s orgány a jako bonus policajt, který hledá příbuzného to vše v prostředí prošpikovaném kamerami, tajné šoustání na hajzlu, skrytý hráč, kterého si museli pohlídat....... Pak ještě osobní rýpnutí do stylu asijského hraní a gest, které nemusím. Mě to tedy celkově tolik nenadchlo, abych o tom básnil a vyprávěl. Možná, kdyby mi některé hry byly bližší, nebo kdyby byly v prdeli ryby, tak by.....Nebo kdyby perfektní kočičky Jung Hoyeon a Yoo-mi Lee ukázali něco navíc, pak bych dal 5*....Některé díly byly ovšem velmi povedené, příběh pěkně rozvinutý s nečekanými zvraty a konec jak se patří pro správné těžaře. ()

Galerie (176)

Zajímavosti (20)

  • Na příkaz režiséra Dong-hyeok Hwanga byl pro tento díl přiveden pouliční prodejce dalgony, aby vytvářel pravé a čerstvé dalgony (korejská karamelová pochoutka). Po tři dny natáčení tak celý set voněl po cukroví a prodejce i jeho žena označili svůj úkol za poměrně obtížný, když proces výroby trval celé tři dny od brzkého rána do pozdní noci. „Ani nevím, kolik dalgon jsem za tu dobu udělal. Pokud byl okraj byť jen mírně připálený, nedal se použít pro natáčení a musel sem udělat novou pochoutku.“
    (NiWi)
  • Když se Kang Sae-Byeok (Jung Hoyeon) a Ji-Yeong (Yoo-mi Lee) baví během hry s kuličkami o tom, kam by chtěly jet, až hra skončí a budou bohaté, Ji-Yeong zmíní herce Lee Byung-Huna a jeho hlášku: „Jeď na mojito a dej si sklenku Malediv,“ z filmu Inside Men (2015). Lee Byung-Hun si v tomto seriálu zahrál postavu Front Mana. (kesinaa)

Reklama

Reklama