Reklama

Reklama

Hra na oliheň - Série 1 (2021) (série)


Muž s deštníkem (S01E03)

(epizoda)
  • Jižní Korea 우산을 쓴 남자 (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Pár hráčů postoupí do dalšího kola, které slibuje stejnou šanci na sladkou odměnu i na smrt – teď i se skrytými výhodami. Čun-ho se nepozorovaně vkrade dovnitř. (Netflix)

Recenze (52)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vraciame sa naspäť na ostrov, a aby to bolo zaujímavejšie, tak tvorcovia ozvláštňujú jasne daný dej o prvky typu infiltrácie človeka do týmu červených. Alebo o zvedavú účastníčku hry, ktorej ku šťastiu nestačí sa iba zúčastňovať hier. Hra číslo dva je vyvrcholením epizódy a je riadne zvláštna, žiadna akcia, len mravenčia práca. A nad vami stojí maskovaný chlapík so zbraňou... ()

ALIENka_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už si začínám pamatovat jejich jména! Vypadá to nadějně, dámy a pánové. Musím říct, že někdy se Netflixu fakt podaří vyprodukovat pořádnou pecku! Squid game je prostě totální masakr! Nějaký věci jsou tam sice dost o náhodě, jako třeba u toho policajta, kterej měl z prdele štěstí, že se mu podařilo proniknout do tý organizace. Nebo u Severokorejky (která je jen tak mimochodem nejvíc hezká, jako většina herců tady.. ne vážně, připravte se, že zase budu simpovat jako prase tuhle sezónu), který se podařilo dovnitř propašovat nůž a neusnout v autě. Ale je to tak dobře udělaný a uvěřitelný (zatím), že mi to přijde úplně v pohodě (zatím) a dává to smysl (znovu zatím, nebudu se radši radovat předčasně, už jsem se poučila). Všechny postavy jsou skvělý, hlavně partu Gi-huna úplně miluju! Ten starej děda, Gi-hun sám o sobě je hrozně dobrej chlap, definitivně moje nejoblíbenější postava. Ali je skvělej - líbí se mi, jak dobře udělali, že pořád neumí moc korejsky a za všechno je hrozně vděčnej. A Sang-Woo je typickej chytrej brácha (jak Gi-hun pořád zdůrazňuje). Jenom teda nevím, proč nechal Gi-huna vybrat si ten nejtěžší obrazec. Je to jeho brácha sakra, proč mu nic neřekl!? (Trošku podezřelý..) A hrozně mě zajímá, o čem ta celá organizace je, a jak to v ní chodí. Třeba, kdo je ten chlápek, co dostává nápovědy a proč je vůbec dostává? No bude to zajímavý. Hodnocení: Korejci jsou mistři v propojování srdcervoucího dramatu a komedie. Takhle se to dělá! Ne jako v Hollywoodu s jejich cringe vtipama pro sedmiletý/10 ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Milovníci krvavých her můžou skákat dva metry vysoko. Jsme zpět na ostrově a už blíž víme, kdo je hlavní hrdina, kdo jeho soused z dětství, kdo emigrantka ze Severní Koreji, kdo stařec s nádorem v hlavě, kdo potetovaný gangster. Dystopické jihokorejské drama Hra na oliheň po nás ale chce, abychom tu a tam přivřeli oči, protože mnohé se děje na úkor logiky a scénáristických zkratek. A infiltrace policajta na ostrov a mezi hlídače také nepotěší každého. Vizuál, hudební doprovod, choreografie jednotlivých her. Tady je to každopádně na palec nahoru. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí část je ve znamení další, v pořadí druhého soutěžního kola. A opět v disciplíně dětské. Už na samém začátku záleží na dobré volbě, aby byl průběh lehký a hlavně úspěšný. Dramatizace do morku kostí, další krvavá hrůza a nyní dokonce i humor. Vlivem nové postavy z předchozí části se více podíváme do zákulisí strážců a více se o nich dozvíme. Více prostoru tentokrát mají ženské postavy. Epizoda neztrácí dynamiku, zajímavost a žánrově krvavou show. Bohužel už na začátku se objevuje určitá scenáristická nelogičnost, která se místy táhne až do konce této části. Dost to kazí celkový dojem, ale pokud se nad tím nebude přemýšlet... ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí díl se vrací zase zpátky na ostrov a do „herního normálu“, leč ze začátku byl na můj vkus až moc naplněný stupidními a nelogickými momenty. Já jakožto filmový hnidopich jsem si nemohl nevšimnout hned několika nelogických, směšných a těžko skousnutelných nelogičností (viz infiltrace na loď + samotného areálu určenému ke hře policajtem), ale chuj to vem. Na řadu přišla scéna s ženským hajzlíkem a samotná druhá hra, která mi hned zvedla náladu. Tohle krvavé vykrojování perníčků mělo něco do sebe. Pochcípalo zase pár nepodstatných hráčů, ukázalo se, že pánové nehrají fér a jeden hráč dostává instrukce, no a ostatní se pomalu spojují do skupinek. Jestli jim to však pomůže, uvidíme v dalších dílech. Pořád si to ale drží lepší průměrnou kvalitu… ()

Galerie (20)

Zajímavosti (4)

  • Jung Hoyeon, představitelka Kang Sae-byeok, to při vyškrabávání dalgony (cukrový koláček) dvakrát pokazila a scéna se musela točit opakovaně. (jajo161)
  • Na příkaz režiséra Dong-hyeok Hwanga byl pro tento díl přiveden pouliční prodejce dalgony, aby vytvářel pravé a čerstvé dalgony (korejská karamelová pochoutka). Po tři dny natáčení tak celý set voněl po cukroví a prodejce i jeho žena označili svůj úkol za poměrně obtížný, když proces výroby trval celé tři dny od brzkého rána do pozdní noci. „Ani nevím, kolik dalgon jsem za tu dobu udělal. Pokud byl okraj byť jen mírně připálený, nedal se použít pro natáčení a musel sem udělat novou pochoutku.“
    (NiWi)
  • Režisér Dong-hyeok Hwang se zprvu zdráhal požádat Jeong-jae Leeho (Gi-hun), aby dalgonu lízal, ze strachu, že to bude slavný herec považovat za nedůstojné. Jeong-jae Lee přiznal, že si nejdřív nebyl jistý, jestli to chce udělat, ale nakonec došel k závěru, že je to skutečně nejlepší způsob, jak projevit Gi-hunovo zoufalství. (Azurovydrak)

Reklama

Reklama