Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

Anderton

Človek by čakal Slender Mana, ale dostane skôr Candymana, Hereditary a Wicker Mana s prvkami Kruhu s týpkom, ktorý evokuje Guya Pearca (na ktorého možno neboli prachy). Prior na určitej báze spolupracuje s Finchcerom a je to sakra poznať, samozrejme v dobrom zmysle slova. Ide teda o to, či to chcete čítať doslovne ako ďalšiu mytologickú báchorku, alebo skôr ako metaforu precitnutia muža stredného veku do prázdnoty vlastného bytia, kde si ale môže za mnohé veci sám. Takže ono to je vlastne viac pre štyridsiatnikov než pre dvadsiatnikov, len sa bojím, že staršie ročníky sa filmu, ak o ňom vôbec začujú, budú vyhýbať. "Tak dlho sa pozeráte do prázdnoty, až sa ona dostane do vás". O tom tento film, okrem iného, je. ()

slord

Zaujímavý horor, ktorý ma príjemne prekvapil. Už samotný asi 15 minútový prológ nalákal na fajn horovku, ktorá zaujme vo veľa veciach a natočená je veľmi kvalitne a vie sa vyhrať so zábermi. Plot twist na konci ma dosť šokoval a prekvapil, avšak neprišiel mi úplne doladený, no napriek tomu som si ten film vychutnal a musím uznať, že je to skrytý klenot v žánri a mrzí ma, že je na CSFD tak podhodnotený. 8/10 ()

Chrustyn

Hororové překvapení, které rozhodně není pro každého, ale kdo se mu poddá, ten si může užít nevšední zážitek. Film, který nejvíce připomíná filmy Ariho Astera, který točí nevšední hororové filmy, které rozdělují diváky na minimálně dva tábory. Empty Man, není ve výsledku tak propracovaný a konec není úplně vysvětlující a pro diváka satisfakční, jak by si zasloužil, ale kvalitě nijak neubírá. Nenápadný, malý horor, který jde proti všem žánrovým klišé a který za málo peněz přinesl minimálně pro mě překvapivě dost muziky a vyjma zmíněného konce, respektive poslední třetiny, jsem mu všechno žral i s navijákem. ()

tron

Snežný úvod mi vyrazil dych. Nič som od toho nečakal a možno i preto ma úvodná 20-minútovka rozsekala na malé kusy. Následne sa dej obrátil iným smerom a do atraktívneho mrazivého prostredia sa bohužiaľ už nedostal, ale vďaka sympatickému hrdinovi a scenáru (ktorý je čiastočnou kópiou môjho zbožňovaného amerického Kruhu – ničnetušiaca a voči nadprirodzeným veciam nedôverčivá osoba postupne čoraz hlbšie preniká do desivej urban legend, ktorá zabíja tínedžerov) držala snímka napriek tomu moju pozornosť. Nanešťastie, kdesi v strede začala dosť rapídnym spôsobom nudiť a hoci sa to následne predsa len rozbehlo, už to nebolo ono (nezachránila to ani nepríjemná scéna v lese). Po skvelom začiatku ma monštruózna (na horor) dĺžka (137 minút!) skôr nadchýnala, než odrádzala. Škoda, mohol to byť jeden z najlepších hororov roka. ()

TedGeorge

Miluji nečekaná hororová překvapení. The Empty Man z traileru působil jako stopadesátá variace na teenagerský slasher s rádoby děsivým mýtickým strašákem, ale realita je někde úplně jinde. Už jenom dvacetiminutový prolog odehrávající se v zasněženém Bhútánu je velká paráda. Byť má film hutných (a na horor skoro až absurdních) 137 minut, nenudil ani minutu. Právě naopak. Čím více se zmatený polda zaplétal do okultní konspirace, tím více člověk nevěřícně zírá, kam se zdánlivě jednoduchý příběh ubírá. Jeden z posledních hororů studia Fox stál podle některých zdrojů více než 20 milionů dolarů a krutě propadl. Diváci prskali, protože po traileru očekávali něco úplně jiného, ale já bych se vsadil, že se z něj časem stane kult. Na dvě a čtvrt hodiny dlouhý snímek bych se z fleku podíval znovu a vy se nenechte pobízet. ()

• V pokoji první zmizelé je vidět plakát Misfits. Jde o kapelu, která je označována za zakladatele horror punku. V tomtéž pokoji lze také zahlédnout plakát La Dispute. Jedná se o americkou post-hardcore skupinu z Grand Rapids v Michiganu, založenou v roce 2004. (pornogrind)
  • Film se natáčel ve městech Edwardsville, Madison County a Chicago, které se nacházejí v americkém státě Illinois. Další filmová lokace byla ve městě St. Louis, které se nachází v americkém státě Missouri a kde se nachází proslulý řetězec mostů nazvaných Chain of Rocks Bridge, který jsme mohli ve filmu vidět. Dále se také natáčelo v Kapském Městě, které se nachází v Jihoafrické republice. (Trajektt)
  • Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)