Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

raimi

Tohle je divná chyba v matrixu. Naprosto fatálně podceněnej film, o kterým se moc nepsalo, a když už, tak ohlasy byly spíš kritický. A přitom je to film, kterej mě dostal do hypnotickýho transu a naprostýho nadšení. Takhle si představuju vynikající horor. Mindfuck, z kterýho jsem měl husinu už od tajemnýho objevu v jeskyni. To jest od pátý minuty. A do konce mě ten pocit neopustil ani při poměrně masité stopáži. Od Priora jsem kdysi viděl jeho čtyřicetiminutovou haluz AM1200, která mě fest bavila. A v Empty Manovi svůj talent potvrdil. Teď jen doufat, že na jeho další zářez nebudu zase čekat 12 let. ()

darkrobyk

Hm, tak tohle bylo zajímavé. Původně to vypadalo jako další Candyman, Bloody Mary, Slender Man, Motýlí muž, Mercy Black a další městské legendy či bubákoviny, ale opak je pravdou. Vizuálně podmanivé, hudebně temné, mysteriózní, makabrózní až surrealistické. Výborný mrazivý prolog s mostem a propastí a pak hledání a pomyslné uzavření kruhu. ...hledíš-li dlouho do propasti, pak tě pohltí...(F. Nietzsche). Tulpa. Náboženská sekta? Ne, tohle je něco jiného. To jde do nejhlubší minulosti. Možná až tam, kde je uzavřen Cthulhu... Sny. Otázky. James  hledá a hledá a netuší, že odpověď má tak blízko. Ale radost mu neudělá. Bude pokračování? Režisér má v hlavě ještě další prolog odehrávající se na Arabském poloostrově...ale i kdyby nebylo, nevadí... Spíše pro okrajové publikum. ()

Ivoshek

Asi nejlepší horor za posledních hromadu let. Atmosférickej, chytrej, se spoustou drobných náznaků a odboček. Co vypadá na začátku jako tuctová slenderman-candyman věc, je ve skutečnosti mnohem, mnohem zajímavější. Přes dvě hodiny utekly jako voda. Hodně věcí jsem napoprvé ani úplně nepochopil, a vlastně mi to nevadí. ()

TheDarKnig

Nejlépe nečíst můj ani žádný další komentář, nekoukat na trailer a jít se na film rovnou podívat. Děsivě podhodnocený film. Sestup do temných zákoutí mysli, bytí a možná i kosmu. S naprosto fenomenálním, mysticky zlověstným úvodem, skvěle zpracovaným vyprávěním (díky čemuž přes pomalé tempo film ani chvíli nenudil), kdy se u hlavní postavy (a s ní i u diváka) neustále stupňuje napětí a zhoršuje rozpoložení mysli každým nově odhaleným dílkem tajemné skládačky, na horor až překvapivě silným řemeslem (výborná práce kamery, zvuku) a s dobrými herci v čele s civilně (a v několika momentech i překvapivě vtipně - "Yeah, no.") hrajícím Jamesem Badge Dalem. A závěrem, který potvrdil to, co jsem začal tušit někde v polovině, přitom ale stejně dokázal překvapit, protože jsem počítal, že to (něco :-) bude použito jiným způsobem. Naneštěstí i když při zpětném pohledu na film lze samozřejmě vypozorovat všechny věci, které na toto rozuzlení poukazovaly, příliš se mi nelíbil způsob, jakým tvůrci zapracovali do děje ty, které měly odvádět pozornost. I když v rámci celého zamýšleného konceptu to smysl asi dávalo. A pravděpodobně jsem něco taky nepochopil/nepochytil, podivných detailů tam byla spousta. Celkově lze říct, že tohle byl určitě jeden z ambicióznějších hororových příběhů, film měl relativně velký rozsah, měřítko i myšlenkový přesah. A to dokážu ocenit, nakonec můj nejoblíbenější horor asi navždy zůstane knižní "To". Distractions rob us of focus, Technology robs us of memory, Repetition robs us of comprehension. PS: Zábavně zavádějící trailer. 7,5/10 ()

Gilmour93

Existují městské legendy, u kterých jsou některá povolání nečekaně nebezpečná. Třeba dělat se Zdeňkem Svěrákem u vratných lahví.. Zvláštní film, který se odmítá zařadit. Mytologie není úplný zázrak, ale design zvukových vjemů a missourský Chain of Rocks Bridge pomůžou atmosféře, aby vás vtáhla dovnitř a následně krapet podusila v surreálnu a zírání do propasti. Astrální Aster je nepřenosný, ale zkusit jít v jeho botách aPriori zakázáno není.. ()

• V pokoji první zmizelé je vidět plakát Misfits. Jde o kapelu, která je označována za zakladatele horror punku. V tomtéž pokoji lze také zahlédnout plakát La Dispute. Jedná se o americkou post-hardcore skupinu z Grand Rapids v Michiganu, založenou v roce 2004. (pornogrind)
  • James Lasombra (James Badge Dale) ve filmu užívá prášky Doxepin. Doxepin je lék, používaný k léčbě závažné depresivní poruchy, úzkostných poruch a problémů se spánkem. (pornogrind)
  • Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)