Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů

• USA Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams (více)

Když se dcera amerického prezidenta dostane v zábavním parku do úzkých a když navíc vyjde najevo, že z otcovy kanceláře ukradla prototyp nebezpečného maskovače, do akce musí být povoláni ti nejspolehlivější. Jsou povolány dva týmy malých agentů. Carmen a Juni Cortezovi a Gary a Gerti Gigglesovi. Tyto sourozenecké dvojice spolu neustále soupeří, ostatně podobný souboj se odehrává i mezi jejich rodiči. Otec Carmen a Juniho, Gregorio Cortez, má být zvolen novým ředitelem OSS, školícího centra pro agenty. Na slavnostním ceremoniálu je ale do této funkce jmenován otec Garyho a Gerti, Donnagon Giggles. Během slavnostní večeře jsou uspáni všichni dospělí a podivní číšníci ukradnou prototyp maskovače i přes veškerou snahu dětských agentů jim v tom zabránit. Maskovač je zbraň, která dokáže vyřadit z provozu veškerou elektroniku široko daleko. K odcizení přispěla i rvačka mezi Junim a Garym a proto je Juni vyloučen z OSS. Jeho sestra Carmen se však dostane do centrálního počítače OSS a znovu Juniho zaregistruje jako agenta a také změní plán pro následující akci. Garyho a Gerti pošle do pouště a jejich velkolepou akci poblíž Madagaskaru přidělí sobě a svému bratrovi... (TV Prima)

lennyd

Po tom, co Carmen a Juni zjistili, čím se zabývají jejich rodiče, stávají se z nich také agenti (je přece spousta úkolů, které mohou vyřešit jen agenti - děti, např. zachránit svět a tak). Nyní se vydávají na dlouhou cestu za tajemným zařízením, které umožňuje zničit všechna elektrická zařízení v okolí. To je skryto na tajném ostrově (s jediným obyvatelem a spoustou podivných kreatur), který právě toto zařízení kryje před vnějším vměšování. Ale Carmen a Juni musí zařízení najít a zničit, aby jej nemohl nikdo nemohl zneužít... Úspěch jedničky nikoho nenechal na pochybách, že další díly budou následovat (dojná kráva je holt dojná kráva). Robert Rodriguez použil nachlup stejný princip jako u jedničky, trochu naivní zápletku (tak, aby vše pochopili i mladší (či prostší) diváci), se spoustou vizuálních efektů (a hraček, bez kterých správný tajný agent nemůže existovat) a dětské herce v hlavních rolích. A, světe div se, ono to funguje - dobře jsem se bavil od začátku do konce. Pro dětského (nebo prostšího) diváka to musí být úplná extáze :) ()

WolfR

Máme tu pokračovaní dětského nesmyslu, Spy Kids. Jinak skvělý režisér, Robert Rodriguez, se nepoučil prvním dílem, který beru jako velkou chybu a díky tomu, že se jednička v kinech zaplatila, tak se rozhodnul natočit druhý díl. Tentokrát s podtitulem, Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů. Rodriguez do tohoto pokračovaní nacpal mnoho věcí po, který zřejmě toužil jako malý kluk. A ano, film je o dost zábavnější, alespoň podle mě, než minulý díl. Ovšem stále to má daleko alespoň k průměrnému kousku. Vím, že to je určené pro děti a má to za účel pobavit, ale to neznamená, že to musí být až tak moc hloupé a laciné. A kromě toho, s tak rychle zplácaným dějem. Rodriguez mi prostě k takovým filmům, poněkud nepasuje, stejně jako někteří herci, kteří v tom hráli (Banderas, Trejo a spol). Prostě naprosto utopený čas a peníze kvůli takové salátině, ikdyž je lepší, než minulý díl. Pravda, kvalitativně je to na stejno, ale já se na rozdíl od jedničky, aspoň trochu bavil. Je tu pár vtípků a svižné akce, ovšem většina z toho jsou trapné a kýčovité nesmysly. Klasické pokračovaní, celý příběh a vývoj postav se prakticky nikam neposouvá, ale je ukázáno pár nových vychytávek a scének. Toť vše. Ale že je to zábavnější, než jednička tak, 2 hvězdy dám. ()

Dever

Soundtrack Robert Rodriguez a John Debney: 1. The Juggler - Robert Rodriguez ,2. Spy Ballet - Robert Rodriguez ,3. Magna Men ,4. Treehouse ,5. R.A.L.P.H. ,6. Floop's Dream ,7. Escape from DragonSPY ,8. SpyPARENTS ,9. Island of Lost Dreams ,10. Donnagon's BIG Office / T ,11. Mysterious Volcano Island ,12. Romero's ZoO ToO ,13. Mothership / SpyGRANDPARE ,14. Magna Racers ,15. Aztec Treasure Room ,16. Skeletons ,17. Creature Battle ,18. Romero's Creatures / SpyB ,19. SpyDAD vs. SpyDAD / Romer ,20. Isle of Dreams, song (for the film Spy Kids 2) , ()

honajz

Ty příšerky na ostrově mi lezly na nervy, stejně jako samotný profesor, ale celkově tomu nechybí fantazie, docela to šlape a na občasné odreagování to není vůbec zlé. Dokonce i některé vtípky fungují. ----- Bývaly doby, kdy Robert Rodriguez točil chytré akční filmy, například El Mariachi, Desperado a nebo „studentský horor“, jenž je spíš parodií na tento typ filmů, s názvem Fakulta. Dnes Rodriguez točí báchorky pro děti – po loňské vyprávěnce Spy Kids se rozhodl využít chvilkového úspěchu a natočit rychle druhý díl. A nejen ona ukvapenost je na výsledku znát. Zatímco v prvním dílu děti tajných agentů nejprve objevily své schopnosti i pravou totožnost rodičů a pomohly je vysvobodit ze zajetí zloducha, ve druhém se celá rodina Cortezů – a to včetně dědečka a babičky, taktéž špionů – postaví na tajemném ostrově ďábelskému vědci Romerovi (Steve Buscemi), aby opět zachránili svět. Tentokrát si dětí užijeme dvojnásob, protože se k týmu přidruží i dětští agenti Gary a Gerti Gigglesovi, kteří v rámci dětské rivality soupeří s mladými Cortézovými o to, kdo je nejlepší. (Pokud vám představitelka Gerti, Emily Osmentová, někoho připomíná, ano, je to Haleyho sestra). Gigglesovi kdysi předběhli Cortezovy při záchraně dcery amerického prezidenta z parku v divočině, jak se dozvíme hned ve vstupní sekvenci. Nyní je jejich otec Donnagon Giggles (herec Mike Judge je mj. tvůrcem populárního animovaného seriálu Beavis a Butthead) vysílá na blíže nespecifikovanou misi. Teprve časem zjistíme, že jde o nový vynález, transmooger, který dokáže vyřadit z činnosti všechna elektronická zařízení a jenž nyní vlastní výše zmíněný šílený vědec, který na svém ostrově – asi inspirován ostrovem dr. Moreau – provádí i genetické testy. Cortezovi, ve snaze napravit svou pošramocenou reputaci, vyrážejí na ostrov také. Ne že by filmu chyběly některé vtipné a s nadsázkou viděné momenty svého předchůdce, i když je jich tentokrát znatelně méně. Problém je spíše v neuspořádanosti celého filmu, kdy jsme zahrnováni akcí většinou bez nějakého logického sledu, různými počítačovými efekty, barvami, efekty, ponorkami, přístroji... a nějaký pocit z filmu, napětí z děje nebo i jen jakýsi požitek ze sledování spektáklu odplouvají do daleka, asi na jiný ostrov ztracených snů. Navíc představitelé špiónské dcerky a synka Cortezových, v podání Daryl Sabary and Alexe Vegy, poněkud zestárli a čekali bychom je spíše ve snímku pro -náctileté ze střední školy, než v dětském nebo spíše rodinném filmu. Dokonce ani charisma Antonio Banderase tentokrát nefunguje jako jindy. A to ponechme stranou logické nesmysly (chvíli je ostrov zelený a plný života, a hned zase pustý jako poušť) nebo závěrečný koncert a lá Britney Spears, jehož jediným smyslem je, že koproducent – Disney – může klip uvést ve svém televizním vysílání. Doufejme, že svým novým snímkem Once Upon a Time in Mexico se Robert Rodriguez znovu nalezne a předvede nám sice neuvěřitelnou akční podívanou, ale zato podanou s nadhledem a oka mrknutím na diváky i na hnidopichy, kteří by snad chtěli v jeho díle hledat Umění. Historky pro děti mu však evidentně tak dobře nejdou, a veškerá jejich zábavnost začíná a končí možností nákladů produkčního studia na trikové efekty. () (méně) (více)

Paldiny

Dúfam, že Paxton s Buscemim dostali aspoň dobre zaplatené, keď už na triky nezostalo. Tie boli o dve triedy horšie než v jednotke a o triedu ako v Súboji titanov z 81´. Humor si rovnako polepšil, padá sa do ťavích hovien, tancuje balet, lieta na invalidnom vozíku. Skrátka trápne, brakové a blbé divadlo, čo si dovolilo ešte natiahnuť čas cez hodinu a pol. Palec hore za myšlienku, ktorá síce zostala iba na papieri, ale aj to sa počíta. Predchodca cielil na rodinu, dvojka sa pokúša na tajomnom ostrove plnom hávede odstaviť techniku a donútiť hlavných protagonistov myslieť. Tým mali tvorcovia začať. ()

• Zábavní park na začátku filmu měl být původně Disneyland. Nakonec ale použili Six Flags Over Texas v Arlingtonu. Sekce, ve které se natáčelo, se jmenuje Gotham. (HappySmile)
  • V závěrečných titulcích běží písnička zpívaná Carmen (Alexa Vega ), za ní následují nepovedené záběry a poslední scéna zahrnuje vlastníka zábavního parku (Bill Paxton) a Romera (Steve Buscemi ). (HappySmile)