Deník zasloužilé matky

• USA Reba
USA, (2001–2007), 45 h 32 min (Minutáž: 20–44 min)

Reba McEntire, JoAnna Garcia Swisher, Christopher Rich, Steve Howey, Scarlett Pomers, Melissa Peterman, Park Overall, Masi Oka, Victor Webster (více)

Reba zjišťuje, že být svobodnou matkou je v dnešní době pěkná nádeničina. Musí se totiž starat nejen o svoje tři děti, ale i o zetě, vnučku, bývalého manžela a jeho neurotickou ženu. (oficiální text distributora)

Všelicos

Ještě jsem snad nikdy nezačala koukat na seriál, kde by mne rozčilovalo tolik postav. Jediná sympatická a poměrně normální je tam Reba, ostatní jsou na hlavu padlí a bohužel ne tím milým, roztomilým způsobem jako Phoebe z Přátel. Viz. Barbra, která by mi jednou překročila práh a hnala bych ji svinským krokem pěkně daleko. Když nic nedávají, nechám to běžet, ale rozhodně to není typ seriálu, který bych aktivně vyhledávala. Je mi tě líto, Rebo! ()

WANDRWALL

Je dost matek, co si nevedou deník o sobě a svých dětech. Proto se těžko mohou pyšnit titulem zasloužené matky. Jiné matky, ale i otcové neradi slyší, že existují mezi námi i zasloužené matky. Někdo to v životě nevysloví, tedy slova uznání pro druhého. A a téhle komedii jde o snahu napravit takové jedince. vyšší ambice snad ani nemá. ()

freddy

Divím se, že někdo tento seriál hodnotí, aniž by zhlédl alespoň jednu kompletní sérii. Já mám zásadu, že seriály nehodnotím dříve, nežli po zhlédnutí alespoň jedné kompletní série. A poslední díl první série nám nabídla v české premiéře TV Prima právě dnes. Proto se divím, že je tu v tuto chvíli už 147 hodnocení. To si chce zase jen někdo na základě jednoho viděného dílu (možná ani to ne) jen zvýšit počet hodnocení. A ještě více mě zaráží ty "duchaplné" komentáře, kdy nejdelší komentář tu má v tuto chvíli pouhé tři řádky. Ale nyní k seriálu samotnému. Sitcomy a komediální seriály mám velice rád, a pokud jsou vydařené, tak to umím ocenit. A tento sitcom bezesporu vydařený je. Mám za sebou kompletní první sérii, což představuje 22 dílů, a jsem naprosto nadšený. Nevynechal jsem ani jeden díl, bavím se u každého dílu a překvapuje mě, že takový úžasný sitcom se v Česku objevil až nyní. Už první díl mě velmi zaujal, tak jsem zkusil i druhý díl a postupně se ze mě stal věrný divák, který si celý seriál nahrává a nevynechá ani jediný díl. Jsou zde úžasné postavy, starostlivá matka Reba, těhotná dcerka Cheyenne a její manžel Van (přitom oba chodí ještě na střední školu), sarkastická dcerka v pubertě Kyra, zvídavý synek Jake a samozřejmě otec všech tří dětí, záletný chlapík Brock, a spolu s ním jeho nová manželka a zároveň matka jeho dalšího dítěte Barbra. A mezi těmito lidmi se odehrává pokaždé mnoho zajímavých situací a událostí. Pro mě se jedná o velice zajímavý, kvalitní a povedený sitcom, který navíc nepostrádá vtipné situace, ale ve správné chvíli umí tento sitcom zvážnět a přestat s humorem. Každá postava v tomto sitcomu je jiná, a to je právě na tom to úžasné. Naprosto kouzelná postava je Barbra, které nedochází, jak trapně se chová, Van má zase dar pomalého myšlení a tvůrci mu nedopřáli příliš mnoho intelektu, Cheyenne zase neumí býti dost sebekritická a Brockovi ani nedochází, jak často štve svou exmanželku Rebu. Já jsem k tomuto seriálu prostě získal kladný vztah a užívám si každý díl. A první série nemohla být zakončena lépe, nežli nádhernou písničkou, kterou Reba zpívala miminku (děkuji Primě, že tu písničku nechala zaznít v originále a navíc jí ještě otitulkovala). Takže nemohu jinak, než tomuto sitcomu dát pět hvězdiček. A docela rád bych věděl, kolik dílů jednotliví hodnotící uživatelé viděli a proč hodnotí tak nízko. Já jsem si také po prvním dílu nemyslel, že udělím pět hvězdiček, ale jak vidno, tak všechno je možné. Těším se na další díly. ()

viperblade

Znáte to, je ráno, vy jdete do školy (či v letních měsících na brigádu) a jako kulisu nechcete mít Snídani s novou. Tak to přepnete na Primu a tam na vás vybafne Reba. A právě na rána je tento seriál jako stvořený. Humor je tu snesitelný, některé postavy excelentní (Barbra Jean rulez!!!) a k tomu, jako vždy, vynikající dabing Valerie Zawadské. Víc než tři hvězdy ale nemůžu dát z jednoho prostého důvodu. I když je to k snídani příjemný seriál, tak nemám potřebu koukat na každý díl. Ale to se může časem změnit, protože tomuto seriálu přicházím na chuť čím dál tím víc... ()

sssssycak

Jeden z nejpohodovějších a nejpříjemnějších seriálů (sitcomů), které jsem měl kdy tu možnost sledovat. Po shlednutí posledního dílu musím konstatovat, že mi tahle střeštěná rodinka bude chybět. Jako úplný vrchol seriálu považuji rozhovory mezi Vanem a Rebou, které prostě neměly chybu. Upřímně sem se u nich pobavil. (Po požáru v domě.) Van: To je i tvoje vina! "Je mi strašná zima." Tak se obleč ! Cheyenne: Jasně Vane, řekla jsem, je mi strašná zima, tak co kdybys zapálil dům ! ()

• Hlavní herecká představitelka seriálu, Reba McEntire, je velmi slavná country zpěvačka. Složila a nazpívala písničku I'm a Survivor, jejíž upravená verze je znělkou seriálu. (salamandrr)
  • Scarlett Pomers se po návratu k natáčení dočkala v 1. epizodě 6. série bouřlivého potlesku diváků. O její absenci v 5. sérii jsou v této epizodě dvě narážky. (Tsuki003)
  • Herečka Scarlett Pomers, představitelka Kyry, musela během 5. série přerušit natáčení kvůli své anorexii. Objevila se pouze v prvních dvou epizodách a pak až v šesté sérii. (Tsuki003)