Megan je mladá absolventka newyorské policejní školy, která se už první den služby v manhattanském sboru ocitá v nebezpečné situaci. Zcela náhodou narazí na přepadení dragstoru a při zásahu zastřelí v sebeobraně ozbrojeného lupiče. Jeho zbraň se však během následujícího vyšetřování nenašla, a tak je Megan dočasně suspendována. Brzy nato je nalezen zastřelený muž v jehož těle najde policie kulku s Meganiným jménem. V té době se Megan seznámí s burzovním makléřem Eugenem Huntem, který byl mezi ohroženými lidmi během přepadení. Počáteční náklonnost však vystřídá zděšení, když zjistí, že to byl on, kdo se v supermarketu zmocnil ztracené pistole, a že právě její energický zásah v něm probudil skryté psychopatické sklony, které z něj udělaly masového vraha. (oficiální text distributora)

Terva

Megan Turnerová ( Jamie Lee Curtis ) chce střílet lidi. Chtěla se stát policistkou a má na to i ty správný kecy. Ale dělá velké chyby hned od začátku a tak se její kariéra započne spíš krachama. Jak mohla udělat závěrečný zkoušky, to nechápu. Ve filmu jsou hezké záběry na noční New York z helikoptéry. Sexuální scéna z pistolí obouruč konečně rozjede případ. Film se hne. Eugene ( Ron Silver ) taky. CITÁT : Smrt je to jediné, co život nabízí.... Jedna hláška byla dobrá : Když v New Yorku vyhodíš klacek do vzduchu, dopadne buď na taxíka nebo záchranku.... Pak už to bylo nějak tak uměle tlačený do finální přestřelky. Jinak Jamie ta uniforma docela slušela - byla v ní sexy. Hezká byla i ta prostitutka, kterou hrála kočka se jménem Toni Darling. ()

Slimak

Koukám, že zde je přidána vrchovatá lžíce feminismu...uplně jako šlehajda na pudinku. Ale tak nevadí...beru že to točila asi paní která je naštvaná že chlapy nemusí rodit a menstruovat. Ale nato už jsem zvyklý, neboť je mi často zato nadáváno....jako kdybych to vymyslel já.Ostatně snímek to není rozhodně špatný, ale vyloženě dobrý také ne...je to spíše jeden z těch vatových počinů. Proč "vatových"? Protože slouží k vyvatování jak televizních programů nejméně dvakrát do roka tak i k zaplnění místa v celé kinematografii...stejný případ jako propříklad SKANDÁLNÍ ODHALENÍ, MRAZIVÁ VÁŠEŇ, NEMILOSRDNĚ atd. Nejsou příliš dobré aby ve vás něco nechali, ale vypadají dobře a nenudí vás.Tohle je o stupínek lepší protože je tu Jamie.Rád se na ní dívám. ()

Enšpígl

Film zcela potvrzuje pravidlo, že po Jamie Lee Curtis jdou jen samí vyšinutí mužští jedinci. No posuďte sami. Nejdřív to byl magor s maskou v ksichtě a s velkým nožem v ruce vyznavající svátek Halloween, pak to byl Otto, který neměl rád rybu Wandu, zato strašně rád čichal ke kozačkám Jamie Lee, no a nakonec nejvyšinutější z vyšinutých jistý Arnold Schwarzenegger, muž mnoha svalů a mála myšlenek, který Jamie Lee šeptal do ouška pravdivé lži. Ani Kathryn Bigelow neulehčila krásné Jamie život a hodila jí na hrb slušně výžívný hovado. Jenže Kathryn Bigelow to neulehčila ani nám, když nám hodila na obrazovky slušně výživnou hovadinu. Naštěstí to Kathryn fakt umí s atmosférou snad každého příběhu a i tady se povedla na výbornou. Záběry kamery dělaly z Modré oceli koukatelnou záležitost a navíc Jamie Lee to s pošukama fakt umí na jedničku. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// + atmosféra, záporák je pěknej psychouš -již starší film, možná přecejen málo akční/// Pro mě celkem slušný thriller s hodně dobrou atmosférou. Nevím proč trošku mě to připomělo včera viděnou Tlumočnici (snad proto, že oboje je thriller) a tady musím říct že tento film je lepší, i když jen béčko./// Celkem 58%/// ()

Xmilden

Po letech už musím konstatovat, že film na mě nemá takový dopad jako když jsem jej viděl kdysi poprvé. Trošku jsem nerozumněl jaktože účastníci ozbrojeného přepadení v obchodě nevypověděli že viděli také zbraň. Tím pádem zbytek filmu nepůsobí plně důvěryhodně. Za pochvalu rozhodně stojí Ron Silver, který se pro role záporáků narodil. ()

• Jeff Kober byl zvažován do role Eugena Hunta, ten však roli odmítl. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra filmu proběhla v lednu 1990 na filmovém festivalu Sundance. (ČSFD)
  • Natáčelo se od 22. srpna do 26. října 1988 v New York City (New York, USA). (GASTON73)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore