Rod Draka - Série 2 (2024) (série)

Rhaenyra krutá (S02E02)

(epizoda)
  • USA Rhaenyra the Cruel

Otto plánuje poštvat veřejnosti proti Rhaenyře, která zpochybňuje Daemonovu loajalitu. (Max)

Arkanoid

Obozretní sa vyvarovali unáhlených ťahov, temperamentní ale nie. Z hlavných postáv som nefandil nikomu, dej sa hýbal malými, tichými intrigánskymi krôčikmi dopredu, neponúkol ale veľké scény. Zapadnutie vozu s mŕtvolou dediča v jame ale potešilo čiernohumorné chúťky. Otto Hightower dával výborné rady, nikto ho ale nepočúval. Bez akcie dej skôr nudil. Postavy obyčajných ľudí pomaly už vytvárajú dav a nakoniec sa v nich bude dať stratiť. Aemondove sexuálne preferencie sú pre mňa tiež nadbytočnou scénou, ale sú v duchu seriálu, ak tu má niekto sex, prirodzené a orientované viac ku normálu to skôr nebude. ()

Petak3

Hmm, asi lepší než 1. díl, ale brutálně slabší než nejlepší díly 1. série. Slabé 4*. Olivia a Rhys opět excelují, ikdyž tady si Rhys krade díl hlavně pro sebe, začíná bavit i Tom Glynn, blbeček jeden :D Scénka o propuštění Otta zatím naprostej vrchol 2.série. Finální duel naprosto předvídatelnej a o ničem, s nulovým dopadem na děj a hlavní postavy, ale pořád lepší než předchozí díl.. ()

BROKEN_

Poprvé, co jsem docenil Otta Hightowera, kterého bravurně ztvárňuje Rhys Ifans. Vždycky jsem ho nemusel, ale konečně se projevil jako správný pobočník krále. Epizoda jako taková je skvělá a ohromuje mě, jak se dokážu hned na sekundu ponořit do Západozemí a užívat si každou sekundu tohohle seriálu. Jo a konverzace mezi Daemonem a Rhaenyrou je fantastická, jak po herecké stránce, tak po detaily. Jeden uživatel to zde vypíchnul a také jsem si toho všimnul. Tvůrci odvádějí špičkovou práci. :-) ()

warrenur

Kralovsky "spin" s vrazdou neviniatka mi silne pripomina, to, co sa po atentate deje u nas na Slovensku. Kazdopadne vyborny politicky tah Otta a sposob ako "vyhrat" prosty lud. Nadherne priestory na Dragonstone, paradna kamera, a stavnata hadka s Daemonom, ci rozhovor Rhaenyry s jeho milenkou. Otto dostal, po com tuzil, az mi ho bolo pred spratkom luto. :) "I've sinned." "I do not wish to hear of IT." Cole je ..otravny. 85% Dynamickejsi a atmosferickejsi diel. ()

DanlinDan

Tenhle díl je naprosto úžasný..už od samotného začátku druhé série, mi spadl kámen ze srdce. Dějem nikam nespěchají a místo toho budují tu mrazivou a intenzivní atmosféru. Přidávají další a další rány svým nepřátelům. Tak intenzivní díl, plných emocí, skvělých hereckých výkonů, skvělých barev. Nezapomínají ani na scény s vedlejšími postavami, které budují pro budoucnost. Tenhle díl byl pro mě na úrovni peaku Hry o trůny. Pár nedostatků tam je, ale ty napočítám na prstech jedné ruky a nejsou nijak důležité pro to, aby tenhle díl, byl pro mě skvostem. ()