Daemon navštíví svou ženu v Údolí. Viserys a Rhaenyra uzavírají dohody s Velaryony. Alicent se snaží odhalit pravdu o princezně. (HBO Max)

TV spot

AndrewNewman

Nudný kráľ ide do p*če, Daemon je stále najväčší hajzel (a môj najväčší favorit, nech robí čokoľvek) a z kráľovnej sa určite nestane Rhaenyryn spojenec. Sklamala ma len jedna vec, že sa tá urážlivá a uštipačná kurv*čka Criston nakoniec neprebodol. Inak ale super a oproti Prsteňom moci je to záživné, svieže, prepracovaná a postavy bavia dostatočne. Už mi tam chýba zrejme naozaj len väčší počet Starkovcov. ()

Nellaron

Predošlé diely som nešetril kritikou. Tento diel poriadne vyceril zuby. Zo začiatku som sa trochu zľakol, že príde aj na homosexuálnu kopuláciu, ale ešte stále sú tu nejaké limity. Druhá polovica priniesla presne to, kvôli čomu som mal rád GOT. Zvláštne gradujúce napätie, lebo viete, že sa niečo udeje, dusno v miestnosti, drsné scény a krv. Záverečná krysa tomu dodala geniálnu bodku. ()

dr.horrible

Ten posledný záber bol dokonalosť sama. Už teraz je to lepšie jak väčšina Hry o tróny. Satisfakčný návrat do doby, než sa nemilosrdná a výborne napísaná konverzačka premenila na akčňák, postavený na nezmyselných zmenách charakterov a “šokovej terapii” (ako to, svojho času, veľmi výstižne nazvala kiddo). Takmer len na dialógoch založené, nabité erotickou energiou, s nejednoznačnými charaktermi a atmosféra by sa dala krájať. Obľúbené postavy zatiaľ Daemon a Mysaria. ()

BROKEN_

Sakra tahle epizoda je Tak dobrá. Výborné dialogy, herecké výkony, všechny pohledy postav jsou výborné a samotné vyvrcholení svatby klasické GOT. Emily Carey dostala ve své poslední epizodě větší prostor a na svůj věk odvedla úžasný výkon. Budou mi Emily s Milly chybět. Next two episode director Miguel Sapochnik. I'm so fucking excited! ()

jirikzaboj

Ač se tvůrci podle mého stále drží dost na uzdě, tak musím pochválit kvality této epizody. A to především dramatičnost, výstava výpravy a jejího postupného krájení atmosféry. Největší problém zatím vidím v postavách, protože snad až na Viseryse nemůžu nikoho odhadnout a přečíst jeho vlastní cíle. Možná je to kouzlo charakterů, které později zpětně docením. Jelikož tohle království je k sobě absolutně chladné, odměřené a samotářské, ostatně jako i ty reálné, tak vybudování si vztahu k příběhu je opravdu pomalejší. Doufám, že se to začne lámat k lepšímu v druhé polovině série, kde nás čeká opět časový skok a tentokrát už jen reálné problémy sedmi království a přiblížení se k pověstné události tance draků. Tohle byla podle mého předpříprava a těžko to hodnotit tak brzo. Hlavní herečky pro Rhaenyru a Alicent mi budou každopádně chybět. ()

• Rhaenys Targaryen (Eve Best) létá od svých třinácti let na drakovi jménem Meleys. (Veskoslav)
  • Název této epizody pochází ze vznešených slov rodu Hightowerů. (mikki089)