O deset let později. Rhaenyra čelí Alicentiným neustálým dohadům o svých dětech, zatímco Daemon a Laena zvažují nabídku v Pentosu. (HBO Max)

TV spot

Sany33

Príbeh: Posúvame sa v deji o 10 rokov dopredu. Rhaenyra má už tretieho syna ale evidentne nie so svojím manželom. Kráľovná si uzurpuje právo na železný trón. Pobočník kráľa umiera za záhadných okolností a novým pobočníkom sa stáva Oto. Deamonova žena umiera pri pôrode tretieho potomka. Prevedenie: Tvorcovia sa nám snažia nakecať, že za 10 rokov sa v celej ríši nič nedialo iba sa rodili deti a teraz za 40 minút sa pohnú ľady vo všetkých dejových linkách. Navyše sa nám vymanili niektorý herci čo značne poznačilo celý feeling. Diel vyslovene iba na posunutie deja do roviny aby sa niečo mohlo udiať. Ale akoby sme boli zas na začiatku. Pobočník sa nám vracia a Ostrovné kráľovstvá zas vystrkujú rožky. 55% ()

Remivsremi

Je tady ohlašovaný skok v čase. A je to škoda. Tvůrci se zbytečně ochuzují o budování napětí, vztahů a celkově celé atmosféry v King's Landing. Dostali jsme další silnou scénu s porodem. Ty jsou zatím vrcholem seriálu. Zbytek už je pouhé zobrazení toho, kdo je nyní v záři reflektoru. Chce to další části v plnému představení nadcházejícího děje. ()

viperDavid

Z tohoto dílu jsem neuvěřitelně zklamaný. Bral bych posun o deset let, ale za přeobsazení hlavních postav a zrození úplně nových nesmyslných bych jim uřízl jazyk, aby už dále nemohli vyprávět tuhle sračku. Přes to hodnotím "minimálně první polovinu" seriálu více než kvalitní. Škoda takového přehmatu. ()

vydumnica

The Princess and the Queen. Výmena hercov je vždy tak trochu risk a ťažšie sa na to zvyká. V deji sme sa síce posunuli o desať rokov ďalej, no princezná a kráľovná vyzerajú o dvadsať rokov staršie, kráľ vyzerá zrazu na osemdesiat, kým niektorí zase nezostarli ani o jednu vrásku na tvári. Trochu divné. Áno, táto epizóda je divná. Dokonca povedala by som CHAOS. Postavy sa zmenili. Aj tie sympatické sú zrazu nesympatické a jednoducho aj povahovo zmenené! A hlavne je tu toľko nelogických ba až neuveriteľných vecí. SPOILER. Princezná je dosť inteligentná na to, aby si našla milenca inej pleti ako má jej manžel a mala s ním deti. Síce v dnešnej dobe sa asi nerieši farba pleti, jej deti by teda asi mali mať "len" biele vlasy (logické by bolo keby sa riešilo aj akej farby majú pleť!). Je až SMIEŠNE, že my diváci máme veriť tomu, že princezná naozaj naivne verí (už skoro 10 rokov!!), že si to nikto nevšimne? Ani kráľ s kráľovnou či jej vlastné deti? Ďalej, Laena a ten drak. To sa nemohli pokúsiť urobiť jej cisársky? Pripadá mi, že táto epizóda mnoho nevysvetlila. Predpokladám, že Alicent si ponechala Cristona ako svojho milenca. Spája ich takmer nenávisť k princeznej Rhaenyre, ktorú mali predtým obidvaja radi. Pravdepodobne jej Criston neodpustil, že s ním neutiekla a Alicent zase to, že jej Rhaenyra predtým do očí klamala. Vyzerá to, že z milých a pokorných ľudí sa tu zrazu stali sebecké bytosti plné nenávisti. Komu má potom divák fandiť? Kráľ v minulej epizóde takmer zomrel, prekvapilo ma, že vlastne ešte žije! A bola už aj vojna? Veď Alicent mala na sebe tie zelené šaty ako symbol toho, že sa blíži vojna alebo nie? A úplne zbytočná je tu scénka s Eagonom, vôbec sa to sem nehodilo. Ešte ma prekvapilo, že Rhaenyra nechcela "iba" rodiť deti, teraz ich má dokonca tri. Každý tu je vlastne iný ako bol, konaním, zmýšľaním a niekto aj výzorom. A ešte vzhľadom na to, že v predchádzajúcej epizóde Criston ubil na smrť Joeffryho, neverím, že by jeho prítomnosť na dvore Laenor len tak toleroval akoby sa nič nestalo. Takže také 2 a pol* za túto epizódu. ()

aik

Řekněme, že tohle už je jen taková poslední kapka úpadku GoT. Snad s mírnou vyjímkou předchozí epizody, mi celý seriál zatím přijde, že se tvůrci jen plácají na místě a vlastně nevědí kudy kam. Casting hlavních postav o ničem. Většina představitelů těžce postrádá charisma a když už ho někdo má, tak je jeho role minimální. Práce s postavami obecně bídná. Motivace chování často nelogická. Kontinuita vyprávění nikde (takřka bych se vsadil, že to psali až během natáčení). Atmosféra generická až umělá. Šokující scény většinou jen pro efekt a spíše samoúčelné. ... Rod draka se zatím jen veze na popularitě GoT a bohužel si absolutně nezaslouží srovnání. Dám tomu šanci do konce série, ale za mě zatím průser. ()