Úspěšná autorka Veronica Henleyová (Janelle Monáe) je lapena v děsivé realitě. V zápase s vlastním vědomím musí odhalit šokující záhadu dřív, než bude pozdě. Vyvolená je hororový thriller od producentů snímků Uteč a My v režii novátorského dua, které tvoří fenomenální Gerard Bush a Christopher Renz (Bush+Renz). (Vertical Entertainment)

tron

10 náckov z 10 tento film hrubo neodporúča! Pri ich finálnej likvidácii som sa spokojne uchechtával, keďže táto háveď si presne takéto zaobchádzanie zaslúži. Je pravda, že scenár nie je až taký perfektný, aký mal byť. Takisto je pravda, že v strede sa nachádza veľmi divná (a pravdupovediac aj nudná) pasáž. No lenže práve vtedy sa odohrá šokujúci twist, ktorý všetko dovtedajšie dianie postaví na hlavu. Odrazu i divnejšie momenty dostanú zmysel (nebudem spoilerovať, ale určite si spomeniete na jeden veľmi konkrétny film od Shyamalana). Za horor by som to každopádne fakt neoznačil. Nie, že by na tom záležalo. Pravdupovediac, čudujem sa, že to neprodukoval Jordan Peele. ()

EvilPhoEniX

Ok tady musím nadhodnotit, jelikož se zde opět šíří hateful racist propaganda a přitom film své kvality má a dokáže zaujmout. Na Antebellum jsem se těšil hodně a ve výsledku trošku mrzí, že je spíš hutným dramatem říznuté Thrillerem, než hororem, ale i tak si mě film získal. Podobně laděné filmy můžu, za které i vděčím nové éře Jordanovi Peelovi a nutno uznat, že potenciálně oscarově nadaná Janelle Monáe hraje naprosto úchvatně ( Moonlight, Hidden Figures a Harriet tři filmy nominované na oscara). Jedna z mála hereček, která výborně hraje, ale zároveň je i neskutečně krásná žena, se kterou jsem celý film silně empatizoval. Napadly mě v průběhu filmu různé teorie, ale to s čím tvůrci vyrukovali v závěru mě odrovnalo. Hodně originální film, který je skvěle natočený, výtečně zahraný a poslední půl hodinu napětím a emocemi nabitý. Bavilo mě to. Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7/10. ()

kluzo

3. část řekne vše. Za mě moc zajímavý film. Dobrá režie i scénář. Myslím, že i zdejší hodnocení ukazuje, že rasizmus ve společnosti prostě je. Film si tak nízké hodnocení nezaslouží. Osobně nesnáším rasizmus jak proti černým ze strany bílých, tak ani černý rasizmus proti bílým nebo třeba růžových proti modrým. ()

M.i.k.e

do tohoto filmu jsem šel vyloženě na blind aniž bych věděl co mě čeká a zhruba do 2/3 sem si vůbec nebyl jistý na co že to koukám.Pak ale přijde zvrat,díky kterému věci zapadnou a mě to v tu chvíli dostalo.Hororem bych pak Antebellum úplně nenazval,respektive osobně si pod pojmem horor představuji úplně něco jiného a pokud něco,pak je Antebellum takovým tím Peelovským "hororem",protože ta inspirace Peelovou tvorbou (hlavně Get Out) je tu hodně znát.Není to sice film bez chyby,ale i tak dokáže zaujmout a za to a za Janelle Monáe,která je skvělá (a není to porvé) tomu přidám čtvrtou hvězdu..70% ()

classic

„Antebellum” , ak povedzme teraz ešte prekrojíte na polovicu, trebárs "Ante" a "bellum" , čo v latinskom jazyku inak deklaruje « Pred vojnou » , ste práve v najlepšom obraze, keďže zrovna s » VOJNOU « nejako súvisí taktiež i scenáristické uchopenie scenáristov G. Busha a Ch. Renza, ktorí zároveň sedia i na režisérskych stoličkách, ale treba tiež podotknúť najmä to, že už akési úvodné motto filmu: „Minulosť nie je nikdy mŕtva. Ani nie je minulosťou” , a to z osobných myšlienok amerického básnika a prozaika - Williama Faulknera, kedy akurát začínam sledovať otváraciu sekvenciu, v (zo)pár minútovom, neprerušovanom zábere, vskutku naozaj veľmi precíznom a majstrovskom, pretože sa počas toho nielenže zoznamujem s naprosto celým prostredím, ale aj s jednotlivými charaktermi postáv, čiže v skratke asi takto: Louisiana - plantáž - otroci - otrokári, teda už podľa tejto zreteľnej informácie, by som mal byť kdesi v období občianskej vojny, čo už bolo naozaj dosť dávno, n-a-z-n-a-č-u-j-e, že čochvíľa spoznávam i hlavnú postavu, t. j. afroamerickú ženu Eden, konkrétne po extrémne vyhrotenej situácii, na aké si museli "šikanovaní" často zvykať, lebo nemali na žiadny iný výber. To je už citovaná minulosť, s ktorou sa strašne zvláštnym spôsobom p-r-e-l-í-n-a aj aktuálna prítomnosť, kedy stretávam PHD Veronicu Henley, veľkú autoritu medzi samými aktivistami, keďže významne bojuje za práva Afroameričanov. V jej prvej scéne sa našťastie včas prebúdza, akoby zo zlého sna, a tak to celé dianie predtým, v podstate znamená maximálne tak to, že si len (od)snívala nepríjemnú, nočnú moru, a potom už má vari po všetkých peripetiách, alebo sa s nami iba niekto (ne)pekne zahráva ? Na prvý pohľad to vyzerá byť poriadnou šľamastikou, no verte mi, že i napriek tomu, všetko do seba náramne dobre zapadá, ako ozubené koliesko do hodín, na čo prídete ináč úplne sami, akonáhle zistíte základnú pointu... Vyviera z toho zvrátená hra, a to je už samotný - strhujúci koniec. Janelle Monáe bola v dvoj/roli rovnako strhujúca ! ()

• Natáčení probíhalo v New Orleans v Louisianě. (noelcoward73)