Spider-Man: Bez domova

• USA Spider-Man: No Way Home (více)

Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, čímž se jeho nebližší ocitnou ve velkém nebezpečí. Spider-Man požádá Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Kouzlo však způsobí v realitě obrovskou trhlinu, jíž do světa proniknou ti nejmocnější zloduši, kteří kdy bojovali se Spider-Manem v paralelním světě. Peter tak musí překonat svou doposud největší výzvu, která navždy změní nejen jeho budoucnost, ale i budoucnost paralelních světů. (Falcon)

Flory14

Když jsem před třemi lety viděl Spider-man: Into the Spider-verse, pomyslel jsem si " dam it ono by to bylo cool i v hrané verzi". Pak přišli první zvěsti o třetím Spider-manovi, trailer který ukazuje multiverze a já nemohl být ve větším hypu. Avšak po shlédnutí jsem zkrátka neměl pocit že bych viděl něco výjimečného,  za mě prostě fajn popcornovka. Po dvou dnech jsem si vědom že opravdu film svým způsobem průlomový je ale zkrátka je to hlavně čistý fan-servise. A těch nám marvel za poslední roky nabídnul už tolik že chudák Spidey u mě nezafungoval tak skvěle, jsme zkrátka přesycen.  Ve snímku se toho děje strašně moc že není prostor na logiku a propracovaný scénář. Postavy se chovají dosti divně a stále sledujeme středoškolské děti, což v krizi jakou se film snaží ukazovat působí zvláštně. ALE  film rozhodně stojí za to, hlavně za události které se tam udějí. Nejdou však psát bez spoileru tudíž se jim nemohu tak věnovat. Akce je zde velice cool a herci podávají místy velice kvalitní výkony ( William Dafoe je král!). Byť je recenze spíše negativní, rozhodně tomu tak není, jen zkrátka ty skvělé věci jsou hlavně v překvapení. Silné čtyři hvězdy, rozhodně rozumím tomu velkému hypu a samotného mě mrzí že v něm nejsem. ()

FilipStinef

Pro každýho nerda v sále to byl zážitek na celej život. Nevím, jestli si Jon Watts šetřil všechna esa v rukávu na poslední film trilogie, nebo až teprv u tohohle filmu začali scénáristi při psaní trochu přemýšlet, ale poprvý za dlouhou dobu jsem měl u Marvelu pocit, že se dívám na chytře napsanou a zručně zrežírovanou hříčku, která naprosto geniálně načasovává humor. Odebral bych bod za pár menších plot holes a za to, že celou tu zápletku vlastně od půlky filmu pohání jedno stupidní Spider-Manovo rozhodnutí. ()

JamesConnorG

9/10 - Jsem nanejvýš spokojen. Tohle byl peckový film a tamtéž zážitek. Film splnil všechny má očekávání a po odchodu s kina jsem byl nanejvýš spokojen. Příběh je dobře zpracován a tleskám, že to tak dobře udělali. Postavy byli super a bavili mě. Vztah MJ a Petera byl v tomhle filmu tak silný, že na konci mi málem ukapla slza, ale to nebudu spoilerovat. Hudba byla peckova jako vždy a akce slušná. Rozhodně film doporučuji, je to asi jediný film v tomhle roce, co mě až tak překvapil. Prosím, ti co film viděli, nespoilerujte ostatním a rozhodně nevyhnechte tenhle krásný počin! ()

hospoda96

Objektivně bych dal spíš čtyři, protože první hodina a půl se docela táhne, ale za ten fan servis a z nostalgie vidět starý známý za pět. ()

geek.ondra

Všechny ty slíbené atrakce a plnění geekovských snů tu jsou. Škoda jen že jsme se jich dočkali ve filmu který je sám o sobě jeden velký scenáristicky nedomrlý bordel. Opět je to jen fanservis a nic víc. Takže si jdu raději zase pustit Raimiho trilogii abych si připomněl jak se to doopravdy dělá. 7/10 ()

Razzor_82

"Jsou nebezpečím pro náš svět." První hodina je totálně nezáživná. Chování Hollanda je na úrovni teenagerovského mouly. Naneštěstí se nám následně film  rozjede a vzbudí ten nostalgický odkaz na minulé postavy, které mají už narýsovaný charakter. Padouchové se vrací s chutí a ve velkém stylu.  Watts tak měl usnadněnou práci na níž stačilo jen naroubovat zajímavý příběh. Nicméně mi vadil dětsky křečovitý humor a otravné zpomalené záběry. Poslední Marvelovské multiversium se snaží být dospělým bijákem ale stále jde jen o vlhký sen dospívajícího dorostu. Viděl v kině. 6/10 ()

rublik05

Těžce vzpomínková „marvelovka“, velmi emocionální, osobitá a dokonce i velice vtipná. Začátek se jeví jako takové nenápadné drama o dospívání, postupně se však rozjede v neskutečnou akční jízdu, navíc perfektně natočenou, místy až epickou, kde se nejvíc těží z návratu starých známých záporáků, což jsem si maximálně užil a každou postavu jsem strašně rád zase viděl. Celkově je tohle geniální propojení všech světů a filmů moc povedené, pro fanoušky je to doslova ráj na plátně, chemie mezi postavami je neskutečná, každá postava má neuvěřitelné charisma, byl jsem až překvapen, jak dobře to vše dohromady funguje. Na efektech se přirozeně nešetřilo, digitální omlazení starších herců je sice vtipné, ale pochopitelné. Akční scény mají grády i epičnost, humor na odlehčení nepůsobí vůbec trapně a některé hlášky se opravdu povedly. Až na místy trochu zbytečně přehnané emoce filmu nemám co vytknout, jednoznačně se jedná o jednu z nejpovedenějších „marvelovek“, vše se povedlo na maximum, na všechny herce byla radost pohledět, perfektní, silný zážitek. Viděno v kině 29.12.2021. 9/10. ()

hrumsrt

O Spidermanovi se tenhle rok něco šustlo snad na každém rohu. Ale od Endgame už MCU není to, co dříve a já si držím ke všem projektům takový střízlivě skeptický pohled, takže tady ani nebyla chuť zamířit na to do kin. Okamžitě se vyrojilo tolik teorií a překvapivě se i trefily! Spoilerů bylo tolik, že i samotná kampaň byla v hesle "No spoilers". Jsou to už více než dva roky, co Spidey měl svůj první sequel... Poprvé naplno máme možnost nasát ten koncept a potenciál multiverse. Navíc tady si díky velké provázanosti s předchozím filmem připadáte jakoby jste ten spider-verse ani nikdy neopustili. Tentokrát to není jen pro MCU fanoušky, ale hlavně pro fandy původní trilogie Sama Raimiho. Ten začátek je hodně zbrklý, ale v podstatě ne víc než samotný Peter Parker (Tom Holland)... Okamžitě přijde první vlaštovka v podobě Matta Murdocka (Charlie Cox), kde se mi v hlavě rozsvítilo nějaké světélko "Pozor fans-service" Od zhruba druhé půle si začne razit už fakt kvalitní styl a to hlavně díky nejdiskutovanějšímu setkání všech Peterů Parkerů/Spidermanů. Od té chvíle už si to jede na vlně těch tří pavouků a nádherně nasáváte atmosféru okolo toho všeho. Každý odkaz na jejich vlastní životy je pohlazením po duši, na které čeká každý fanda předchozích filmů. A finále? Není to až taková bombastická akční sekvence, či zničehonic masivní digitální smršť, jak je toho na konci všech MCU filmů, ba ale citlivé rozhodování a perfektní emoční výlevy. Otázka, jak si vyložit ten úplný konec, vzhledem k možným sequelům (údajně Holland míří k pěti filmům?).  A jaký z toho mám teda celkový dojem? Je to fakt masivní fans project, současně se to ale drží té tradiční Marvel šablony, ke které už chodím se skepsí. Jenže s tím vším odkazováním na starší Spider-many a tou zatraceně svěží finální třetinou si mě to získalo! Pořád z toho nemám stejné pocity jako z první Spideyho trilogie, ale i tak tohle bylo vskutku nářez! 80% ()

Broxigar

Těžkej nostalgia trip. Takže jestli nemáte z mladších let zkouknutý všechny Raimiho a Webbovy Spidermany, bude to pro vás jenom vizuální koláž neznámých postav bez hloubky. Dohánět to a přes víkend bingenout všech 5 filmů bude fungovat jenom napůl, protože celej tenhle počin je založenej na refreshi něčeho, co máte v hlavě už hromadu let pořádně zažraný a vybavíte si víceméně desítky let starý vzpomínky jaký bylo tenkrát vidět Tobeyho a Andrewa v pavoučím bodýčku. Celkem zábava to ale i tak je, je to přece jenom součást MCU a tam se kvalita a schopnost zabavit kontroluje hodně pečlivě. ()

Jakubik

Tohle je Spidermaní pecka se vším všudy. Marvel i po Endgame prostě nepolevuje a jede dál zběsilou rychlostí. Rozjíždí si podhoubí příběhu pro další ságu, která se nenápadně ale přesto viditelně rozjíždí a jestli tempo zůstane tak to bude vynikající pro diváky i pro výrobce „merche“. Kluci a holky si budou hrát s novýma neokoukanýma hračkama. Ale zpátky ke „Spajdýmu“. Ten funguje nejen v rámci MCU ale i jako zakončení trilogie či Spiderman jako celek. Nechci nějak spoilerovat ale jsem rád jak se tu pojmulo seznámení s paralelními dimenzemi. Lépe to představit ani nešlo a sem rád, že se povedl návrat starých známých tváří. Všichni do jednoho byli skvělí. Kloubouček a jedeme dále… ()

Dm1tr1j

Hrozne mi to prišlo ako keby odkukávali od animovaného Spidermana into the Multiverse ale pritom mi to ani veľmi nevadí. Aspoň z časti dostali zmysel tie nekonečne remake-y. ()

PEZ

Pozitívne prekvapenie pre mňa! Napriek skvelým recenziám som bol skeptický, keďže aj predošlé diely mali slušné hodnotenia, ale mne prišli príliš teenagerské. A aj dosť nudné, keďže akčné scény ma moc nebrali. Ale čuduj sa svete, tento diel sa ozaj vydaril. Je to fan-servis nevídaných rozmerov a nemôžem už nič viac napísať, lebo by to bol spoiler za spoilerom. Ale každému fanúšikovi pavúčieho muža fakt odporúčam tento film pozrieť. Treba uznať um scenáristov, že dokázali toľko postáv prepojiť a vytvoriť z toho jeden ucelený a funkčný svet. I keď....tých svetov bolo viacero. :) A Michael Giacchino sa opäť vyšvihol, najmä pri emočných a smutných scénach. On vie tvoriť tieto epické hudby plné žiaľu a bôlu. Jediné, čo môžem vytknúť je dĺžka. Viem, že tesne pred premiérou nechali v strižni 11 minút, inu...kľudne mohli ešte ďaľších 20. Ale neva, film veľmi dobre funguje a naozaj krásne referuje na predošlé diely. A núti Petra Parkera dospieť rýchlejšie, ako by si prial. Spokojnosť! ()

Grimlok

Tak se mi to trochu rozleželo v hlavě a musím uznat, že rok 2021 nebyl pro Marvel úplně dobrej. Black Widow stála za prd a tohle taky není žádná výhra. Seriály hrdě ignoruji, takže tam nevim jak na tom Marvel byl. Ale zpátky k filmu. To, že je Parker idiot, kterej chce předvést co dokáže s oblekem od Starka v jedničce fungovalo. To, že je Parker idiot (a Stark ještě větší), kterej neví, co má s technologií od Starka dělat už fungovalo méně. To, že je Parker idiot, kterej musí furt všechny chránit a pomáhat i naprosto (pro něj) neznámým záporákům nefunguje vůbec. Místo toho, aby se využil potenciál toho, že všichni, ale naprosto všichni ví, že Parker je Spider-man, tak se k tomu řeknou dvě věty a pohoda. A pak je to blbější a blbější. Dvě hvězdy a to jenom za to, že jsou tam Maguire, Garfield, Dafoe a Molina. Nechci to nikdy vidět znova, nechci už nikdy vidět ubrečenýho Hollanda s rozbitou držkou a nikdy nechci vidět Zendayu, nevim proč, ale ta holka má pro mě strašně nesympatickej kukuč. A já blbec jsem se těšil. ()

Davidkkk

Předem upozorňuji, že nemám v úmyslu film jakkoliv hanit a naprosto respektuju, že pro mnohé je nejlepší marvelovkou posledních let a splněným dětským snem. Já jsem tu od toho, abych poskytl pohled člověka, který při sledování euforii nezažil. A jelikož dnes slavíme 3 měsíce od premiéry, vezmu to i se spoilery. Než se dostanu k jádru, proč je za mě třetí Wattsův Spider-Man pouze lehce nadprůměrným filmem, rád bych uvedl na pravou míru, že i přes blíže zmíněné důvody se jedná o pohodový počin, který jakožto popcornová zábava funguje a v rámci MCU trilogie ho řadím nejvýš. Více ZDE. ()

dalziel

Spidermani Zavŕešenie je veľmi milé prepojenie vetkých troch spidermanských ság. Žiadmemu hranému spidermanovi som nikdy nedal viac ako 4 ⭐⭐⭐⭐.Tento krát ale musím ešte 1⭐prihodiť. ()

NiaWolf

Musím říct, že propojení starších filmů je vážně příjemné a někdy i dojemné, ale pořád jsem se nemohla zbavit dojmu, že film se díky odkazu na staré známé tváře až moc spoléhá, že to jediné bude divákům stačit k naprosté spokojenosti. Přitom scénář má značné slabiny – hlavní hrdinové dělají jedno hloupé rozhodnutí za druhém, a to i přesto, že naprosto stejnou chybu dělali i v předchozích filmech. Záporňáci se náhodně objevují a vytrácejí dle potřeby a efekty bojových scén vypadají velmi lacině. Film tedy stoupá a padá podle toho, jak moc jste měli rádi předchozí filmy a herce. ()

Daiker

No nového Spidermana moc nemusím, je takový otravný...... Z pavoučí série se mi líbil jen Amazing Spiderman..... Nicméně je tento díl zábavný a to jen díky starým postavám..... Co mě spíš zaujalo byly scény s Dr. Strange.... Už teď očekávaný film jen nalákal na maxi multivesmírnou jízdu...... ()

Torgal

Po nadšených ohlasoch som si asi očakávania nastavil privysoko alebo neviem. V prvej tretine sa len chvatne rozostavujú figúrky na šachovnicu a skratkovito riešia voľné konce z minula, aby sa potom bez ďalších rozptýlení mohli začať tasiť nostalgické tromfy. Prepojenie starého s novým je vymyslené vskutku výborne, všetci Spidermani sú plnohodnotné a rovnocenné postavy, no pritom je stále jasné, kto je tu doma. Film sa nebojí ani zabíjať postavy alebo činiť bolestivé obety, čo u Marvelu nie je práve zvykom, takže emocionálne film tiež funguje na výbornú. S čím mám ale osobne trochu problém je to, že celý film je v podstate len čistý fanservice a o nič iné sa neusiluje. Príbeh ako taký je len menšia čarodejnícka nehoda, ktorú treba vyriešiť. A preto ma to až tak nestrhlo. 8/10 ()

bararich8

Spidey to celé podělá a pak se jen koukáme, jak se to snaží napravit. Je to celkem zábavné a díky hraní si s realitami se fanoušsci dočkají nejednoho pavoučího orgasmu, ale pokud na tom tak neujíždítě, je celá zápletka dost stupidní. Ale v rámci série ok, 4* ()

Příští Spider-Man má režiséra

Příští Spider-Man má režiséra

11.09.2024

Režisér nového Spider-Mana 4 je konečně potvrzen. Dlouho se nevědělo, kdo se po odchodu režiséra první trilogie Jona Wattse, který nám za pár týdnů nadělí lákavý thriller Wolfs s Bradem Pittem a… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

07.05.2023

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)