Spider-Man: Bez domova

• USA Spider-Man: No Way Home (více)

Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, čímž se jeho nebližší ocitnou ve velkém nebezpečí. Spider-Man požádá Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Kouzlo však způsobí v realitě obrovskou trhlinu, jíž do světa proniknou ti nejmocnější zloduši, kteří kdy bojovali se Spider-Manem v paralelním světě. Peter tak musí překonat svou doposud největší výzvu, která navždy změní nejen jeho budoucnost, ale i budoucnost paralelních světů. (Falcon)

kondor77

Kde jste kurva sehnali prachy? Kolik mafiánů jste museli najmout, aby jste přesvědčili ty staré vykopávky, aby se účastnili natáčení? To se ptám Vás milí producenti. Dokonalé završení trilogie. George Lucas si ho ode dne premiéry filmu nepřestal honit. ()

Hellierer

Nejosudovější, nejnabušenější, nejdojemnější, nejkomiksovější a paradoxně i nejdospělejší "MCU" film! Just wow! ()

mirakom

Spider-Man: No Way Home je nejlepší Spider-Man film všech dob, který budoucím dílům nastavil laťku neskutečně vysoko a pravděpodobně ji další desítky let jiný Spider-Man nepřekoná. Je to nádherná pocta všem předchozím kouskům z posledních 20 let. || 10/10 || Praha Flora IMAX | Theatrical Cut: 148 min | 2Dtit ()

Divian(R)

Husinu na zádech jsem měl naposledy asi u Pána prstenů. Vrátilo mě to na chvíli do dětských let, že přehlídnu i pár nedostatků. Celkově se to moc povedlo a poprvé jsem viděl v kině se někoho radovat jako to dělají v USA. Takže skvělej zážitek, co bude trhat rekordy. ()

Tomash58

Jakožto fanda původní Spider-Man trilogie jsem se neskutečně bál, ale zároveň těšil. A jako fanservis film funguje skvěle. I když ne všechny postavy dostanou tolik prostoru, je to opravdu fajn sledovat. Zároveň musím přiznat, že jsem u filmu vlastně vůbec nenudil a všechno fungovalo dobře. A klasicky jako u každého superhrdinského filmu. Což je na škoda. Konec trošku předvídatelný a zajímá mě kam to teda povede v MCU dál. Bez spoileru jen jednoduše - škoda Venoma. Benedict Cumberbatch se taky neukázal tolik jak jsem myslel, ale ten si to odkroutí ve své "sólovce". Určitě si myslím, že je to něco, co by měl každý, minimálně fanoušek Raimiho trilogie, vidět. Celkově jsem ale nebyl ničím překvapen a mě osobně tomu něco i tak chybělo. I přesto by to každý aspoň jednou vidět měl :) Atmosféra předpremiéry v narvaném kině má taky občas něco do sebe! ()

LukasKalasek

Pro pořádek, 4* dávám jen kvůli tomu, že jsem dostal Tobeyho Maguira, Molinu a Dafoa. Zápletka filmu je sama o sobě naprosto stupidní, absolutně ničí charaktery postav, především Petera a Strange. Ned se z nějakýho důvodu naučil kouzlit během PÁR MINUT!!! Netrvalo to náhodou Stephenovi Strangeovi CELEJ jeden film, aby se to naučil?? Jinak klasickej Marvel a jejich zoomerský vtípky, který musí narvat úplně všude, i když se to tam vůbec nehodí. Jediný co ten film má opravdu dobrý, je chemie mezi všema Peterama, především pak kupodivu Peter Andrewa Garfielda byl skvělej, a parádně jsem se smál narážkám na jeho špatný filmy a toho jak neumí chytat. Tobey Maguir je pak třešnička na dortu, i když působil dost použitým dojmem a nedostal tolik prostoru kolik bych si přál. Nejvíce mě mrzelo, že společné s J.J. Jamesonem nevrátili i ultimátní alfu, pana Ditkovitche, i když k tomu měli skvělou příležitost. ()

LordMysti

Bylo to dobré, hodně dobré, ale nebylo to nic světoborného a mnohokrát neviděného. Navíc jasná "vykrádačka" Pralelních světů, která se mi stále z pavoučích filmů líbí nejvíce. Také mi přišlo zbytečné cpát tam některé scény plné pouze digitálního bordelu, jako první "souboj" s Dr Strange v zrcadlové dimenzi. Ale ve výsledku fajn film který vyloženě nenudil. ()

HawkeyP

Marvel úspěšně pokračuje v ničení všeho, co od roku 2008 vybudoval. Stejně jako v předchozím díle se i tady musí Spiderman zachovat jako naivní idiot, aby se to pak pracně pokoušel slepit dohromady. ()

Sweat55

Nový Spider-man je nečekaně dospělejší, než předchozí díly. Konečně dostáváme klasickou pavoučí story, ve které se Peter musí rozhodovat mezi menším nebo větším zlem a jehož rozhodnutí mají dopad nejen na něj, ale i na všechny jeho blízké. Ano, v první půlce filmu je Parker stále ten středoškolský hňup, který bez přemýšlení dělá jednu blbost za druhou, nicméně jakmile se na scéně objeví staří známí, včele s Alfredem Molinou a ďábelským Dafoem, atmosféra zhoustne, začnou se ždímat emoce a v podstatě se nepřestane šlapat na plyn, až do závěrečných titulků. ()

rublik05

Těžce vzpomínková „marvelovka“, velmi emocionální, osobitá a dokonce i velice vtipná. Začátek se jeví jako takové nenápadné drama o dospívání, postupně se však rozjede v neskutečnou akční jízdu, navíc perfektně natočenou, místy až epickou, kde se nejvíc těží z návratu starých známých záporáků, což jsem si maximálně užil a každou postavu jsem strašně rád zase viděl. Celkově je tohle geniální propojení všech světů a filmů moc povedené, pro fanoušky je to doslova ráj na plátně, chemie mezi postavami je neskutečná, každá postava má neuvěřitelné charisma, byl jsem až překvapen, jak dobře to vše dohromady funguje. Na efektech se přirozeně nešetřilo, digitální omlazení starších herců je sice vtipné, ale pochopitelné. Akční scény mají grády i epičnost, humor na odlehčení nepůsobí vůbec trapně a některé hlášky se opravdu povedly. Až na místy trochu zbytečně přehnané emoce filmu nemám co vytknout, jednoznačně se jedná o jednu z nejpovedenějších „marvelovek“, vše se povedlo na maximum, na všechny herce byla radost pohledět, perfektní, silný zážitek. Viděno v kině 29.12.2021. 9/10. ()

Kingjiri

Tušil jsem, že novej Spidey může být dost dobrej a upřímně po třech nepříliš zajímavejch předchozích marvelovkách už zase MCU potřebovalo nějakej pořádnej blockbuster. A jsem fakt rád, že to tentokrát vyšlo, avšak trochu povážlivě právě zase od minulýho Spideyho. Ale aspoň, že tak. Jen mám teda pocit, že si tohle Spideyho dobrodružství naplno užijou jenom lidi, který viděli všechny předchozí, nebo aspoň ty díly, ve kterejch vystupovali zdejší záporáci a hlavně taky znaj všechny tři Spidermany. Minimálně původní Raimiho trilogii podle mě diváci vyrůstající na Marvelu neznaj, ale to už je samozřejmě jejich problém :-) Já si totiž v tomhle směru skvělej fanservis užil od začátku do konce. Na druhou stranu bych si dokázal představit o něco kratší stopáž, jelikož nějaký až moc ukecaný scény občas narušovaly sympaticky rozjetý tempo vyprávění popř. bych na úkor těhlech zbytnejch scén přidal ještě víc akce. Jinak naprostá spokojenost, protože nápad, jakym dostat do bijáku hlavní protagonisty minulejch filmů, byl skvělej, finále bylo taky fajn a dávkování hlášek / emocí bylo přesně takový, jak bych si ho představoval, čtyři silnější hvězdy. ()

Maximilianus

Len tak tak dostal u mňa tento film 4*. Viac ako o kvalitný film ide o nostalgiu a prepojenie starých spidermanov, ktorí ešte neboli v Marvel svete, ako aj iných projektov ako Venom, Doctor Strange a Daredevil. Z tohto hľadiska je to super a chápem, prečo sú fanúšikovia takí nadšení. Ja som však čakal niečo omnoho viac. Prvá hodina je vyslovene nuda, humor nefunguje v celom filme, ešte aj ten Doctor Strange pôsobí umelo. Ešte že tam bol nachvíľu Wong, ktorý chodí portálmi z jedného Marvel filmu do druhého. Následne nastane niečo zaujímavé to, na čo fanúšikovia čakajú.  Asi nikto nečkal v roku 2004 pri sledovaní Spiderman 2, že o 18 rokov uvidí takéto pokračovanie príbehu Petera a Otta, no dočkali sme sa.  Vďaka tomuto filmu som si ale opäť uvedomil, aký skvelý herec je Willem Dafoe a aký bravúrny Green Goblin bol a stále je.  Samozrejme všetky návraty potešili a až ma prekvapilo, že sa na to toľkí dali nahovoriť, ale je to veľká vec. Marvel svet a multiversum je niečo neskutočné a teším sa, čo ešte prinesie. Tento film ako taký nebol zlý, len mňa osobne tu neoslovila ani akcia a ani humor. Za zmienku stoja najmä herecké výkony, predovšetkým Willema, ale mňa potešila aj postava Otta Octavia. 7,2/10. ()

Sharpooter

Celý film je taková nostalgická vzpomínka na všechny spider-many / všechny záporáky ze všech předešlých spider-man filmů. Musím říci, že jako fanoušek spider-mana jsem si tuhle náramně povedenou jízdu užil, avšak musím podotknout, že to byl nezkutečný bordel a člověk, který v životě neviděl staré spider-many si bude spíše říkat „co to je“. Na to, že měl film pouze něco přes dvě hodiny musím uznat, že každá postava měla trochu prostoru, opravdu si režisér uměl vyhrát s časem. Film je místy vtipný, napínavý a hlavně, to o co tady převážně jde je, že je i dojemný. Trochu mi vadila hlavní zápletka, kterou prostě utvořily, jak už z traileru víme čáryfuk a pavoučí kluk… Tato zápletka byla opravdu nic moc, když si vezmeme, že Peter má za sebou už hodně bojů, tak by si člověk řekl, že trochu vyspěl a né zápletka prostě je „dej si pozor co si přeješ Spidy“. Celý film jsem si užil, ale jde spíše než o MCU kousek, film ze „spider verse“. Konec je dojemný, měl jsem chuť si znovu dát staré spider-many. Určitě se nejedná o nejlepší Marvel film a ani o nejlepší film 2021, ale řekl bych, že je spolu se Shang-chim nejlepším Marvel filmem minulého roku a u mě je v prvních 5-ti nejlepších filmech 2021. 8/10 ()

bearmeedek

Neuvěřitelně úžasné!!! Tak to vyplývá z většiny hodnocení. Že český národ zdegeneroval je patrné už dlouho. Ale že to platí i na kino-sedačkách, to je opravdu smutné. A smutné je, že dementi na prvních stránkách sypou hvězdy z rukávu a matou těch pár posledních normálních lidí (i medvědů). Spider-Man: Bezďák je nuzné dílo za spoustu peněz. Dobré dvě třetiny jsou nudné, úroveň mladistvých postav šla dolů, hrozné dialogy a v globálu zjistíte, že to téma filmu je hloupé, jakoby nic zajímavějšího už nemohli vymyslet. Navíc polovina filmu se odehrává ve sklepě! Po 10-ti minutách jsem opravdu měl problém neusnout v kině. Závěrečné souboje nebyly špatné, ale viděli jsme podobné už 100x. Samotný závěr s vymazáním paměti a snaha o "znovu-seznámení" už je na úrovni předchozích dvou filmů. Ten minulý nebyl špatný a díky návštěvám evropských velkoměst zaručeně pestřejší. ()

ViktorS

Som veľmi rád, že som na tento film išiel do kina, pretože to bol fakt skvelý zážitok. Opäť bola možnosť vidieť tie legendárne postavy z predchádzajúcich Spider-Man sérií ako Doktor Octavius či Green Goblin, ktorých ich herecký predstavitelia opäť perfektne zahrali. To si jednoducho fanúšik Mervelu a hlavne Spider-Mana nemôže nechať ujsť. Už len kvôli tej nostalgii. Úprimne ale nie, že by som tento film najskôr podceňoval, ale nečakal som, že by sa záver tejto trilógie dal v mojich očiach nejako porovnávať so záverom trilógie z roku 2007.  V detstve, keď som nemal ani 10 rokov som vyrastal na filmovej sérii s Tobeym Maguireom a pre mňa je aj záver samotného filmu Spider-Man 3 veľká srdcovka, ktorá je podľa mňa skutočne krásne a dokonalo spravená. V MCU, čo sa Spider-Mana týka, sa totiž doteraz na dramatickosti šetrilo. Preto ma ešte milšie a krajšie, ako som čakal, Spider-Man: No Way Home prekvapil. Film na mňa zapôsobil po emocionálnej stránke, čo len a len oceňujem, aj keď mi bolo po tom psychicky chvíľu zle (smutno). Ale emócie treba nechať niekedy pracovať a nezakončovať všetko vtipom na odľahčenie. Ani by som sa nejako nenahneval pokiaľ by bol toto úplný záver Spider-Mana s Tomom Hollandom. Postava si prešla veľkým vývojom, stal sa z neho muž a na konci to vyzeralo, že všetko pôjde správnym smerom. Zostávajú samozrejme nezodpovedané otázky, ale v tomto prípade na ne možno ani netreba odpovedať. Je mi však jasné, že toto koniec Spider-Mana nebude, preto som zvedavý s čím prídu tvorcovia nabudúce, no dúfam, že si to udrží tú kvalitu, ktorú to touto snímkou získalo. Trilógia s Tomom Hollandom je podľa mňa teraz, vďaka tomuto filmu, kvalitatívne čo sa príbehu a vývoja postáv týka aspoň z časti zrovnateľná s trilógiu s Tobeym Maguireom. Tobey bude u mňa vždy favorit, no ku koncu No Way Home vedľa mňa v kine jeden o niečo mladší divák plakal. Preto mi je jasné, že pre neho to musel byť podobne skvelý zážitok, ako by bolo teraz pre mňa pozerať po prvýkrát Spider-Man 3, (keby som mal tú možnosť) práve na veľkom plátne. ()

MilesTeg

v podstatě za tři, zvedá to jen interakce tří Spidermanů, Defoeův Green Goblin a závěrečné dospění Petera Parkera. Stále zůstává mým nejoblíbenějším Far From Home. ()

aLCaP0Ne

Wow ani neviem kde zacat ale paaaani to bola jazda. Ten kto sledoval a zral kresleneho Spidermane v 90tych rokoch, musel podobne ako ja zazivat doslova splneny detsky sen. Skoro dve a pol hodiny mi ubehlo neskutocne rychlo a vidiet znova medzi zivymi Goblina, Doctora Octopusa a dalsich bol epicky navrat do cias uz tak davno minulych. Nesklamal ani Doctor Strange, ktory namiesal pekny koktail spomienok na cele s Tobeyom Maguireom a Andrew Garfieldom. ()

Nix

Tohle se povedlo. Skvělé završení trilogie a první hrátky s multiverse a vizuální orgie. Hollandův Spidey mne baví, i když občas je moc pubertální, tak stejně pořád dokáže bavit a jde vidět, že nějaký vývoj u něj nastal. což je dobře, že autoři s ním pořád pracují. Nejvíc tu ale září a řádí Dafoe, je to jeden z nejlepších záporáků celého univerza a tady to dokazuje. A další plus je, že film si drží vysoký tempo, které nepolevuje. A Strange je prostě dobrej. No nic musím se jít nechat kousnout pavoukem, jinak to nevidím. Tohle je must see. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

07.05.2023

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (více)