Spider-Man: Bez domova

• USA Spider-Man: No Way Home (více)

Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, čímž se jeho nebližší ocitnou ve velkém nebezpečí. Spider-Man požádá Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Kouzlo však způsobí v realitě obrovskou trhlinu, jíž do světa proniknou ti nejmocnější zloduši, kteří kdy bojovali se Spider-Manem v paralelním světě. Peter tak musí překonat svou doposud největší výzvu, která navždy změní nejen jeho budoucnost, ale i budoucnost paralelních světů. (Falcon)

Lada1962

Marveloví kamarádi mě za můj názor málem ukamenovali, ale já prostě čekal víc. Film se hodně snaží hrát na nostalgii, ale to je tak jediné, co mu jde, Peter Parker (Holland) je zde ještě tupější než v předchozích dílech a teta May má dle mého naprosto debilní nápad, na který nakonec sama doplatí... Kdyby se Spider-Man spojil se svými pavoučími parťáky a pochytal všechny zloduchy, bylo by to asi zábavnější. Celkově i zloduši mi přišli strašně "lehce porazitelní" prakticky nic pořádného neudělali (až na nečekaný plot twist u Green Goblina)... Vše zakončím tím, že jistý Ned umí čarovat... Jako vážně??? tohle byl, dle mého názoru, největší přešlap v celém filmu... Ale jinak to jsou **, rozhodně to neurazí, ale rozhodně mě to nenadchlo ()

abecedator50

Solidních 80 %. Je fakt, že nemám Hollandova Spideyho moc v oblibě. Těžko říct, čím to je, prostě mi nesedl. Ale i přesto jsem se rozhodl, že dám tomuto novému šanci. Asi i proto, že jsem viděl pár recenzí bez spolierů, kde všichni říkali, že to za to stojí. A musím uznat, že měli pravdu. Peter, tedy tento Peter, se posunul konečně někam, kde ho všichni chtěli už od začátku. Konečně je ochotný za své činy nést následky. A má emoce. Hodně emocí. Na ty hraje vlastně celý film. Jednak k tomu pomáhá mnohem ponuřejší atmosféra, a druhak i skvělá hudba. Navíc více pavoučí pohyb u akčních scén pomáhá taktéž. Samozřejmě záporáci jsou skvělí, jejich herci jim vtiskli ten stejný, nebo ještě silnější prožitek, jejich osobnosti jsou takové, jaké si pamatujeme. A ačkoliv je jich tu tolik, není to tak, že by neměli prostor. Co se týče přátelské a romantické linky, jsou tam spíše k dokreslení pocitů a celého příběhu. Ale nemám z toho pocit, že by to bylo nějak navíc, spíš naopak, pomáhá to dokreslovat Peterovu osobnost. Stejně jako jeho vztah s May. A jsem rád, že se nesnažili hrát tolik na klasický Marvel humor, i když sem tam nějaký vtip nebo hláška padla. A objevily se i ty, které byly ikonické, ať už pro předchozí filmy se Spider-manem, předchozí Marvely nebo některé nové. Ano, je to blockbuster a je tu velký fan service. A ano, někomu to může vadit. Ale já se skutečně bavil. A to se u Homecomingu a i u Far From Home nedalo, až na pár vyjímek, říct. Rád bych se rozepsal víc, protože jsou tu věci, co by se rozebrat mohly, ale nechci zbytečně spoilerovat. ()

JayJay5

Tohle byla jízda! Všechny postavy využité naplno. Postupně si to v souboji rozdal snad každý s každým a všichni měli dost prostoru se ukázat. Film je dost dlouhý, ale vůbec nenudil. Fan servis jako prase. Bez spojlerů líp hodnotit neumím. Je to paráda! ()

FocusForcePi

Zábava je to zaručená, no hlbší zmysel ako "nerob debilné rozhodnutia" a "nebuď chumaj" tento film nemá. Ok, nostalgia a všetko chápem, cítiť aj wow-efekt multiverza no all in all film neohúri, už som ho aj zabudol. Hudba dosť nuda. 3.5/5 ()

Judovik

10/10 No tak z toho jsem měl husinu aji v kalhotech... To že to nikdo nevěděl že tam budou hrát i dva kudrnáči to mě posadilo na zadek! Nebo mě to spíše postavilo na nohy a neuvěřil jsem koho to jen vidím... Děj perfektní, není tam co vytknout, mělo to hlavu a patu a i jsem byl příjemně překvapen jak to dopadlo. Takhle si představuji dobrý film! Díky za něj ()

SeeSaw

Zábavný, referencemi nabitý a místy až komický crossover tří generací pavoučího universa. Holland je ze všech tří Peterů Parkerů a Spider-Manů asi nejlepší kombinací obojího. Většinu stopáže hraje Spider-Man: Bez domova na lehčí notu, tak jako tomu bylo u předešlých dílů. Je tu tuna akce, zábavy a starých známých záporáků (skvělý Defoe a Molina), kteří si do tohoto dílu přišli dořešit své komplexy. I přes obrovský hajp mě ale neučaroval nový Spidey jako Riamiho původní, serióznější a v mnoha dalších ohledech lepší Spider-Man 2 (který podle mě zůstavá nejlepším Spider-Manem všech dob). ()

tonysawer

Tohle je fan servis se vším všudy. Kdo by ještě před pár lety čekal, že se takto propojí veškeré pavoučí sub-universum? Dokonalost sama! ()

Vampiroza

rozhodně nejlepší Spiderman z téhle trilogie, ale co se mi nelíbilo tak zbytečný některý "funny" momentky...viz. rovnání zad a podobně. Postava MJ mě přijde už od Homecomingu, že je napsána jako by byla po lobotomii (i přesto že Zendaya opravdu umí hrát ale tady hraje něco co jí skutečně nejde a nesedí), postava mluvícího Lizarda mě přišla o hodně umělejší než v A.S.1 a potom unáhlené/rychle měnící názory některých postav viz Sandman a Dr. Strange. Celý film jako koncept kupodivu držel pohromadě a nenudil ani minutu. Fan service neskutečný ale možná kdyby to bylo rozdělené jako Avengers I.W a Endgame. Mohly dostat víc prostoru zaporaci i spidermani. Každopádně jsem byl spokojený a ve větší míře i nadšený... Nejvíc z potitulkovky 👌 M&M bude si myslím větší pecka. ()

Booxtronic

Tak tohle byl neskutečný zážitek. Sice jsem byl hodně malý, když vyšel první Raimiho počin s Tobey Maguirem, tím více jsem si ho ale zamiloval a mohu říct, že jsem na příbězích o pavoučím muži vyrůstal. Když pak přišel na řadu Andrew Garfield, zbožňoval jsem ho stejně jako Tobeyho a po nástupu Toma Hollanda jsem si velmi oblíbil i jeho. Každý z nich přinesl této postavě jiný pohled, jinou osobnost a jiný styl vyprávění legendy o stejném oblíbeném superhrdinovi. Spolu s dalšími a dalšími filmy přibývaly také nové a nové nezapomenutelné postavy zloduchů, často ztvárněných nenahraditelnými herci. Proto když jsem dnes seděl se zatajeným dechem v temném kinosálu a před očima se mi objevovala jedna vzpomínka za druhou, cítil jsem se znovu jako šestiletý klučina, který na vypáleném DVD hltá každou vteřinku pavučin, výbuchů, hrdinství a rudého kostýmu s obříma bílýma očima. Úspěch tohoto filmu tkví právě v tom, jak dlouhou tradici filmy o Spider-manovi mají a že na nich vyrostlo již několik generací oddaných fanoušků. Jsem neskutečně vděčný, ze tenhle film vznikl a že se filmařům podařilo nasoukat do svých starých kostýmů všechny ty známé tváře, které se podílely na mém dětství a velkou měrou přispěly k tomu, jak moc jsem přilnul k žánru komiksových filmů. ()

Duckz odpad!

Priserna slatanina, ktera mela skoncit po 15 minutach filmu. Utrpeni nudy, prisernych dialogu a nesmyslnych rozhodnuti, ktery si z nejakyho duvodu porad vsichni obhajovali jako nejlepsi rozhodnuti. Neustale placani se po ramenou za to, ze sice okolo umiraji lidi, ale urcite stoji za to zachranit par padouchu pred smrti. Fuj a bleh. Nechapu, jak se to nekomu muze libit a jak to muze mit 91% hodnoceni. Za me odpad! ()

lupulus111

Velmi silný nadprůměr pro filmy od Diseny.  Podotkl bych jen jedno, když bude tempo ještě rychlejší možná si už příště nevšimnu těch nelogických událostí (a že jich je).  3,8/5 ()

SalvorHardin

4/5 nie preto, že to je geniálny  film, ale preto, že sa Hollywood tentokrát nesnažil napluť fanúšikom do tváre ako to urobil napr. so Star Wars, Star Trekom, Terminatorom atd. A mozno len preto, ze to je hlavne Sony a nie woke Disney. Po dlhom čase dobre strávený čas v kine a A.G. je fakt dobrý herec ()

Gamora

Jakožto film od kterého jsem nečekala tolik se tahle jízda vážně povedla. Velmi jsem se bála že to bude jen přeplácaná slátanina kterou udělali jen aby jsme mohli vidět záporáky z předchozích hraných Spider-Man filmů, ale naštěstí to tak není. Záporáci mají celkem dobré motivace k tomu co dělají. Na Peterovi Parkerovi se mi velmi líbilo jak se snaží zachránit před smrtí záporáky i když se musí porvat s Dr. Strangerem. Ukázali se tu další dva Spider-Mani (Andrew Garfield a Tobey Maguire) kteří jsou v pohodě a nejsou nijak moc nastrčení do filmu jen aby tam byli. Hlavně Andrew Garfield tu byl super a trochu si u mě šplhnul po Amazing Spider-Manovi který se moc nepovedl. Pokud jde ještě o podtitulkovou scénu mrzí mě že Venom tu byl jen aby mohl být potom Venom v MCU. Vizuál a kamera jsou velmi dobré a myslím že film si zaslouží 8/10. ()

Safira2003

Konečně tady máme zase pořádného Spider-Mana. V tomto filmu odstranili snad všechny nedostatky Spider-Mana z předchozích dvou dílů. Tom Holland je za mě nejlepší Peter Parker, kterého jsme mohli na filmovém plátně vidět. Jeho chemie s MJ je naprosto úžasná a přirozená. Je zde spousta vtipných, ale i spoutá dramatických scén. Nejedná se sice o nejlepší film, který jsem v životě viděl, ale nachází se mezi top 3 Marvel filmy, které jsme zatím měli možnost vidět. ()

Andrew88cz

Tak tohle se hodně povedlo! Luxusní třetí díl ve kterém se na jednom place střetnou nejen všichni Spider Mani, ale i jejich záporáci kteří každý jeden vedle druhého dostanou prostor a nejsou zde jen do počtu (velké plus za původní herecké obsazení všech postav). Dále skvělý Doctor Strange, který zde hraje opravdu velkou a zásadní roli (včetně té potitulkové scéně na samotném konci). Vše to do sebe skvěle zapadlo jak puzzle. Veškeré scény a dialogy perfektně promyšlené i s odkazy na předchozí díly... Emotivní a skvěle natočený film který je minimálně na úrovni Avengers Endgame (za mě možná i o poznání lepší). Po dlouhé době jednoznačných (10/10)! ()

neoterr_

Film, ktorý ustál svoj hype a nesklamal. Aj napriek tomu, že prvá hodinka bola mierne mätúca ohľadom toho, ktorou cestou sa film presne rozhodne ísť, zvyšok filmu všetko vynahradil. Filme je plný nostalgie, ale nie len preto, aby tam bola a prilákala ľudí do kín, ale preto, že to dávalo zmysel pre chod príbehu. Za mňa jednoznačne najlepší Marvel film, ktorý prekonal aj Endgame. ()

ReproBoy

Nostalgie a zamackla slza za stare dobre zaporaky, kteri navic slusne vypadaji. Spodey MCU pritroubly, akce suprova, muzika mizerna, Dr. strange naivni. Celkove vzato moc pekne, ale chvilkama pritrouble. Nemuzu si pomoct, novy matrix me zaujal vic. Na toto se podivam znovu tak za 2 roky 🤷🏻‍♂️ ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

07.05.2023

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (více)