Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Fiftis

Musím uznať, že voľba hlavného predstaviteľa bola správna a asi to ovplyvňuje aj môj úsudok, pretože už len vidieť Vala Kilmera v takej roli stojí za to, ale napriek tomu že mi doba, ktorú má film priblížiť pripadá vážna, nasmiali som sa dosť a smejem sa zakaždým, keď si film pustím. Je to proste normálna paródia so všetkým čo má mať. Podľa môjho názoru sa jedná o výborne sparodovanú satiru a nadľahčený pohľad na studenú vojnu. Prítomnosť absurdného humoru je u podobne razených filmov podmienkou a musím povedať, že tu tých dobre mierených vtipov je dostatok, čo má za následok, že sa divák každú chvíľku niečomu chechtá a nemá šancu sa ani chvíľku nudiť. Tomu všetkému navyše do kariet hrá aj fakt, že film ponúkne pomerne vydarený a ucelený príbeh. V neposlednom rade ma potešilo aj to, že je film nasiaknutý vynikajúcou hudbou - teda rock 'n' rollom. ()

slunicko2

Vtipné, ach tak vtipné... 1)  Snímek je doslova nabit gagy. Mnohým z nich (netroufám si říci, že všem) rozumím, chápu, v čem jsou směšné (zejména pokud jde o východoněmeckou armádu), ale nějak se jim prostě nesměji. Jsou to takové vtipy podle všech pravidel, ale jalové, bez duše._____  2)  Tak trochu závidím těm kolegům, kteří se u filmu báječně bavili. Tlemil jsem až sem se skoro pochcal - korbitch22***** (doslovná citace), při tomhle pláčete a dostáváte křeče do břícha - Honzíno*****, desítky fikanejch vtipů, díky kterejm jsem padal z křesla - BuryGol*****..._____ 3)  25letý Val Kilmer (Nick Rivers) uměl pěkně tancovat i zpívat a jeho malebný, byť prázdný, kukuč jistě pobláznil nejednoho fanouška či fanynku (i já se mezi ně počítám). Ve svém filmovém debutu se nepochybně snažil a předvedl pěkný výkon._____ 4)  Ještě jsem si všiml 24letého Christophera Villierse (šéf odboje Nigel), no kdo by ho přehlédl, že?_____ 5)  A už mě nechte na pokoji. Musím si pořídit Hermann Goering´s Workout Book. Prý ji mají na rohu Führerstraße a Goebbelsplatzu. Už se těším. ()

noriaki

Perfektní parodie ve stylu Žhavých výstřelů či Bláznivé střely. ZAZ plýtvají nápady a po filmu roztrousili snad stovky gagů a narážek na všechny oblasti lidského života. Jediné co mi přišlo nepatřičné, byl debutující Val Kimer. Do bláznivé komedie se vůbec nehodí a pokud byla na něho upřená pozornost, tak spíše než vtipně působil rušivě. Při každém z jeho hudebních vystoupeních se celý film zadrhával a nálada upadala. ()

Duncen

Top Secret není taková bomba, jak jsem podle hodnocení myslel. Zuckerovi s Abrhamsem mají na svědomí rozhodně lepší komedie, sem tam se nějaký gag povedl, ale jako celek mě to nenadchlo. Každopádně je to lepší než parodie natáčené poslední dobou, které absolutně nemají vkus jako například Disaster a Epic movie... Ve filmu zažívá svůj herecký debut Val Kilmer, kterého známe spíše z akční snímků a do kterých mi i více sedí.. Moje hodnocení 60 %. ()

• Záběry ze surfování byly pořízeny na pláži Holywell ve Velké Británii. (HellFire)
  • Hotel, ve kterém zpívá Nick (Val Kilmer), se jmenuje "Gei Schluffen. " V hebrejštině to znamená „běž spát“. (HellFire)
  • Jakmile jeden z německých důstojníků na začátku filmu dostane rozkaz, odpoví na to „Ich liebe Dich, mein Schatz!“, což znamená „Miluji tě, zlato!“ nebo též „Miluji tě, můj poklade! (HellFire)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí