Rozkoš

(festivalový název)
  • Švédsko Pleasure (více)

Ve Švédsku se jmenovala Linnea, teď je její umělecké jméno Bella Cherry. V devatenácti letech opustila rodné městečko a přestěhovala se do Los Angeles, aby dobyla svět zábavy pro dospělé. Pro to, aby se stala tou nejzářnější pornohvězdou, je připravena udělat cokoliv. Těžší než BDSM natáčení se ale nakonec ukazuje souboj s producenty a otázka, zda je vůbec možné v tak specifickém prostředí navázat přátelství… Švédská režisérka Ninja Thyberg nahlíží za pomyslnou oponu stejnou měrou tabuizovaného i mytizovaného světa a nakládá s ním natolik přirozeně, že všechny předsudky postupně mizí a zůstává jen úžas nad tím, že se jedná o zábavní průmysl stejný jako každý jiný. (MFF Karlovy Vary)

Goldbeater

Když si u Rozkoše odmyslíme zvolené prostředí, které nabízí pro někoho možná neokoukané praktiky a svérázné charaktery, jde vlastně o šablonovitý snímek o člověku s ostrými lokty a jeho cestě na pomyslný vrchol, kam se chce dostat za každou cenu. Téma co jsme viděli už tolikrát. Vše zde přichází bez větších překvapení a ve finále vlastně ani nekončí žádnou pointou. Jako nahlédnutí pod pokličku pornoprůmyslu je to zajímavé, ale k uspokojivému filmovému příběhu tu ještě něco chybí. [KVIFF 2021] ()

TheEvilTwin

Hodně realistický, někdy extrémně drsný, jindy zase neskutečně milý náhled do porno průmyslu, který je formou podání tak originální, explicitní a bez jakékoli cenzury, že co se týče nahoty je i Euforie dvě třídy pozadu. Na jednu stranu celkem zábavně filmově zpracován příběh mladé dívky, na stranu druhou jde o čistokrevné porno ve filmu, protože dvojitou černou penetraci, gangbangy nebo detailní záběry všech sexuálních praktik člověk jednoduše jinde neuvidí. Současně nám však film dává i určitý obrázek o tom, jak to v tomhle odvětví chodí, aneb metaforu jednoho velkého mlýnského kola, které jednoduše ochotné holky vynese do oblak, ale ty, které se neodváží jít do všeho, zkrátka nemají šanci uspět v tak velké konkurenci. Obrovské plusové body si film zaslouží za originalitu, nebojácnost ukázat se doslova vše a za relativně fajn formu, ale ve výsledku mě tady "technika šokování" dostala asi víc než samotný film. Rozhodně stojí za zhlédnutí a překvapí, ale nic víc bych ve filmu asi nehledal. Rozhodně jen pro okrajové publikum. ()

M.i.k.e

devatenáctiletá švédka se vydává do LA, aby se z ní stala pornohvězda, což v dnešní době kdy je porna všude miliarda a herci a herečky jsou víceméně jen spotřebním zbožím celkem naivní představa. Ona je přesto ochotná udělat prakticky cokoliv.To, že natáčení porna není zrovna sexy ví snad každý, přesto je to ukazováno velmi málo a v tomto ohledu je Pleasure velmi dobré, v některých scénách až nepříjemné a do titulní Rozkoše má sakra daleko. Režisérka se nebojí nahoty a explicitních záběrů,ale o nich tenhle film není.Přes to všechno se ale nemohu zbavit dojmu, že to mohlo být ještě naléhavější a drsnější.Účel nicméně splní...65% ()

Morholt

Pořád nějak nevim, co by mě mělo šokovat. Tenhle film sice dává nahlédnout za oponu pornobranže, ale z mého pohledu je to spíš light verze. Herečka tady totiž vždy může říct ne. Nic jí nelimituje, pokud nepočítám její touhu dostat se do první ligy. Mohla zůstat doma a zvolit úplně jiný zpúsob obživy, ale ona se rozhodla prorazit v nejdrsnějším odvětví filmového průmyslu a teď brečí, že si to představovala jinak. Už z tohoto důvodu jí nedokážu litovat nebo s ní soucítit. Celkově je to dobře natočená a dobře zahraná sonda, která ale hlouběji osloví snad jen někoho, kdo je pornem nedotčený. A to je sakra malý okruh diváctva. 50% ()

Omnibus

"Doprdelepráce, šustit se mi nechce..."   Když už toho v práci máte doslova plné brejle, aneb jak je důležité si na konci základky zvolit vhodné povolání, které vás bude bavit a nikoli srát a ve kterém vás nebudou každý den osm hodin jen jebat. Tesař, co pláče u psychiatra kvůli zadřené třísce, potápěč neplavec, hospodská, které vadí, že jí TAM lezou lidi (myšleno do lokálu), nebo outlocitná "dělám všechno" Bella Cherry, které vadí totéž co hospodské, to je jen pár příkladů špatného výběru. Naše čičinka (s prsama po tatínkovi) si totiž pornobranži představovala jak Hurvínek válku, pročež vyrazila do L.A. vybavena jen radami maminky (imho též "hérečky", viz jejich telefonát), růžovými papírovými kapesníčky, ošoupanou VHS-kou Pretty Woman a plakátem Johna Holmese. Očekávala důvěrné dívčí špitání po večerce pod peřinou, pochvalné poplácávání po zadečku od režisérů i spolusouložníků, slávu, uznání, respekt, nějakou tu zkurvenou důvěru a něhu, soustu cool kamarádek a spoustu cool lajků na Instagramu. Dostala spoustu lajků, spoustu facek a plivanců do tváře, tři profi násilníky, jedny chlamydie a žádnou kamarádku. A jako bonus ztratila sebeúctu, sebedůvěru a víru, že její práce je vlastně poslání (!), což byla dost škoda, když už v Eroticshopu měla tu množstevní slevu na anální kolíky. No nekupte to. Bohužel, žádná artová deziluze, pouze obyčejný syndrom vyhoření. Škoda, šlo by z toho sestříhat hned několik působivých, kurevsky božích kraťasů (scéna s beránky na obloze při dabl análu a pod.), ale dohromady to moc nedrželo. Jen tři zplihlé prezervativy se na place povalují. ()

• V rámci získávání informací na dané téma žila režisérka Ninja Thyberg v podobném domě pro modelky a herečky, ve kterém žije i ústřední postava. (NiWi)
  • Spousta účinkujících ve filmu jsou reální pornoherci, či lidé pohybující se v pornoprůmyslu v Los Angeles. (NiWi)
  • Projekt vzešel z eseje o pornoprůmyslu, kterou režisérka Ninja Thyberg napsala v rámci genderových studií na vysoké škole. Toto téma také prozkoumávala ve svém krátkometrážním snímku Rozkoš (2013), který vyhrál cenu na festivalu v Cannes v roce 2013. (NiWi)