Reklama

Reklama

King Kong

  • USA King Kong
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Měl to být osmý div světa. Ale utrhl se z řetězů. Slavné filmové monstrum, obří opičí samec King Kong, vzbuzuje úžas filmových diváků už od roku 1933. Právě první verze jeho příběhu se stala nezapomenutelnou legendou, a to navzdory dvěma velkorozpočtovým remakům z let 1976 a 2005. Film vypráví příběh režiséra Carla Denhama, který se najatou lodí vydá na tajuplný ostrov, aby tam s nic netušící herečkou Ann Darrowovou natočil dobrodružný příběh na motivy pohádky Kráska a zvíře. V ostrovní džungli se totiž nacházejí desítky prehistorických tvorů. Mezi nimi i obří gorila, zvaná Kong. Domorodci, kteří drží zvířata za obrovskou starobylou zdí, herečku unesou a obětují ji Kongovi. Štáb ji však z opičákových spárů po dlouhém boji zachrání. Podaří se mu dokonce Konga omámit a převézt do New Yorku. Tam však začíná druhá část strhujícího dramatu: Denhamova nová atrakce se totiž utrhne z řetězů a rozpoutá v ulicích peklo... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (281)

Shit 

všechny recenze uživatele

První King Kong, co víc k tomu říct, snad jen to že konečně vim, jak moc se nechal Jackson inspirovat timhle dílem ke svýmu King Kongovi. Jinak se určitě stojí ještě zmínit o na tu dobu solidních tricích, u kterých se dneska asi většina populace bude spíš smát než žasnout, hlavně teda při záběrech na hlavu Konga, kdy vypadá jak nějaká retardovaná opice, ale na to dobu, to podle mě bylo víc než dobrý ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Jako první jsem viděl Jacksonův remake, což se pravděpodobně na mém hodnocení originálu projeví. Tak když pominu předehru, která mi bezdůvodně ukrojila pomale 5 minut života, příběh se rozjel slušně. A bavil mě vlastně po celou dobu, přestože jsem věděl, jak dopadne, navíc Peter se předlohy držel docela věrně. Ale přišlo na první střet s technickou stránkou snímku v podobě poletujících ptáků u pobřeží a došlo mi, že k ní budu muset být hodně shovívavý. Protože na jednu stranu člověka udivuje úroveň triků na tehdejší dobu, na druhou však (dnešní!) divák není slepý a vidí, že se na (nejen) všech těch zvířátkách výrazně podepsal zub času, ostatně i takové „hadrové panenky“ v některých případech ani nebyly nutné, bohužel touha natočit akci s člověkem a libovolnou příšerou na jeden zátah byl větší a mně to místy přišlo jako rušivá nedbalost (neznám finanční stránku natáčení, ale myslím si, že použít alespoň v některých scénách střih by celý projekt opravdu nezruinovalo). A čím se mohl pochlubit remake a originál naprosto postrádal, byl vztah Konga a Ann. Jackson mě sice úplně nepřesvědčil, ale cítil jsem mezi těma 2 nějakou chemii, zatímco v předloze byl náznak snad jen ke konci, jinak vůbec. A také toho v sobě moc zlidšťujícího opičák opravdu neměl, v tomhle zase bod pro Petera. Zpracování z roku 2005 z toho tedy vyšlo (alespoň u mě) vítězně, a přitom to není neúcta ke klasice, ale opravdu kvalitní film by podle mě neměl tak moc zestárnout, čehož jsem byl bohužel v tomto případě svědkem, a když k tomu připočtu těch pár detailů zmíněných výše, vychází mi z toho pouze lepší průměr. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Ani více než sedm dekád nedokázalo jedinečnému testamentu starého Hollywoodu, v němž vládlo tajemno, fantazie, křehké krásky, neohrožení hrdinové a děsivá monstra, ubrat na síle. Zejména vizuální stránka je šokujícím způsobem nadčasová a určitý punc naivity už se stal pevnou sučástí poetiky filmu. Nejen z efektů však King Kong živ jest – jsou to i výborné scény na lodi, které rozdmýchávají horečnaté očekávání událostí mistrovským způsobem, a to za světla dne (především kamerové zkoušky Ann Darrow). Samotný Kong působí oproti předchozím verzím mnohem brutálnějším a animálnějším dojmem, přičemž kráska v nesnázích samosebou nepojme nejmenší dávku sentimentu k jeho osudu. Její neustálý hysterický křiky, provázený řevem monstra, je až nesnesitelně afektovaný, ale k téhle verzi prostě patří. Sympatie k obří opici jsou především druhotným produktem diváků, kteří si chlupatého obra zamilovali a dali mu více lidského než jeho stvořitelé. Ochutnávka filmového řemesla starého střihu ve své nejsolidnější podobě, to je King Kong. Film plný skvělé atmosféry a pastva pro oko, které nachází zalíbení v černobílé estetice 30. let. ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"HE WAS A KING AND A GOD IN THE WORLD HE KNEW, BUT NOW HE COMES TO CIVILIZATION MERELY A CAPTIVE, A SHOW TO GRATIFY YOUR CURIOSITY!" -------- Neverím, že som túto legendu a neoddeliteľnú súčasť svetovej kinematografie dokázal dopozerať dokonca. 84 rokov je veľmi dlhý čas a veľa sa toho zmenilo. King Kong a Empire State Building je však stále tá istá kultová záležitosť. Pteranodon tiež. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Film, který nemá chybu. Jacksonův King Kong měl bezmála tři hodiny, sedmdesátiletou vývojovou devízu a lepší herce, ale tahle původní verze stihne v rozsahu sta minut bohatě postihnout tentýž atmosférický, milostný i čistě vypravěčský náboj. Triky jsou skvělé, tempo přímo dechberoucí a některé záběry či víceplánové děje uvnitř mizanscény (brečící děťátko, k němuž se z povzdálí blíží ohromné monstrum) dohání až k slzám s ohledem na jejich inspirativní kinematografický význam. Závěrečné bombardování Konga na Empire State se může zdát zdlouhavé, ale vzhedem k tomu, že se jedná o dramatický skon v podstatě sympatického tvora, je protahování scény naprosto na místě. Dobrodružné fantasy a jeho nejzásadnější představitel... ()

Galerie (126)

Zajímavosti (122)

  • Animátoři od počátků filmů dodnes používají u stop-motion animace tzv. "Nádrh", polohovací ukazovátko, kterým označují pozici kloubů loutky, aby následně věděli, o kolik se posunuli. Ve scéně, kdy King Kong s Ann stojí na vysunutém útesu (Kongův "domov"), animátoři zapomněli nádrh ze scény odstranit. Protože by to znamenalo ztrátu několika hodinové velmi náročné práce, pokračovalo se dál. Nádrh je tak na jednom snímku vidět - v porovnání s 6 metrů vysokým Kongem tak na obrazovce problikne předmět velikostí i tvarem připomínající jeřáb. (Němi)
  • Film mal to šťastie, že vznikol o rok skôr, ako plošná filmová cenzúra, a preto si mohol dovoliť byť na plátne nezvyčajne surový. (Raccoon.city)
  • Mezi filmem a knižní předlohou lze zpozorovat několik odlišností. Například v původní knižní předloze se Jack a Ann dostali z Kongovy hory pomocí proudu vody, která tekla až dolů do údolí. Ve filmovém zpracován však postavy jen jednoduše utekly. Dalším rozdílem je boj Konga s dinosaury. V původní verzi to byla trojice triceratopsů, ve filmu se jednalo o tyranosaury. (J-o-k-e-r)

Související novinky

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Oblíbené filmové postavy zažívají v posledních měsících hned několikanásobné návraty. Roztomilí mimoňové opět potěšili (nejen) dětské diváky ve třetím dílu Já, padouch. Jason Bourne skládal další… (více)

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (více)

Reklama

Reklama