Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Co by dělali tajní agenti, kdyby se z nich stali náboráři? Odpověď nabízí komedie o takzvaném vědeckém získávání pracovních sil, která se odehrává v době, kdy český člověk ještě neznal slovo nezaměstnanost. Jejími hrdiny jsou dva náboráři podniku Pragokov, Láďa Pitras a Oto Vacák. Pečlivě si zjišťují vše o soukromém životě osob, které si vyhlédli jako potenciální oběti, a těchto informací zneužívají k jejich přetahování do Pragokovu. Jejich vědecká metoda je postavena na využití spolehlivé páky, kterou je manželská žárlivost a hrozby prozrazení intimních tajemství jednoho nebo obou partnerů. Tímto způsobem se jim podaří získat do podniku trpícího neustálým nedostatkem pracovníků nejen svářeče Aloise Niederleho, ale také dva topiče pro nepřetržitý provoz, manžele Nyklíčkovy, kteří spolu z malicherného důvodu nemluví. Komplikace nastanou v okamžiku, kdy se v zájmu vystěhování nepohodlné babičky rozhodne Pitrasova manželka zůstat v domácnosti a potřebuje za sebe najít náhradu. Pitras najde jakousi Myriam Hornovou, tím však roztočí neuvěřitelný kolotoč problémů, v jehož středu se nakonec ocitne on a jeho kolega Vacák, když se stanou obětí vlastních metod. (TV Nova)

(více)

Recenze (147)

nash. 

všechny recenze uživatele

Průměrná sockomedie, která v dnešní době front na pracáku působí jako sci-fi. Mnohem zábavnější než neobvyklé špiónsko-mafiánské praktiky obou náborářů jsou jejich domácí trable, kde se občas vyvede úsměvný fórek, ovšem i tak je tu celkem vzato humor spíš nevýrazný a zubem času notně ohlodaný. Nezachrání to tentokrát ani Janžurová s Rosůlkovou, ani spolehlivá dvojka Sobota a Nárožný, nezapomenutelná je snad jen epizodní dvojka Lír a Böhmová jako Nyklíčkovi. ()

Hombre8 

všechny recenze uživatele

Mladší generaci nic neříkající snímek. Dnes prakticky nelze pochopit situaci ani gagy. Starší a pokročilí, kteří dobu ve filmu zobrazovanou zažili a prožili ocení. Nehledě na to, že doba nedávno minulá, předkovidová, k té situaci, jenž je ve filmu popisovaná, neměla zas až tak daleko. Trvala ale příliš krátce, než by si toho většina všimla, ne tak, aby si ji ještě srovnala s touhle hezkou komedií. Autorské snímky je třeba si cenit, takže po letech přidáno na plný počet. ()

Reklama

Adramelech 

všechny recenze uživatele

Je pravdou, že za socialismu bylo víc pracovních míst než lidí. Proto podniky nabízely lidem náborové příspěvky plus další výhody včetně bytů. Když se člověk podniku „upsal“, že tam bude pracovat určitý počet let, tak prostě dostal byt – ne do osobního vlastnictví, ale s nájemní smlouvou na dobu neurčitou, takže tam potom klidně mohl žít až do smrti. Nájemné tehdy bylo oproti dnešku směšně nízké. Tento film je míněn jako satirická komedie pojatá s obrovskou nadsázkou. Tehdejším divákům to bylo naprosto jasné, současným mladým divákům to může přijít jako báchorka o něčem, co snad ani nemohlo existovat. Kvůli těsné spjatosti s dobou svého vzniku dnes už toto filmové dílo ztratilo aktuálnost. Co na hodnotě neztratilo, jsou dobré herecké výkony Ivy Janžurové a dalších. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Klasická schulhoffovka, která sice postrádá nadčasovost předchozích komedií, přesto nemá svého diváka v čem zklamat. Petr Nárožný tvořil s Luďkem Sobotou v sedmdesátých letech stabilní partnerskou dvojici nejen ve filmu, ale především na prknech divadla Semafor a přítomný humor je zcela v jejich rukou. Množství skvělých herců ve vedlejších (Janžurová, Myslíková, Vránová, Lipský, Rosůlková) a epizodních (Hajská, Větrovec, Dítě, Lír, Augusta, Lohniský) rolích dodává filmu neodolatelný esprit a komickou rozbušku pro sóla titulních hrdinů. Čas od času pobaví, potěší, proč ne. ()

evangelik 

všechny recenze uživatele

Ve své době se mi ty Schulhoffovy komedie docela líbily. Teď už si ty co natočil po r. 1974 vůbec nedokážu pustit, jak se mi zdají trapné. Ústřední zápletku (nedostatek pracovních sil) nemá cenu vůbec komentovat. Jako docela svěží "gag" bych možná hodnotil akorát ty dvoje barevně obrácené černo-bílé šaty.... ()

Galerie (3)

Zajímavosti (12)

  • Natáčení v Popradu ve skutečnosti proběhlo na adrese Průmyslová 1561, Praha-Kyje. (sator)
  • V úvodní scéně se mění směr otáčení cívky promítačky. (Jan.Moravek)

Reklama

Reklama