Fanucci odpad!

Komedie čerpající humorné situace ze spíš smutných rysů české povahy - vypočítavosti a malosti - mne vážně moc rozesmát nedokáže. Spíš mě strašně irituje. Tak moc, že i tu jednu hvězdičku, kterou by si asi zasloužila, jí s čistým svědomím upřu. ()

dyfur

...pokračovanie filmu:Zítra to roztočíme drahoušku...ale bolo to predsa len slabšie,myslím i pre zmenu hlavnej postavy-už nehral M.Kopecký ,ale namiesto neho J.Sovák a ten i keď to bol vynikajúci herec-tak na Kopeckého predsa len v tomto filme nemal.Bolo to také "suchšie"....... Ale stále vyborná zábava i po rokoch sa dá pozrieť. ()

lekr

V zásadě to tak špatné není, ale ať se Sovák snaží sebevíc, na Kopeckého prostě nemá. Oproti "jedničce" přibylo plno trapných momentů a nemístných vtipů, nakonec ale mohlo to být horší.. ()

rakovnik

Slušné pokračování filmu s drobnou obměnou herců a prostředí. Jak mám rád Jiřího Sováka, tak zde kvalit Miloše Kopeckého prostě nedosahuje. Zápletka s tetičkou sice postrádá vtipu, je poplatná době, ale v dnešních filmech se objevují větší "zrůdnosti". ()

Martin741

Zeby to bolo na 5 hviezdiciek a tym by sa film mohol rovnat napriklad takemu U pokladny stal, sa mi zda hodne prehnane -- predsa len ide o film normalizacny. Sice kvalitny, o tom zadna, ale Burianovej klasike sa to nemoze rovnat ani vo sne. Jednotka - Zitra to roztocime, drahousku 1976 - bola predsa len o cosi lepsia. 78 % ()

Juto

Výborná satira, ktorá s komediálnym nadhľadom mapuje duchaprázdný život občanov sústredených na vidinu "nóbl" existencie. Predstava bohatstva vytesňuje u Novákových a Bartáčkových všetky morálne zábrany. 6/10 ()

otík

Volné pokračování předešlé komedie Zítra to roztočíme, drahoušku... ani zdaleka nedosáhlo kvalit svého předešlého dílu. Jednak Jiří Sovák nedokázal nahradit skvělého Miloše Kopeckého a pak všechny ty naschvály, které si dělaly rodiny Bartáčků a Nováků zcela vyšuměly v trapné sebeparodické prvky. Pár scén je vtipných, ale celkově tento film vyznívá do ztracena. ()

filmmovier

V porovnání s excelentní jedničkou je tohle už slabota. Místo Kopeckého je tu Sovák, což ani tak moc nevadí, ale zápletka je poměrně ubohá. Teta z Ameriky mě moc nebavila a nijak mě nedostala ani linka Soboty a Dášy. Jediným kladem tohotofilmu tady tak nakonec zůstává František Filipovský a jeho děda, který kouká na večerníčky... A jinak se skutečně dobrý film objeví jen občas. 60% tomu ale dám. ()

fantoci

To už je hodně slabé pokračování filmu Zítra to roztočíme, drahoušku. Někde jsem četl, že Miloš Kopecký v tomto filmu už odmítl hrát, a tak jej nahradil Jiří Sovák. ()

hans500

Horší než první díl, ale pořád ještě docela dobrá komedie s dobrými herci (hlavně Luděk Sobota byl výborný). ()

noriaki

Druhý díl pokračuje v postupném pádu započatém v půlce prvního. Půtek mezi rodinami je tentokrát méně. Znepřátelené klany uzavřely vratké příměří a vrhly se na okrádání důvěřivých dobráků. Původní lehkost se úplně ztratila a pokud byly nějaké postavy alespoň trochu sympatické, tak o to definitivně přišly. Tahle komedie Petru Schulhoffovi pořádně zhořkla. ()

lennyd

Novákovi a Bartáčkovi se sic stále nesnáší, ale přímým útokům již odzvonilo. Každá z rodin má své vlastní trable, byť příčina je stejná - peníze. Novákovi dostanou nápad, jak by si mohli snadno přijít k penězům - založí Klub Nováků, kde každý člen přispěje pětikorunou, a hned je peněz dostatek. Bartáčkům naopak přijede na návštěvu tetička z Ameriky, která také penězi nešetří. A i když se obě rodiny chvilku mají velice dobře, jak to už bývá - lehce nabyl, lehce pozbyl.. Volné pokračování komedie Zítra to roztočíme drahoušku se nese v duchu prvního dílu, i když jak už to u druhých dílů bývá, o řád méně zábavněji a více nuceněji. Možná by se celý film lépe nesl nestavět jej jako pokračování, ale jako zcela samostatný film (a nebo možná i dva filmy) - protože obě příběhové linie jsou docela zajímavé samy o sobě. Nicméně se zde opět sešla elita československého filmu, a každý z herců (až na L.Sobotu, kterého upřímně moc nemusím) vydává, co se hereckého výkonu týče, co může... ()