Bojovnice

Žoldnéřka O'Hara vede jednotku vojáků, jejímž úkolem je zachránit rukojmí držené v odlehlé části Afriky. Mise se však zvrtne a vojáci musí s místními rebely bojovat o život. (Canal+ Action)

tron

Michaela J. Bassetta som v roku 2006 pokladal (vďaka drsným zárezom Pustatina a Mŕtva hliadka) za jedného z najnádejnejších hororových mladých režisérov. Ale potom sa niečo stalo (konkrétne Silent Hill 2 a Solomon Kane) a bolo po talente. Teraz sa vracia s Rogue a musím povedať, že aj keď sa mnohí predháňajú o to, kto napíše ironickejšie recenzie (a trailery plné otrasného CGI boli fakt zlé, to uznávam), nakoniec to nie je katastrofa. Pecka to nie je, no v živote som videl priveľa céčok na to, aby som Rogue hádzal do odpadu (ktorým proste nie je). Od Megan Fox som ako od akčnej hrdinky čakal viac (asi ako jediný na tejto planéte?) a ani zvyšok kastingu nie je najgeniálnejší (špičkoví profesionáli sa správajú ako keby sami nevedeli, čo majú robiť). Starší krokohoror Po stopách zabijaka nebol zázrak, ale 4* si s prižmúreným krokodílom zaslúžil. Rogue sa snaží o to isté (= kombinovať zdanlivo neskombinovateľné témy: zvierací survival horor s obžalobou vojnových zverstiev), lež v danej problematiek sa pohybuje oveľa  ťažkopádnejšie. Levica je v hotovom filme rovnako otrasne digitálna, ako v traileroch, avšak tvorcovia si to našťastie uvedomili a tak ju väčšinu času ukrývajú v tme, čím paradoxne (alebo aj neparadoxne, ide o jeden z častých hororových prístupov tzv. ukrytého zla – viď. Čeľuste, Votrelec atď.) vytvárajú napätie. Občas to bolo nechcene smiešne (unesené dievčatá sa zhodnú na tom, že v živote utekali dosť a teraz sa začnú konečne brániť... a začnú utekať). Palec hore za obskúrnu, no v dobrom nečakanú scénu s istým zvieratkom v prvej polovici. Akčný úvod je trochu atypický, ale vcelku funguje. Rovnako prológ. Zamrazilo ma pri jednom úmrtí, ktoré vôbec nevidíme a práve vďaka tomu ma mrazilo, pripadalo mi to realistické. ()

kinderman

Michael J. Bassett se režijně podílel na seriálu Protiúder, takže nepřekvapí, že úvod připomíná jakoukoli jeho epizodu. Tento dojem posiluje herecká účast P. Winchestera. Pak se film překlopí do Lovců lvů (1996), pouze s tím rozdílem, že místo Ducha a Temnoty tady (bohužel nevěrohodně) řádí digitálně zmutovaná lvice. No, a ve finále se to samozřejmě spojí. Bassett není úplný patlal, o čemž svědčí zdařilý Solomon Kane (2009), a tak mě Rogue neurazil. I když bez toho Winchestera by to nebylo ono. ()

Arsenal83

Megan Fox nie je herečka, to všetci dobre vieme. Od mladosti sa už tam prebotoxovala, že bude zrejme aj o 50 rokov vyzerať rovnako, čím ohrozí rekord súdruha Lenina. Avšak s mimikou tváre to je horšie. Akoby naozaj prebrala tú súčasnú Leninovu. Ako výstavný exponát ešte ujde, ale do pohyblivých obrázkov sa hodí čoraz menej. A tak zobrala túto rolu, kde musí každú minútu minimálne trikrát povedať „fuck”, následne nakričí na chlapov dvakrát ťažších ako ona a celkovo sa arogantne nesie ako vodca brutálne ozbrojenej skupiny. Najlepšia scéna filmu bola hneď na začiatku, kde nastal výbuch a chlapík, ktorá si práve chcel zapáliť, sa v páde snažil ešte zachytiť tú cigaretu, čo mu vypadla z úst. Kabaret na entú. ()

Lacike

Rogue: Transformers ex-star story. Konceptom mi to trochu pripomenulo Predátora. Drsné komando najprv v úvode vystrieľa bandu únoscov a následne musí v Africkej divočine čeliť predátorom. Akurát nie sú z vesmíru, ale jedná sa o staré dobre mačkovité šelmy. Najväčší problém filmu sú nevýrazné charaktery, takže medzi prestrelkovým úvodom a finálnym bojom našej bandy so šelmou a jedným teplákovým drsniakom, sa to dosť tiahlo. Na druhej strane to je kompetentne natočené. Akcia je solídna. Nenadchne ale ani nenudí. Len ten prerastený lev je miestami hnusne digitálny. Na druhej strane aj v 200 megových blockbusteroch sa dnes nezriedka nájdu podobne trápne scény. Výsledkom je pohodová akčná jednohubka u ktorej vidno, že sa jej tvorcovia snažili, pre chlapov s chlpatou hruďou, ktorí už majú po krk detské komixovky. 5/10. P.S: nechápem prečo do hlavnej úlohy neobsadili Willisa, Cagea alebo Gibsona. Boli by oveľa uveriteľnejší ako tá pipina a zároveň by sa objavili v niečom lepšom, ako sú ich posledné filmy. ()

alchac odpad!

Ohavná CGI lvice zabija… zabíje… zabijákyně, schopná zhypnotizovat svou oběť, donutit jí odejít s ní do křoví a teprve tam ji naprosto bezhlučně zahlušit, nařezat jí kůži na souměrné kostičky (asi na pozdější opékání), jakož i zjevovat se v nejpředvídatelnějším místě a čase hrdinům v zádech, ale neschopná vlézt pod auto vs. PTSD terapeutická skupina tří nesnesitelných kravek a žoldnéřského kokotmanda složeného z hluboce citlivých, zásadových a morálních hoššanů a velitelky, jež je ve svém partu uvěřitelná zhruba stejně, jako by byl Dolph Lundgren v roli Nelsona Mandely. A to ještě není to nejhorší! Nevzpomínám si, že by v jakémkoliv z audiovizuálních zvěrstev mnou dosud zhlédnutých míra debility počínání jednotlivých postav dosahovala až takto neuvěřitelných hlubin – počítaje v to i první díl Premiéra Jaromíra Soukupa… ()