Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Greg (Owen Wilson) je nedávno rozvedený muž, jehož život se rozpadá, když v tom potká Isabelu (Salma Hayek), která je přesvědčena, že znečištěný a zlý svět kolem nich není skutečný. Věří, že žijí v ošklivém, drsném, ale simulovaném světě počítačovou animací, uvnitř krásného, ​​mírumilovného, „skutečného“ světa blaženosti. (PhoenixTears)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

To je tak, když se po delší době na něco těšíte už dle obsazení dvou oblíbenců, poté zhlédnete trailer, protože netušíte proč se ve spojitosti s filmem zmiňuje Matrix...a pak tu visí 39% a vy si řeknete, že ty VoD služby prostě ty filmy neumí a tentokrát pohořel Amazon. Ne, že by Bliss byl nakonec tak hloupý, jak jsem si myslel na začátku, nicméně celé mi to přišlo takové plytké a s neuspokojivou pointou. Ale Salma je pořád kus. Smířlivých 60%. ()

bobstock 

všechny recenze uživatele

Pro Mikeho smutně palec dolů. Nápad na imaginární svět proč ne, ale chce to více invence a nápadů, víc mystifikace spíš nežli jednoduchý lineární příběh. Hlavní hrdina bez přiblížení a psychologického rozboru v jeho životní situaci padne do spárů Salmičky moc brzy a nejen, že moc nefunguje přiblížení k postavám oni ani jako pár moc nefungují. Owen se tam většinu doby přiblble diví a kření do kamery, Salma vizuálně působí stále sexy i pro mladší ročníky, zato jí moc její hrudní přednosti nepomáhají v dramatičtějších záběrech a kazí to herecký dojem, který působí chvílemi trapně. Nevim, kde měl Cahill tentokrát hereckou laťku nebo jestli se nedokázal soustředit, kvůli ní nebo se bál hereckým personám něco namítnout? Nebo si tu chybu uvědomil až během natáčení? :) Příběhem stále více klišé bez zapamatovatelného vrcholu v současnosti se téměř touto formou vymazal, když to tak řeknu. Tu tam zmizela atmosférická a nezávislá artovka v podání předešlých režisérových zářezů. PS: A to mě teda taky nemile překvapilo, slyšel jsem Salmu poprvé v původním znění a její hlas je teda strašně nepříjemnej chraplák, jak kdyby 35 let prochlastala. 40% ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Uf, ještě, že jsem se nenechal odradit hodnocením. Cahill i tentokrát operuje s myšlenkami paralelních světů a noří svůj příběh do snové atmosféry, kdy si divák není jistý, co je či není realita. Co je simulace? Co je realita? A co je to vlastně realita? Není realita také simulace? Nebo je to snad příběh o závislosti na drogách? Nebo o duševní poruše? Film předkládá mnoho myšlenek, často i protichůdných a nejsem si jist, zda bylo cílem tvůrce nalézt nějakou jednotnou interpretaci. Rozhodně ale donutí diváka se zamyslet, ač mám teda z komentářů dojem, že ne každý se o to pokusil. Výtku bych směřoval akorát k hereckým výkonům, které mi nepřišly zrovna dobré, hlavně Salma Hayek a její cigáňa manýry nejsou úplně příjemné na sledování. Ani Owen není zrovna herecký virtuóz a osobně bych asi spíš ocenil spíš nějaký neznámý cast, který nebude působit tak rušivé. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Postupem casu se hlavni myslenka filmu stava stale vice banalni.Jak tvurci postupne poskytuji informace, vypada to na alegorii o lidech, kteri maji narusene poznavaci schopnosti. O krehkosti lidske mysli.Pak u me prevladal dojem, te jde o dva fetaky, kteri maji halucinace. Od zacatku bylo jasne, ze dcera je skutecna, protoze se objevuje i v samostatnych scenach. Matlo me jak muze beloch zplodit rovnikovou cernosku a ne mulatku,ale v podivne Americe uz je vsechno mozne. ()

Adam_Musil 

všechny recenze uživatele

Samotný film je vcelku trefnou manifestací své ústřední myšlenky a lze spekulovat o tom, zda to snad nebyl odvážný tvůrčí záměr. Abyste tedy dokázali ocenit Mika Cahilla jako režiséra, musíte zhlédnout i jeho ne příliš povedené snímky, kam bohužel spadá i Bliss (podobně zakusit dvojí svět, abyste vybrali ten lepší). Jeho rukopis je patrný, podobně jako například v Another Earth je rozvíjena myšlenka Platónova podobenství o jeskyni (nyní implicitně), ale tentokrát "vězeň" dobrovolně přijímá jeskyni jako krásnou skutečnost, třebaže měl možnost nahlédnout tu "blaženější" – například v Matrixu se tato idea ozývá také, ovšem povětšinou z úst či stanovisek záporných postav – i v tomto aspektu se tvůrce filmu zatím neoddaluje své neoexistencialistické poetice, kde jeho hlavní hrdina dochází klidu a porozumění poznáním nutnosti. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii, dále v Chorvatsku ve Splitu a na ostrově Lopud. (rafix)
  • Názov filmu sa objaví až v 97. minúte. (F2003F)

Reklama

Reklama