Co jsme viděli, co jsme slyšeli

• USA Things Heard & Seen

Pár z Manhattanu se odstěhuje do starobylé osady v Hudson Valley, kde zjistí, že jejich manželství obestírá zlověstné tajemství, které si nezadá se záhadami prastaré vesnice. (Netflix)

Cappuccino

Na drámu príbehovo slabo prepracované a na horor málo (takmer vôbec) strašidelné. Amande Seyfried a Jamesovi Nortovi však ich roly sadli a ako manželská dráma so štipkou mysteriózna ma to celkom bavilo. Scenár bol ale miestami skutočne odfláknutý a záverečné rozuzlenie určite vedel odhaliť každý, kto trochu dával pozor. ()

Johnny.ARN

Toto mohol byť krutoprísny horor. Čo z toho vyšlo? Ďalšia netflixovina, ktorá čím dlhšie trvá, tým je to väčšia píčovina. Zo začiatku vadí mdlé tempo a pridlhý nábeh do príbehu, potom stred zachraňuje odkrývanie manželskej špiny, ale koniec ide do sračiek, ktoré nie a nie skončiť. Tu niekto chcel natočiť uveriteľnú duchárčinu šmrncnutú mystikou a umením, vyšiel z toho ale nepodarený pokus o horor s manželskou drámou a zlým krimi. Nebyť Amandy, čo to tam držala v každej scéne, nedal by som to. 2 z 5 ()

Arsenal83

Naťahovaný film, ktorý nevedie skoro nikam. Duchárska linka slabá a nedopracovaná. Milenecká linka ešte slabšia a ešte menej rozpracovaná. Kriminálka linka načatá a privedená k plytkému rozuzleniu. Niekomu film pripomína Pod povrchom, ja som to zo začiatku tipoval na Tí druhí. Ani jedno sa však nekonalo. Na konci to prekvapujúco chce zísť až k 3:15 zomrieš! ale bez tej atmosféry, bez toho strachu. Dve hodiny je príliš veľa na to málo, čo sme vlastne videli. ()

David.Darco

Chápem, prečo sa Things heard and seen pohybuje v takýchto nižších číslach. On sa na ploche 120 minút možno pre istú časť divákov celkom vlečie. Pre istú časť divákov zrejme nesplnil očakávania. Či už celkové, alebo hororové. Mne sa toto nie úplne konvenčné poňatie zla a aj vývoja deja celkom páčilo. Nie je to nič prevratne nové, ale podľa mňa to funguje celkom slušne. Postavy sú pomerne sympatické. Alebo nesympatické keď je to žiadané. V takomto duchu pravidelne sklamaných diváckych (mojich) očakávaní to kráča až do konca. Ten nebudem konkretizovať. Poviem len že sa mi páčil, že ma čiastočne aj prekvapil a že bol po výtvarnej stránke zaujímavý. V rámci netflix tvorby je to určite jeden zo zaujímavejších filmíkov (zaujímavejší ako napríklad lepšie hodnotený Eli, z ktorého vraj diváci odpadávali od strachu). A takto nízke hodnotenie si podľa mňa nezaslúži. Niekde na úrovni 70%, ale rád práve proti prúdu zaokrúhlim hore. ()

PROCESOR

Na horor zapomeňte tedy aspoň v mém skromném měřítku. I když začátek je slibný a co se týká exteriérů, ty jsou úchvatné. I „zápletka“ vypadá slibně, jenže se to nějak celý pokazí. Úplně mě dorazilo velké finále. To namlouvání do scén typu „Už je čas Trevisi“ nepůsobí strašidelně, ale spíš úsměvně, nevím jaký byl záměr tvůrců, ale píšeme rok 2021. ()

• Film vznikl podle stejnojmenného románu „All Things Cease to Appear“ z roku 2016 od Elizabeth Brundage. (SONY_)
  • V čase 1:51:54 můžeme na lodi vidět nápis „Lost Horizon“, který odkazuje na stejnojmennou novelu Jamese Hiltona z roku 1933, resp. na dle ní zadaptovaný snímek Franka Capry z roku 1937. (Marcos22)
  • Snímek se natáčel v Hudson Valley v New Yorku (USA). (SONY_)