Co jsme viděli, co jsme slyšeli

• USA Things Heard & Seen

Pár z Manhattanu se odstěhuje do starobylé osady v Hudson Valley, kde zjistí, že jejich manželství obestírá zlověstné tajemství, které si nezadá se záhadami prastaré vesnice. (Netflix)

Gorehound

No, je to skôr dráma/ thriller s haunted house rámcom. Zahraté aj nakrútené je to výborne, prostredie veľmi pôsobivé, "sekerová" odbočka v deji prekvapivá, ale tá pointa... No, neviem. Ale ok, dáva to zmysel. Starostlivo nakrútený, zahratý film, ale že by ste sa k nemu vracali... Až mi je všetkej tej očividnej snahy zručných tvorcov ľúto. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Mne ta ponurá nevyspytateľná atmosféra sedela. Herecky to ústredná dvojica slušne ustojí, potiahne, hlavne Amandu Seyfried mám rád v takýchto skôr vážnejších "dramatických" polohách vie sa v takomto ohľade dobre predať a lakačky v norme. /70%/ ()

Warhorr odpad!

Já bych to přejmenoval na ''Co jsem komu udělal ?''. No jo, netflix horor v akci, asi jsem měl moc přehnaná očekávání když jsem po delší době dal šanci hororu z téhle platformy. Ono se vlastně jedná o klasický námět, kdy se rodinka přestěhuje na venkov do baráku a v něm začne strašit a mohl to být vlastně i slušný snímek kdyby se to nerozjelo v Esmeraldu Seyfried a Chozeho Nortona kdy jeden vyjebává s druhým. Proč někdo točí horor a rozhodne se jej proměnit v rodinou telenovelu? A ještě k tomu co trvá dvě hodiny ? Chcete nám vypálit oči ? Vlastně i kdyby ten film měl jenom půl hodiny tak mě to unudí k smrti. Hororových momentů, jestli se to tak dá vůbec nazývat, je tady všehovšudy asi 5%. Občas nějaký skřípějící zvuk, probliknutí světel a tím končíme. Scény o ničem, asi krom jedné se sekyrou, to byl nejlepší moment z celého snímku a ona údajná záhada domu se tu vlastně ani nevyřeší. Letošní hororový odpad. ()

EvilPhoEniX

Dnešní Netflixovská "hororová" novinka s krásnou Amandou Seyfried je bohužel na Horor až příliš mdlá a na drama zas nedostatečně vyhrocená. Úplně špatný film to sice není, natočeno je to relativně hezky ( ale to je už záruka každého nového Netflix filmu, takže jako pozitivum to nevnímám), spíše je problémem stopáž 2 hodin a fakt, že se zde většinu času nic moc zajímavého neděje. Není to moc napínavé, ani zábavné, nestraší se zde vůbec a něco zajímavého se začne dít až ve finální 20 minutovce, ale opět nic extra. Trochu mi film stylem připomínal 3:15 zemřeš, ale je to málo snaživé a divácky nevděčné. Avšak typuji, že slečnám by se to líbit mohlo, takže ty si hvězdu a půl klidně mohou přidat, zbytek diváků vlastně o nic nepříjde. Kdyby těch pomalých a hororových dramat nevycházelo letos tak moc, tak bych se možná přiklonil i ke třem hvězdám, ale už toho mám plné zuby, tak budu nekompromisnější. 4/10. ()

Jordan

artové horory to majú ťažké. majú tendenciu ostať nepochopené. veľkú časť divákov si odplašia tým, že tá znepokojivá atmosféra a snaha postavami, situáciami a osudmi priblížiť sa čo najviac realite a bežnému životu pôsobí nepríjemne. prípadne snahou o nejaký filozofický presah, otvorenými či vyslovene "zlými" koncami a/alebo prevracaním, nenaplňovaním či úplným popieraním zaužívaných žánrových klišé. autorský pár scenáristov/režisérov, ktorý si ma hneď na začiatku svojich kariér získal perfektným debutom, mi potom zo zorného poľa na dlhé roky zmizol, aby som sa dostal vďaka netflixu k ich ostatnému kúsku. a ten na ich škodu všetky vyššie zmienené neduhy vykazuje, preto zrejme tie nižšie hodnotenia. no to všetko nijako neodzrkadľuje fakt, že sa jedná o poctivú filmárčinu a nenápadnú, pod kožu lezúcu reverznú apoteózu a genderovo ladenú prevrátenú variáciu na jednu z najklasickejších hororových premís v dejinách filmu a literatúry (dokonca miestami snímaním a niektorými formálnymi prvkami celkom priznane cituje Kubrickov Shining a iné). ()

• Film vznikl podle stejnojmenného románu „All Things Cease to Appear“ z roku 2016 od Elizabeth Brundage. (SONY_)
  • V čase 1:51:54 můžeme na lodi vidět nápis „Lost Horizon“, který odkazuje na stejnojmennou novelu Jamese Hiltona z roku 1933, resp. na dle ní zadaptovaný snímek Franka Capry z roku 1937. (Marcos22)