adamo_znk

Vynikající one-man show se skvělým, sympatickým a fanatickým cholerikem Williamem "Billem" Fosterem v podání excelujícího Michaela Douglase. Ten se role tragického hrdiny ujal takovým způsobem, že jeho neodvratný konec mu nikdo nakonec nepřeje, i přes všechny jeho napáchané škody. Jeho hrdina je silně pochopitelný a komicky tragický. Nemůžu nezmínit neméně povedenou roli Roberta Duvalla. Někdy mám chuť praktikovat podobnou relaxující kůru s taškou plnou zbraní. ()

JayZak

Rozpálený letní den v Los Angeles. Kolona aut, zmatek a nervozita. Hodně nervozity. Těžko říct, jak je všem těm nervózním lidem a jak zvládají svůj stres. Ale objevil se jeden člověk, který to nezvládl, prostě se sebral a šel "domů". No jo, jenže to by nesměl být Bill Foster, který má "doma" rozvedenou manželku s dítětem, ke kterým se nesmí přiblížit na 100 stop(yardů?). Bill na této cestě domů zjistí, že má všeho po krk a mstí se tak nevděčné společnosti. Tento stylový thriller vás dostane svou neotřelostí, s kterou Bill zahraný výborným M. Douglasem (jedna z jeho životních rolí zdá se) dává nakládačku společnosti a trousí u toho vtipné hlášky. V druhé půli začne být snímek o něco vážnější, ale to podle mě nepřijde vyloženě na škodu, zkrátka to ukazuje chlápka, kterému hráblo z absurdit života, a to holt může končit špatně. Musím zmínit i výborný výkon Roberta Duvalla, jehož policajt poslední den ve službě byl také zajímavý, a závěrečnou hláškou do televizních kamer mě vyloženě uzemnil :). Jeden ze Schumacherových vrcholných filmů, a výborný film k odreagování se, když jste přepracovaní nebo prostě otrávení z lidí (zkrátka na pátek večer:) ()

JohnCZ

Popravdě jsem od Volného pádu zas tak moc nečekal, ale dostal jsem dost zábavný thriller. Michael Douglas je parádně děsivě sympatický psychopat (ač to zní celé jako oxymóron) a celá první polovina filmu nesoucí se v sarkastické, někdy až skoro komediální vlně, je vlastně dost trefná (scéna v Whammy Burgeru). Ani zbytek filmu v ničem nezaostává, ovšem nese se už spíše v klasické thrillerové rovině. Finále super a Robert Duvall je nejsympatičtější polda široko daleko. ()

corpsy

Popri Gordonovi Gekkovi, životná úloha Michaela Douglasa. Jeho postava, na celý svet nasraného týpka, je jednou z tých najokázalejších, aké strieborné plátno doteraz ponúklo. Rovnako Joel Schumacher, čím menej peňazí na film má, tým viac sa v ňom zobúdza skvelý režisér ( aj keď osobne, ja jeho batmanovky milujem ). Tento pohľad, na čím viac hnusnejšiu konzumnú spoločnosť, naozaj stojí za to. ()

joehot

Parádní společenská satira a jeden z nejlepších Schumacherových kusů. Douglasovi jeho maniaka věříte a nejen to - dokonce mu i fandíte. Ten chlapík má vlastně pravdu. Civilní výkon Roberta Duvalla je ve své nenápadnosti dokonce nad Douglesovým. ()

Marek1991

Smutné, no v realite tak časté, že to stojí za zamyslenie. Aj film má podľa mňa spád, kde napätie rastie a rastie a frustrácia sa začína prejavovať do činov a hrozné je na tom to, že občas by to spravil takmer každý z nás, lebo spoločnosť je občas až nerozumná a medziľudské správanie priam neempatické. Síce dnes už starší, no stále kvalitný a aktuálny kriminalistický thriller. ()

Cubinho

Jediné co se mi na filmu líbilo byl Douglas, role policajta, který se najednou tak angažuje v jeho dostižení, je stejně jako ostatní role podprůměrná. Však Douglas hraje výborně, není ani možné, aby vypadal tak věrohodně...Je to mezi 3-4*, ale jak se dívám na to vysoké hodnocení, tak musím dát nižší...ikdyž, 4* hvězdy nakonec asi dám, přece jen hlavním hrdinou byl M.D. a bavil jsem se u toho dost... ()

khedy

Pro mě každopádně jeden z nejslabších počinů Michaela Douglese. Čekal jsem skvěle gradující thriller s dobrou pointou, film mě však po většinu stopáže spíš nudil. Naopak, dokážu si tento snímek představit jako celkem poutavý v knižní podobě. Po prvním shlédnutí 50%, jednu šanci si však ještě zaslouží. ()

Torision

Jde mi jen těžko do hlavy, jak režisér, kterej natáčí převážně podprůměrný filmy až sračky typu Batman a Robin, dokáže potom vytvořit takový skvosty jako je Telefonní budka nebo právě tahle pecka. Michael Douglas tu hraje totálního magora, jehož nasranost sahá snad až do nebes, ale tak sympatickýho, že kdyby někdy kandidovala na nejlepší postavu v historii všech filmů, určitě bych mu dal hlas. Styl, kterým se vypořádává s hispánskejma gangterama, problémama systému jako je zneužívanej rozpočet města, náckové nebo třeba jenom hamburgrárnou, kde mu nechtějí dát snídani, je prostě mega a každou scénu s Douglasem jsem si vychutnával do maxima.Navíc suprová hudba a celkem sympatickej Duvall.. Měli jste špatnej den? Řval na vás šéf, ukradli vám peněženku v tramvaji, váš tým prohrál s největším rivalem, ještě k tomu doma přestala týct teplá voda a jste prostě nasraný? Jakože fakt nasraný? Pusťte si tenhle film, bude vám hned líp!. ()

curunir

Koho by neštvali každodenné zápchy na ceste do práce? Komu by sa páčilo neznesiteľné teplo v aute a nemožnosť s tým niečo urobiť? Komu vadí v lete otravní hmyz? Koho by neštvalo nemať drobné, keď si potrebuje zavolať? Komu sa páči, že vždy keď si chce rozmeniť peniaze, musí si niečo kúpiť? Komu by sa páčili prehnane umelo zvýšené ceny? Komu už lezú na nervy grázly a feťáci v uliciach? Komu nevadia otravní bezdomovci? Koho by tešilo stáť v dlhom rade? Komu by nevadilo, že od určitého času si nemôže v reštaurácii objednať na čo má práve chuť? Komu by sa páčilo jednať s neochotnými, sprostými a úchylkami posadnutými predavačmi? Komu ešte stále nie je jasný rozdiel medzi Japoncami a Kórejcami? Komu sa nepáči, že si nemôže chodiť kade sa mu zachce? Komu by sa páčilo, že pre jeho odbornú klasifikáciu nie je uplatnenie? Koho by neštvali ustavične rozkopané cesty po ktorých sa nedá nikam dostať? Komu by sa páčilo, že nemôže vidieť svoju rodinu kedy chce? Kto by chcel toto zažívať každý deň? ()

PauloZ

Do poloviny filmu jsem byl přesvědčen, že nedám víc jak 3*. Moc mě to nebralo a čekal jsem, kdy se co změní. A ono se vcelku změní. Postupem času začnete chápat co je Douglas vůbec za postavu, jaké má emoce a co se mu děje v hlavě. Nakonec zjistíte, že ho sere celý svět, že chce svá práva občana, že je sám, žena ho nechce a že asi není posychycky uplně v pořádku. Některé pasáže jsou opravdu dobré (scéna v "mekáču", nebo scéna v gun shopu ). Takže pěkné 4*. ()

F.man

Docela škoda, že si Schumacher nevybral jestli bude Douglasova postava mstitel současných civilizačních poměrů nebo prostě "jen" vyšinutý magor. Takhle je William "Bill" Foster sice zajímavou postavou s hodně specifickým pohledem na svět a řešením, ale přeci-jen trochu plochou. Přesto Schumacher podává zajímavý dramatický příběh, který je technicky zvladnutý na jedničku a je vystavěn na pevných základech zajímavého scénáře. I am not economically viable. ()

Marsik

Student Agency (Fun Relax Bus) - Na cestě z ČB do Prahy jsem si zkrátil cestu tímto již 21 let starým kouskem z dílny pana Šumachra. Ani se mi nechce věřit, že je to tak starý film a naposled jsem ho viděl před mnoha lety. Ovšem stále mám v paměti Michela Douglase, coby pomateného otce s legračním sestřihem. Na jednu stranu se snímek může brát jako naprostá blbost, kde hlavní postavě prostě ruplo v kouli a jednal jako magor. Pokud to však vezmeme z té "odbornější" psychologické stránky, tak Volný pád má rozhodně své poslání. Ukázal nám reálně svět, který je plný špíny, byrokracie, nepochopitelného chování lidí, nesmyslných pravidel, zákazů a konvencí a dalších negativ, které všichni musíme snášet. Scéna ve FastFoodu (dle mého nejlepší scéna) toto vše názorně ukazuje. Já byl tedy spokojen a v závěrečných 20-ti minutách mi bylo Williama líto. No a jestli si Falling Down zaslouží 85% (403 fanoušků) a aktuální 258. místo mezi nejlepšími filmy, toť otázka. Já hodnotím poněkud opatrněji. Každopádně někdy zase na viděnou, pane D-Fensi. 73% ()

spaceboyCZ

Skvely film, ktery patri k tomu nejlepsimu ve svem "oboru". Maximalne presvedcivy Douglas, zivotni situace, ktera se muze stat, skvele vystaveny scenar a k tomu vyborna hudba J. N. Howarda... ()

Angerr

Návaly vzteku a agresivity zažívá občas asi každý. Jejich zdroje v naší společnosti nezmizely (naopak přibyly nové, skrytější) a možnosti jejího neškodného odreagování nejsou každému snadno dostupné. Tím je nám hrdina od začátku jasně sympatický - také bych občas arogantní obsluhu kdekoliv nejradši zabil. Všechny scény, v nichž hrdina vstupuje s někým do konfliktu, jsou vcelku průhledně ztvárněny tak, aby z toho vyšel po právu a neztratil u diváka sympatie. Všichni "protivníci" jsou nesympatičtí a divák musí dát hrdinovi za pravdu. Když už je potřeba nahromaděný vztek vybít, přijde vhod fanatický nácek-militarista, parta hloupých sígrů nebo aspoň telefonní budka. Jak hloupé, pokrytecké, zbabělé! Pročpak nějaká zbloudilá kulka nezasáhla krásný obličejík nevinného dítěte nebo aspoň nějaké klidné spoluobčany, kteří si jdou pěkně za svým? Stačí si vzpomenout na americké a německé školy, kde se podobné věci staly - tak vypadá řádění pomatenců, kterým se bohužel do rukou dostaly zbraně. Cíli nejsou jen ti, které pečlivě vybral scénárista tak, aby jejich střet s hrdinou usměrňoval emoce požadovaným směrem. Scénář se ostatně moc nevytáhl ani v otřepaném paralelním příběhu policisty, který jako náhodou zrovna ten den odchází do důchodu. U chudáka Duvalla aby člověk v posledních letech pohledal jinou roli než starého poldy. Jeho závěrečný proslov, který snad měl všechno uvést na pravou míru a pojistit tak posvátné hodnoty, proti kterým film předtím celou dobu působil, je prostě výsměch. Zkrátka: dost tupá a také zbabělá manipulace. 4/10 ()

Krt.Ek

Pokud by byla čistě zápornou postavou soudobá konzumní společnost, respektive systém, kandidoval by Falling Down na film mého života. Bohužel to scenárista celé zadrbal a postupným posunutím D-Fense do pozice padoucha (sice blázna, ale stále padoucha) mi slušně pokazil zážitek. A to ještě nesmím zapomenout, že Prendergast R. Duvalla je svým celkovým pojetím jedním z nejnesympatičtějších kriminalistů filmového plátno. Každopádně přes všechny zápory dávám plnou palbu, jelikož jsem byl celkovým námětem a postupnou gradaci příběhu (SPOILER aneb od baseballové pálky po bazuku SPOILER) velmi uchvácen. 90% ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher