Han22

Rok 1993 byl mimo jiné i rokem výborných thrilerů a tohle je jeden z nich. Michael Douglas ve své možná nejlepší roli jako chlápek, kterému na dálnici rupnou nervy a vydává se s pomocí zbraní v rukou vypořádat se všemi nešvary (nejen) Ameriky. Nácek, anglicky neumící Vietnamci, rozkopaná dálnice, golfové hřiště, ošizené hamburgry atd... Při každé scéně člověk nemá na výběr a musí mu fandit. A nesmím zapomenout ani na skvělého Duvalla v roli policajta který má jít do důchodu, má bláznivou ženu a mladší kolegové se mu smějí a právě on musí tenhle problém vyřešit. Paráda - kdo z Vás neměl někdy chuť když mu dělníci vrtaj potřetí za rok pod oknem vzít bazuku, vystřelit jim tam "aby měli proč vrtat" ()

Finskej

Film pro ty, kteří přesně vědí, jak dokonale Douglasem ztvárněného hrdinu chápou: vstát a jít a konečně každého, kdo mě bude ještě dál otravovat, poslat tam, kde slunce nesvítí. Douglasův hrdina není blázen - svět okolo není v pořádku a někdy je toho prostě příliš moc. ()

jondoe

Asi bude chyba, ze som tento film videl az teraz. Da sa toho vela pochvalit. Napriklad exceletny vykon Michaela Douglasa stoji za zmienku, takisto vela silnych scen stoji za zmienku, napriklak scena vo fast foode je priam luxusna. Ale da sa toho aj vela z krityzovat. Tak napriklad to nahle skratove jednanie hlavnej postavy pohlo byt obsirnejsie rozpisane. Takto iba vystupi z auta a hned zacne terorizovat cele mesto. Tiez je zaujimave, ze aj napriek trestny cinom, ktore robi po celom meste si ho nikto nevsimne a dostane sa az na miesto na ktore chcel dorazit. Takze film sa po tretom incidente, ktory hlavnej postave prejde prehupne zo slusneho psycha do pomerne nepodarenej satiry. Po komentaroch a celkovych ohlasoch na tento film som predca len cakal viac. Joel Schumacher natocil aj lepsie filmy ako je tento a nebyt vyborneho Douglasa siel by som z mojim hodnotenim minimalne o jednu hviezdicku nizsie. ()

divak84

nekompromisní úvod lehce zpomaluje od půlky, aby na uplněm konci joel udělal zase parádní tečku...film, který v dnešním hektickem světě není vůůbec daleko od reality, ovšem má tu a tam šedé chvilky ()

ryba443

Výborné! Ale celý film stojí na Michaelu Douglasovi, kdykoliv se děj přesunul mimo nasraného Williama Fostera aka D-FENSe, celkem jsem se nudil, takže proto nedám tu pátou hvězdičku. ()

iXtr3m3

Portrét dokonalého pádu na dno, ktorý je a aj ostane aktuálnym navždy. Prototyp filmu, pri ktorom sa z absolútneho minima vytiahlo totálne maximum... ()

korndaddy

Neserte Fostera. Za žádnejch okolností neserte Fostera, nevíte jak se to může vyvinout, obzvlášť v hlavě takovýho magora. Douglas je skvělej a kdyby ho napodobilo alespoň pár lidí, věřím, že svět by zůstal bez všech možnejch problémů. Od dopravní zácpy přes konfliktní mexikánce až po rodinný vztahy. A svět by byl krásnej. :) ()

Mistickzz

Mmmm, tento film Joela Schumachera mi nejak nesadol. Celé mi to prišlo pretiahnuté za vlasy a plné klišé. A po celý ten čas som sa nudil. 55% ()

bruceman7

Ten film je výborným ztvárněním posranosti určitých záležitostí dnešní doby. Hutná atmosféra minimálně v první polovině filmu by se dala krájet. ()

honzii

Jak píše Lima: Volný pád je skvělá kritika společnosti, nadmíru zábavná a místy hodně trefná. Bohužel ke konci je postava D-Fense vykreslena tak, že byla lehce psychopatická vždycky, což jde právě proti kritice té společnosti. Je to pro mě obrovská škoda, protože postava Douglese byla úžasná v tom, jak byla citlivá a něžná. Zatíco D-Fens střílel ve fastfoodu do stropu, ptal se zákazníků, jestli jim chutná. I přes tuto ošklivou botu se na tento film vždycky s radostí podívám. Zvlášt kvůli scéně na golfovém hřišti. ()

Mafian

Pamatuji své první zhlédnutí tohoto výborného osobního dramatu z dílny nízkorozpočtového kouzelníka, kterému áčkové filmy moc nejdou, Joela Schumachera a dodnes ho považuji za nejlepší Schumacherův film, i když atmosféričtější Telefonní budka šlape Volnému pádu na paty a v některých ohledech ho i překonává. Jak já se u Volného pádu nasmál. Ale po zamyšlení na celým příběhem mě úsměv hezky rychle přešel a druhé zhlédnutí mi ukázalo, že tohle skutečně moc vtipné nebude. Nakonec se mi na filmu nejvíc zalíbila příběhová linie detektiva Martina Prendergasta, který pomstychtivého psychopata D-Fense musí zlikvidovat dřív, než provede něco vážně ošklivého. Objektivně to možná na plnou palbu není, ale subjektivně jsem si Volný pád oblíbil... ()

HiddenDragon

Mam tenhle film rad. Da se na nej nahlizet jako na thriller i socialni drama. A je to jedna z nejlepsich roli M. Douglase. Ten tu hraje defacto bezejmenneho obcana (i kdyz ke konci se jeho, popravde nedulezite, jmeno dovime), kteremu jednoho parneho dne na dalnici v LA pretecou nervy a "jde domu", zatimco za sebou nechava zmatek a mrtvoly, protoze cele mesto je podle nej nemocne a on chce jen poprat dceri k narozeninam. A protoze uz nema co ztratit. Vzali mu dite, vzali mu praci, i kdyz se snazil zit svuj zivot stredni tridy a nikomu neublizit. Ale nekdy je toho na cloveka moc. Kazdy se s tim vyrovnava jinak, ale podobny ultimatni pocit ma obcas kdekdo. Vybodnout se na ten stres velkomesta a nespravedlnosti v nem a udelat neco po svem. I kdyz nemusi byt navratu..."point of no return" jak rika Bill Foster. Vzpomente si na nej, az budete na nekoho nastvani, nebo sedet ve 40ti stupnich v dopravni zacpe... ()

Jane18CZ

Docela dobrý film, ale byl zbytečně moc dlouhý. Děj se táhne strašně pomalu a to mi hrozně vadí. 85% opět nechápu, ale uznávám, že film je hodně zvláštní. Každopádně nestojí za více shlédnutí, jednou bylo víc než dost. ()

Zagros

Ve Volném pádu hraje Michael Douglas naprosto famózně chlápka, kterému ruply v zácpě nervy, a který nechá auto autem a vydá se přímou cestou domovu. Problém ovšem je, že po cestě domů na jakoukoli nespravedlnost reaguje (lehce) přehnaně. V určitém pohledu jde vlastně o roli záporáka, jemuž ovšem budete naplno fandit. Většinou má totiž pravdu a žádá jen zdravý rozum a spravedlnost. Pokud se mu někdo opakovaně vysměje, dostane to, co mu patří. Vynikající námět, skvělá gradace příběhu, místy nápaditá satira, vtipné hlášky a především skvěle napsaná ústřední postava dělají z Volného pádu nejlepší film režiséra Joela Schumachera a jeden z nejlepších filmů Michaela Douglase. ()

Sygi

Tento film jsem shodou okolností shlédl den po letošním Jokerovi... a musím říct, že jsem netušil, že snímek s obdobným rámcem se urodil již před více než 25 lety. Příběh sleduje konání muže, který nevydržel tlak společnosti na svou osobu a nechal se jí pohltit. V chaosu vytvořil další chaos a ze špatného vytvořil ještě horší. Za to mu nenáleží žádné uznání, postavil se do role oběti a vsugeroval si pocit vlastního oprávnění k nějaké nápravě. Za vše mluví jeho překvapení na konci, kdy je konfrontován s tím, že vlastně on je ten špatný. Skvělý film. ()

Loki_Six

"You think I'm a thief? Oh, you see, I'm not the thief. I'm not the one charging 85 cents FOR A STINKING SODA! You're the thief! I'm just standing up for my rights as a consumer." ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher