pemap

Pamatuji se, když jsem film sledoval poprvé, úplně jsem jej hltal a čekal, co dalšího se stane. Několik scén mi utkvělo dodnes. Nedávno jsem film viděl znovu a těšil se, až uvidím, jak se William nasere a že to ani dlouho netrvalo. Po cestě domů sice rozfláká pár věcí a lidí, ale jinak je to mírumilovný občan, jako každý druhý – krásný příklad nervů na pochodu a to doslova… ()

Ozzy2

Největší psycho v celém filmu byla Mrs.Prendergast, škoda, že jí Foster neustřelil hlavu.Něco tak blbýho snad mít normální chlap doma nemůže. ()

kluzo

Film, když jsem jako Evropan žijící v ČR viděl poprvé někdy počátkem 90. let, mi připadal celkem přitažený za vlasy. Ale jako akčňák jsem to neřešil. Který přitažený za vlasy není, že. Bohužel dnes, v sobotu 28. listopadu 2020 už jej vidím spíše jako vizionářský a D-Fens docela chápu. Jak říkám, Bohu žel. Ale i ze zdejších hodnocení vidím, že mnoho lidí ten film vůbec nechápe. Jestli si totiž někdo myslí, že za chováním hlavního hrdiny je nasrání v koloně, tak film nepochopil a může se mu taky stát, že určité životní situace bude podceňovat. Jeho chování pramení ze skutečností, které se mu přihodily až do toho okamžiku a zácpa, tedy ta dopravní, ve spojení s horkem byla jen ta pověstná poslední kapka, která rozjela mašinérii pomsty všem. ()

tranquill

"Já jen bráním svoje právo jako zákazník a vracím ceny zpět do roku pětašedesát!" Schumacherův parádní thriller o tom, že (nejen) stres může v člověku spustit cokoliv... "Já jdu domů!" ()

Razzor_82

Volný pád do pomalu se rozpadajícího amerického snu. Výborná jízda se skvělou satirou v rozehraném psychologickém dramatu až do konce. Michael Douglas zase dokazuje své báječné herecké kvality v roli finančníka, kterému ze všeho už hráblo a jde domů za rodinou. Robert Duvall spojí příběh coby nenápadný policista v den svého civilu. Vynikající sonda do života až mrazivě reálná i díky kameře Bartkowiaka. Prostě držíte Williamu Fosterovi palce až do konce filmu a je až šílené jak může divák sympatizovat se zdánlivě negativní postavou s duševní poruchou. 8/10 ()

Dienzenhofer

Na podruhé mnohem lepší a odzbrojující. Film který při každém zhlédnutí ukáže několik dalších myšlenek a pohledů na společnost. ()

junxi91

Tento film získává v moderní, debilní, uspěchané a vystresované době nový rozměr. Všude nějaká nařízení, příkazy, rozkazy, omezování. A kor ještě v této ultradebilní covidové době je s podivem fuckt, že takových D-Fensů není v každém městě aspoň tucet. Protože nic nedokáže nasrat více než povinnost si pořád nasazovat a sundávat posratý náhubek. To bych také nejraději rozmlátil nějaký ten obchod (ideálně hypermarket) a rozstřílel telefonní budku (bohužel již relikt minulosti). ()

Urukhaj98

Michael Douglas jako ze života frustrovaný tragický antihrdina postupně se propadající do temnoty chodí po ulicích LA a dělá bordel. A Robert Duvall jako policista jednou nohu v penzi se jej snaží zastavit. Úžasné thrillerové řemeslo obohacené o skoro až filosofickou úvahu o povaze dobra a zla. D-FENS! 10/10 ()

kondor77

Nasrat úředníka, který se z posledních sil drží té špetky příčetnosti co mu zbyla se evidentně nevyplatí nejen v Česku, ale i v USA, protože buď vám v lepším případě zamítne příspěvek na bydlení nebo vás v horším případě zastřelí. Rád jsem toho úředníčka na jeho sebevražedné cestě doprovázel, ale musím se přiznat, že herecky přesný policejní důchodce chvílemi rozptyloval mou pozornost (není tolik divácky vděčný). ()

Lord Fuck

To je hodně velká paráda. Tady je vidět jak to může dopadnout když se člověk nasere. No popravdě 90 % těch situací by mě nasralo taky :) ()

Odpadlik

Velmi zajímavý film, ve kterém Michael Douglas znovu dokazuje že je výborný herec a zahraje ledacos. Navíc zde je v krátkém sestřihu a brýlých téměř k nepoznání. Mám pocit jakoby film mluvil z duše mnoha lidem, i když si to netroufají přiznat. Taky vás štvou ty věčné kolony aut nebo to že obrázek hamburgeru na plakátě vždy vypadá lépe než ten co ve skutečnosti dostanete? Myslete si o mě co chcete, ale já mu svým způsobem fandil. Rozhodně více než tuctové a nudné ženušce v podání B.Hersheyové a protivného Roberta Duvalla, kterého opravdu nemusím. ()

Jarome

Oh, you see, I'm not the thief. I'm not the one charging 85 cents for a stinking soda! You're the thief. I'm just standing up for my rights as a consumer. ()

Hejsa

Tak se mi zdá, že tady někomu ruplo v bedně! A stalo se to zde vynikajícímu Michaelovi Douglasovi v řežii pana J. Schumachera. Strhující tempo filmu přihrává jednu zajímavou scénu za druhou, až to holt musí skončit smutně. Nicméně MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ varuje: Snímek není určen pro labilní choleriky !!! ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher