Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Oživlé loutky Andre Toulona nyní vlastní doktor Magrew, který se pokouší ve své dílně vyrobit dokonalou polidštěnou loutku. Pro pomoc při práci si najme tichého chlapce Roberta "Tank" Winsleyho, který umí pracovat se dřevem. Ten se ale zamiluje do doktorovy dcery, což se Magrewovi nelíbí. Rozhodne se použít loutky Andre Toulona k vlastní ochraně a k likvidaci nepřátel. (Holina)

(více)

Recenze (14)

Mordenroth 

všechny recenze uživatele

Štvrtý a piaty diel, ktoré má na svedomí Jeff Burr predstavujú určitý úlet, hlavne čo sa príbehu týka (Sutekh a Totems – WTF?). Jediné, čo stálo za pozornosť boli staré známe bábky, len vďaka nim sa tieto dva filmy držia v pásme relatívnej nadpriemernosti. Režisér, ktorý natočil až jeden dobrý film (Leatherface: Texas Chainsaw Massacre III) akoby nepochopil (alebo nechcel pochopiť) podstatu celej série, ktorú pred ním predostreli Schmoeller, Allen a DeCoteau. Posledný z menovaných (v úvodných titulkoch figuruje pod menom Victoria Sloan) sa našťastie vrátil a opäť ponúka zaujímavý príbeh. V poradí šiestom filme smeruje v podstate späť ku koreňom celej ságy. Na scéne sa objavujú staré známe bábky – Blade, Pin Head, Tunneler, Jester, Leech Woman a Six Shooter, absentuje iba Torch so svojim plameňometom. Tajomstvo majstra Toulona ostáva neodhalené, tentoraz prišiel čas na prvý ľudský experiment, ktorý by rád priviedol do úspešného konca záhadný a tak trochu šialený doktor Magrew. Cieľom je transfer ľudskej duše do bábky... Atmosféra snímky dosahuje kvality prvých filmov, vynikajúcu hudbu Richarda Banda je počuť takmer stále a dočkáte sa aj nejakej tej brutálnejšej scénky. Čo je však najdôležitejšie – vraždiace bábky (hnací motor filmu) sú tak neodolateľne príťažlivé, že som si zase vychutnával každý záber, v ktorom sa niektorá z nich objavila. ()

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Tu konečne bábky dostali viac priestoru a je tu viacej mŕtvol a slušne prevedených vražd. Ale toto vsetko nastalo až v posledných cca 15 minútach. Dovtedy to bolo len tápanie v rovine romantickéj j a v rovine nezaujímavej. Príbeh tu bol, ale strašne lacný i na túto sériu. A postava Roberta má hned zo začiatku vytáčala a herecký predstaviteľ sa tiež moc nepreviedol. Preto nie som si celkom istý, či ma vytáčala tá postava alebo len ten herec. Ale inač som spokojný. Po niektorých podpriemerných častiach, prišla konečne jedna priemerná. Ale pochybujem, že nejak podobne to bude aj v ďalších častiach tejto pre mna zbytočne dlhej serie. Ale i tak som zvedavý, čo zas vymyslia, tí umelci. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Osmdesátkový look mám rád, chvílemi evokoval gotické horory - mlha, les, hra stínů, bouře.. Doktor Magrew je parchant, co si hraje na Frankensteina, ale kdyby znal jeho příběh, věděl by, co ho čeká. Většinu filmu zabírá rodící se vztah Jane a Roberta, což mě příliš nebavilo. Ale místy je pěkná atmosféra, loutky se dají do krvavého díla hned několikrát a jedna z bizarních scén se odehraje v závěru u lesního hrobu. Hezké jsou i Robertovy noční můry. Konec snad až moc otevřený. 2,5* ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Takže jak už je zvykem, po poslední kapitole přichází další díl. Tentokrát něco jako nový začátek, který na předchozí dva díly nijak nenavazuje naštěstí, absenci ukecaného démona jsem kvitoval). Zpočátku tuctová lovestory se naštěstí v závěru pěkně krvavě rozjede (ovšem snad až příliš pozdě) a zarazí podivně neukončeným koncem. Hrozně mě potěšil návrat mé nejoblíbenější loutky série Leech Woman, než jsem zažil obrovské zklamání, že to bylo jen na pár vteřin a bez mého oblíbeného dávení pijavic. Vzhledem k režisérovi ani nepřekvapí, že zatímco sličná Emily Harrison se silně uhrančivým pohledem neukáže naprosto vůbec nic, Josh Green jse nám několikrát naservírován jen v trenclích. Inu, DeCoteas se prostě nezapře. Oproti předchozím dvěma dílům je to rozhodně koukatelnější a přijatelnější, do výšin prvních tří dílů však Puppet Master zřejmě už nikdy ani nenakoukne. 2,5* ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Uběhly dlouhé čtyři roky a vypadalo to, že série Puppet Master skončila opravdu definitivně pátým dílem. Režisér David DeCoteau se ovšem vrátil a natočil ještě další dvě volné pokračování. To byla samozřejmě skvělá zpráva, vždyť právě on měl na svědomí doposud nejlepší díl Toulonovu pomstu (Puppet Master 3). Rozhodl se celý film obléct do nového kabátu a přišel s novými nápady. Bylo potřeba změnit hlavně prostředí, protože hotel Bogeda Bay byl už ohraný a přijít s novými postavami. Děj přenesl do neznámých končin, kde jistý doktor Magrew provozuje Dům zázraků - obyčejné sídlo dál od ostatních obyvatel, kde mohl v klidu provozovat své pokusy na lidech i loutkách a navíc si trošku přivydělat. Toulonův kufřík (bednu) získal neznámo kde, ale kupodivu si dokázal vražedné loutky podmanit a ty doslova plnily jeho požadavky. Na jednu stranu slouží pro pobavení diváků v jeho show a na tu druhou zase dělají černou práci, když se jejich majitel dostane do úzkých. Opět se tu setkáváme se starými známými Pinheadem, Jesterem, Tunnelerem, Bladem, Six Shooterem a dokonce Leech Woman. Režisér DeCoteau dokonale ví, co divákům nabídnout. Každý chtěl vidět všechny loutky zase pěkně v akci a ne jen aby přicmrndávali někde v koutě. Každý z nich se zapojí do akce a věřte, že bylo opět na co koukat. Atmosféra filmu byla o dost jiná než v předchozích filmech. Na začátku nám bylo nastíněno nějaké tajemství, které vyvrcholí až skoro na konci, ale pozorní diváci si dají všechno dohromady již v průběhu filmu. Celým filmem se táhne i tak trochu romantický duch, na který jsme nebyli předtím zvyklí. Pokud to má v hororu smysl, tak proč ne. Posledních 15-20 minut už to byla hodně solidní jízda, která určitě stojí za pozornost. Hudební doprovod byl asi tím jediným prvkem, který se nezměnil vůbec, což mě trošku překvapilo. Nicméně opět bylo vsazeno na povedenou úvodní melodii, která se s námi táhne všemi díly. Konečně se zde vyskytly i povedené speciální efekty, které krásně doplnily vražedné scénky. Jednotvárnost předešlých dílů sice nezmizela úplně, ale producenti přišli i z něčím novým. Tím se myslí útoky loutek a úmrtí jednotlivých postav.60% ()

Galerie (7)

Zajímavosti (5)

  • Příběh se měl původně odehrávat v Egyptě, kde by se loutky postavily tváří v tvář mumii. Tato myšlenka ale nakonec byla zavržena (Holina)
  • Väčšina scén s bábkami bola vypožičaná z predošlých dielov filmovej série. (beso74)

Reklama

Reklama