Mouchal

Těžko bych věřil člověku, který by mi zkoušel namluvit, že k výbornému thrilleru vám bude stačit telefonní budka, skvělý hlavní představitel a ještě že to vše může být zabaleno do krátké stopáže kolem hodiny a půl. Ale na to, abych poznal filmový masterpiece ani více času není třeba. V dnešní době tříhodinových bijáků a stomilionových rozpočtů jsem vždy za takový film hrozně rád, protože je to důkaz, že méně je někdy více. Film doslova překypuje komorní atmosférou, aby taky ne, když se takřka celý děj odehrává v jedné dosluhující budce (škoda, že vybrali telefonní budku a ne kadibudku, mohlo to být ještě zajímavější). Co určitě stojí za zmínku je fantastický výkon Colina Farrella, ale nepřikláním se už tolik k názoru, že to byla jeho one-man show, protože si film neumím představit bez skvělého hlasového projevu Kiefera Sutherlanda, který Colinovi výborně sekunduje. Přeci jenom si ale myslím, že zdejší sniper si na mušku mohl najít i většího grázla, ale to nic nemění na tom, že jsem se nenudil ani jedinou minutu. Tleskám. 90% ()

rejsek9

Schumacher je velmi nevyzpytatelný režisér, ale tady se trefil do černého. Jedna hodina a několik minut dlouhý film stačil k pochválení, že se jedná o brilantní thriller, jenž se může ve svém žánru řadit mezi špičku. Od klíčového okamžiku ve filmu jsem neodtrhl oči od obrazovky a jen jsem s napětím sledoval osud našeho manažeříčka Colina. Schumacher se u mě i přes jeho přešlapy řadí mezi kvalitní režiséry, protože natočit výborný film za dvanáct dní, to chce pochvalu. ()

BigBang

Celkem dobré. Asi to bylo vytvořeno jako studijní pomůcka pro americká studia, jako prezentace protestantského sebezpytování a léčivé moci veřejné zpovědi. Něco takového by se v Evropě natočit nedalo. ()

ZnalecH

Doufal jsem, že se to povede, ale popravdě jsem tomu nevěřil. A ono se to povedlo. Krátké, výstižné a jasné. Co k tomu více říci? Asi jen to, že dobrý film nepotřebuje města, státy ani spoustu efektů. Stačí dobře zpracovaná myšlenka. Opravdu velice napínavý thriller. 85% ()

GTS_PUNK

"Isn't it funny? You hear a phone ring and it could be anybody." Komorný thriller v hlavnej úlohe s Colinom Farrellom čoby PR manažérom, diváka zavedie na rušný Manhattan. Na jednu ulicu, rovnakú a pritom inú. Do jednej telefónnej búdky, rovnakej a pritom inej. Do búdky, z ktorej nemožno len tak ľahko odísť. Hlavná postava odtiaľto každý deň tajne voláva svojej milenke, ale nemá ani poňatia, že ho pritom niekto počuje a sleduje. Takisto nemá poňatia, že práve dnešný hovor bude špeciálny. Keď ukončí každodenný hovor, telefón začne zvoniť a z druhej strany sa ozve hlas, ktorý má chuť sa hrať. Má chuť hrať nebezpečnú hru na lovca a korisť. On bude lovec a svoju korisť už úspešne chytil, teraz ju len musí udržať, kruto a pomaly zabiť. Aj keď je lovec vyzbrojený odstreľovacou puškou, čo aj demonštruje, svoju obeť oblbuje psychologickými hrami - vie všetko o ňom, o jeho žene, o jeho milenke, o tom ako každému klame, aby dosiahol svojich arogantných cieľov. To sa lovcovi nepáči a pod výhražkou smrti núti svoju korisť zrejme prvýkrát v živote povedať čistú pravdu. Aj keď námet filmu vyzerá na papieri dobre, jeho finálna realizácia ma nenadchla. Komorná atmosféra, ktorú inak veľmi obľubujem, ma v tomto prípade skôr unavovala než bavila. Rovnako ako celá koncepcia snímku. Ako som povedal, námet vyzerá fajn a herci podávajú solídny výkon, ale celkovo som si film nedokázal užiť viac než na úrovni lepšieho priemeru. Kvalitu trochu pozdvihuje záver filmu, keď sa všetko končí nečakane. Teda... ako pre koho, záleží na každom jednom divákovi. Phone Booth však nezachraňuje ani lepší záver. "Obal" filmu vyzerá naozaj veľmi dobre. Bohužiaľ, jeho obsah je už na tom o trochu horšie. Stále sa však jedná o vysoko kvalitný komorný thriller z prostredia rušnej newyorskej ulice s všade prítomnou neistotou a desivým zvukom nabíjania odstreľovacej pušky. Ak neviete, čo si pozrieť a nechcete iba tak hľadieť na akúkoľvek hlúposť, siahnite po sluchátku a prežite napätie telefónnej búdky. ()

boni

Jakmile pominul wow efekt z první projekce, tak už mi to postupem času tak bezchybné nepřipadalo, až jsem nakonec jednu hvězdu ubral. Ale stále to je skvělý film, to bez debat. ()

Amonasr

Naprosto nevěrohodný a vykonstruovaný snímek, který není ani napínavý, ani nemá spád a je neuvěřitelně statický. Jedna velká užvaněná nuda. I závěr je překvapivý jen na efekt - na laciný efekt. ()

hrumsrt

Muž, který zabil netopýřího hrdinu hned na několik let, má na svém kontě přece jen několik opravdu kvalitních snímků. A jedním z nich je právě tenhle komorní thriller stojící na ploše jednoho čtverečního metru. Nevěrník Stu promění každodenní stres mezi dvojím životem za něco zcela jinak svazujícího. Ze slušnosti vezme náhodný hovor do budky, čímž si převratí život a vůbec celý Manhattan naruby. Jeden cápek v kvádru a extravagantní fialové košilce má jediný úkol, dělat společnost hošanovi na drátě. Nesmí položit když si chce pár prostitutek zavolat, natož když vedle zastřelí nějakýho obejdu. Geniální nápad, který s nervózně nevyrovnaným výkonem Colina Farrella nakonec utváří perfektní žánrovku. Takhle adrenalinový počin si ale zasloužil propracovanější finále. 80% ()

gemi

Po kolikáté jsem to právě viděl? Netuším, ale bylo to zase supr. Strhující, ani chvilku nenudící thriller (však taky na tak skromné stopáži není divu), přitom bez jediného sofistikovanějšího efektu, postavený jenom na chytrých konverzacích a natočený na pár šušňů. Klidně by to mohl být studentský film, kdyby to nějakého studenta bývalo napadlo. ()

samkko

8.2/10 a k mému překvapení se jedná o velmi slušný psychologický thriller. Skvělý Collin Farrell po celý film uprostřed telefonní budky. No, z počátku to z ní opravdu nudně, ale věřte, zdání klame. Film začíná stupňovat napětí už od prvních dvaceti minut, a potom už to jede jen a jen z kopce. Místy si dokonce budete říkat, že si to Farrell nezasloužil. Snímek má slušnou kameru která dokáže perfektně využívat malý okruh, ve kterém se děj odehrává a vám tak připadá, že se stále koukáte na záběry, které jste doposud neviděli, a toho si vzhledem k opravdu malému prostoru velmi cením. (Skvělé práce pane Libatique). Scénář je spokojivě dostačující, herecké obsazení perfektní a tempo je svižné a "pohodlné". Jo, nevidím jediný důvod proč by se mi to nemělo líbit, a to i přesto, že filmy z městského prostředí výrazně nepreferuji. ()

Nix

Já to říkám pořád, stačí jeden objekt, pár dobrých herců a skvělé dialogy a parádní podívaná je na světě. Tohle je napínák s naprosto skvělým Kiefrem ve sluchátku a Collinem v budce. Opravdu jsem netušil kdo zemře nebo jak to dopadne. Dost dobrej nápad a ještě lepší provedení. Určitě jeden z nej filmů všech zůčastněných. ()

alsha

Stoji za to videt, ale spis nekde v letnim kine, na multiplex je to velmi kratke. Ale mozna proto je to tak dobre. A je to pěkná ukázka to, že čím kradší filmy Joel točí, tím je to lepší ()

KillerZeli

Komorní mrazivé drama, při kterém jsem nemohl ani na chvilku vydechnout. uaaaaaaaaa Schumacher je vynikající, Farrell výbornej, Sutherland dokonalej a Whitaker ... došli mi slova.....I kdyby Schumacher zmrsil 20 batmanu, tak to pro mě bude pan režisér ()

nowaja

Tohle je první thriller, který byl natočen, u kterého se mi vážně tajil sech a nebyl jsem schopen odtrhnout oči od obrazovky. Naprosto vynikající myšlenka a ještě lepší ztvárnění. Režisér to zbytečně neprotahuje a film ukončí v tom pravém okamžiku, což je taky výborné. Hlas snipera v podání Kiefra Sutherlanda je jakbysmet dkonalý. Prakticky není co vytknout:) Možná jenom to, že si tvůrci velice otevřeným koncem nechali zadní vrátka, aby mohli natočit druhé pokračování. V tomto případě by se ale možná měli řídit větou: "Proč se snažit vylepšit něco, co už je dokonalé?". Pochybuju totiž, že by druhý díl byl ještě lepší. Spíš by to zkazilo dojem i z toho prvního. ()

Lokran

Jde o poměrně krátký film (cca 80 minut), ale s velice zajímavým námětem. Scénář je místy méně uvěřitelný, ale jinak velmi dobrý. Závěr je na jedné straně trochu patetický, leč pointa na úplný konec je originální. Velice dobrý Colin Farell na jehož herectví film celou dobu stojí. Neméně dobře mu sekunduje hlas Kiefera Sutherlanda. Vcelku opravdu napínavý film... Celkem 90 – 95%. ()

mliko

Tak to je mistrovsky film ve svem oboru.Vynikajici psycho-thriller ktery vas do tohoto filmu opravdu vtahne.Hlavne velke plus je originalita pribehu, ktery se krome zacatku opravdu odehrava cely v telefonni butce...80 minut skvelyho filmu ktery stoji za to. Colin Farrell a ten tajemny hlas(Kiefer Sutherland) tomu dodavaji tu pravou stavu. ()

Kostiwar

Jistě víte, že dostat se v Česku k funkční telefonní budce je boj o holý život. Ale to je nic, proti tomu, co si zažil ústřední hrdina filmu Joela Schumachera. Pokud vám řeknu, že Telefonní budka je extrémně napínavý thriller, tak si pravděpodobně představíte film plný divokých honiček, přestřelek, výbuchů atd. atd. Jenže se budete mýlit. Už samotný název by vám měl napovědět, že to nebude jen tak nějaký sériový „výrobek“ Made In Hollywood. V podstatě se celý titul odehrává v telefonní budce. Už vidím vaše vyděšené obličeje. Co může být tak napínavého na pár metrech čtverečních, tam je snad největším rizikem to, že vám propadne mince. Jenže to je další omyl. Snímek se stal jedním z nejvíce adrenalinzvyšujících titulů poslední doby. Telefonní budka dokládá Schumacherovo mistrovství v této žánrové oblasti. Tímto bych nechtěl urazit fanoušky např. Minority Reportu, Hartovy Války či Miami Vice, ale myslím, že Colinovi Farrellovi poskytl právě tento snímek zatím největší hereckou příležitost. Vzrušující neobvyklý komorní thriller je atraktivní podívanou, nabízející i nepovinné zamyšlení nad riziky světa konzumu a povrchnosti. ()

No vida? Co vsechno se nedá natočit v jedné telefoní budce. Proměna Colina Farrell ze sebevědomého frajírka až po ubrečenou nulu je naprosto skvěle zahraná - osobně spíš sleduju děj něž jednotlivé role, ale tady to co zde zahrál musí ocenik každý. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor