Záchranář Frank Pierce je po pěti letech nočních služeb psychicky na dně. Práce v sanitce z něj udělala alkoholika, jenž trpí depresemi a halucinacemi. V ulicích města vídává duchy pacientů, které se mu nepodařilo zachránit. Nešťastné bytosti bloumají po Manhattanu s výrazem nevýslovného utrpení a Frank čte v jejich očích výčitky. Naději do jeho světa vnese tajemná dívka Mary, dcera muže, kterého se Frankovi podařilo tak tak zachránit. Dvojici možná čeká vykoupení, ale zcela jistě budou muset napřed projít peklem. Mezi newyorskými narkomany se totiž začala šířit nová droga, jejíž požití má až příliš často smrtelné následky. A Frankovi právě začíná další noční šichta… Téměř mysteriózní drama režiséra Martina Scorseseho vzniklo podle autobiografické knihy Joea Connellyho, jenž několik let pracoval u newyorské záchranky. Tragické příběhy pacientů se tu prolínají s černohumornou otrlostí záchranářů i absurditou amerického zdravotnického systému. Scorsese se před Počítání mrtvých (1999) po letech vrátil ke spolupráci se scenáristou Paulem Schraderem, který se podílel na režisérových nejlepších filmech Taxikář (1976) a Zuřící býk (1980). (Česká televize)

Biopler

Zacinalo to skvele, pekna zaujimava hudba, prestrihy do oci Nica Cagea, nasadenim pri zachrane prveho pacienta, no potom to sklzlo do psycharny, v ktorej sa mi aj Nic Cage, podobne ako reziser, zdal byt nevyrazny. Podla mna najhorsi Scorsese, ak to zoberieme, ze ma talent skvele rozpravat pribehy a opisovat hlavneho hrdinu prenikanim do jeho vnutra. Toto mu nevyslo. ()

truby

Temný film o únavě, depresi, téměř bez nějaké kladné emoce. Místy jsem vůbec nechápal a nestíhal, ale vše to do sebe zapadalo a já tomu nakonec uvěřil. Potěšila mně i hudba k filmu - výrazný blues, soul, popř. rock, nejenže je to opis mého hudebního vkusu, ale navíc to parádně sedělo a doplňovalo celý snímek. ()

siloalampa

Záchranár v USA zbiera po ceste narkomanov - záchranár na Slovensku alkoholikov. Veľmi zaujímavé spracovanie danej témy. Realita zabalená do mysteriózneho obalu podaná na vysokej úrovni... Tiež som občas z tej práce taký unavený... ()

Patriot.X

Drama / Thriller? Nic dramatickýho ani napínavýho jsem tam nezaznamenal. Naopak jsem se slušně nudil. Ale při některých úpravách by to mohla být poměrně slušná černá komedie. A to by Cage ani nemusel měnit herecký výraz. Ty ksichty co občas nasazuje, jsou fakt úžasný. ()

Stíba

To, že Scorsese jaký rodilý NewYorčan drsným ulicím velkoměsta rozumí, v tomhlé filmu neukázal poprvé. A tak jak mi lezou na nervy nahodilé psychovýlevy a šílenosti různých režisérů a stejně tak jejich obdivovatelé, tady mi jen Scorsese potvrdil, že je opravdu neuvěřitelným režisérem, když dokázal vytvořit místy tak šílenou ale přitom skvělou stylizaci a atmosféru, která to celé co se ve filmu dělo krásně vystihovala a vrývala pod kůž. Možná to není úplně na 5* ale v tomhle případě rozhodně trochu přitlačím. ()

CharlieSs

Nikolas Cage, jak někdo může být tak proklatě boží? Dala bych i 5* hvězdičku, nebýt té příšerné krávy Mary. Strašně jsem se u toho i nasmála, a kromě neskutečně strašné osoby Mary nemám žádné výtky. ()

tranquill

"Zachránit někomu život, to je jako se zamilovat. Nejlepší droga na světě!" To zní idylicky, ale zde je realita trochu jinde. Abych se mohl na film dívat, musel jsem si dát silnou kávu..aspoň nějakou drogu..o tom to je. Ale Cage je zde opravdu výborný. "Tohle město, jak neste silní, tak vás zabije!" ()

Kingjiri

Opět jsem se přesvědčil, že Scorsese nikdy nebude moje krevní skupina. Ujetej a nicneříkající snímek, ve kterym si jistě mnoho lidí najde nějakej "skrytej" význam nebo poselství, už jenom kvůli velkýmu jménu pána režiséra. Pro mě ale ve skutečnosti film naprosto o ničem od začátku až do konce. Letos jsem tak kromě nehoršího filmu s Cagem v hlavní roli objevil i ten nejnudnější. Jedna hvězda za kecy sanitáře Toma a za to, že jsem se nudil při sledování natolik, že jsem si po dlouhym odkládání konečně přerovnal svojí sbírku DVD. ()

tidwell

No, on někdo ty postřelené dealery, mafiány, narkomany, bezdomovce, bloudící pomatence a vůbec všechny ty aktéry nočního života New Yorku musí do nemocnice odvážet - a v tomhle filmu je to zlomený N. Cage se svými výstředními kolegy-saniťáky. Scorsese tentokrát zvolil pohled z "druhé strany" a Cageova sanitka pomyslně odváží všechny přizabité postavy jeho předchozích mafiánských filmů, které zůstaly ležet na ulici - ale že by to byl nějak útěšný pohled, to vůbec ne. Všechny ty litry řinoucí se krve, bezbřehá pouliční krutost a duchové nezachráněných pacientů jsou naštěstí vyvážené nadsázkou, notně černým humorem (i trochu zbytečnou milostnou linkou). V mnohém ohledu je to nepříjemný, halucinační film připomínající noční můru, ale s vynikajícím vtipným scénářem kultovních parametrů postrádajícím hluchá místa (srovnání s Pulp Fiction se přímo nabízí - viz Ving Rhames v roli saniťáka/zvěstovatele Božího slova). Trochu jiný Scorsese, vedle Taxikáře možná jeden z nejlepších... ()

danny_21

Nejšílenější šílenost mága Scoreseho. Pozorovat 2 hodiny oteklý Nickovy bulvy v kvílící sanitce bylo utrpení samo o sobě, nemluvě o tom, že ta ujetá paranoia se o mě ani neotřela. Sorry Marty, každý má právo ujet, ale tohle byl fakt festovní úlet - 30 % ()

Likan7

Potvrzení toho, že Scorsese není moje krevní skupina (i přes zdejší slabé hodnocení). Většinou jsem byl úplně mimo mísu a 2 hodiny sledovat Nicolase Cage v depresi sice ve mě samotném depresi nevyvolá, ale zívání až až. ()

Martensson35

Scorseseho lehce nadprůměrný pokus o psychadilický film, v němž přetažená alegorie vyplivne i několik hodně vtipných momentů. Bohužel to není tak řízný haluz jako třeba Strach a hnus v Las Vegas. ()

gemi

Dynamický, chytře vtipný (hodně vtipný!), ale přitom silně melancholický film, který ocení hlavně ti, kteří někdy sloužili noční u záchranných složek. A maximálně si to užijí saniťáci, protože o nich to je. ()

RedWarrior

Nočním městem projíždí houkající sanitka a v ní sedí znavený záchranář s kruhy pod očima a pohledem upřeným do nikam. Z vysílačky řve Scorseseho hlas, kolega u volantu vesele zpívá a on touží jen po šálku kávy, nebo snad chvíli klidného spánku. Zítra už konečně musí dát výpověď… Ulicemi běhají zbídačení šílenci, lidé kradou a vraždí a vůz se řítí za zvuku bláznivého punku zvesela dál. Tam na konci cesty totiž někdo umírá… To je pro mě Počítání mrtvých. ()

Clark_Kent

Hroutící se svět a lidé co vykonávají andělské poslání.Veselý a zároven depresivní film Nicolas cage podla vynikajcí herecký výkon což se nedá říct o jeho dnešních filmech typu ghost ryder, lovci pokladů atd. ()

john.h

Nápad natočit film ze života záchrankářů byl skvělej. Akorát mi to celé přišlo tak nějak nezáživné a v druhé půlce filmu už jsem byl ze všeho unavenej jako Cage a když už jsem viděl ten bordel v nemocnici podesáté, tak už mi to, stejně jako Cageovi, lezlo na nervy. Nevím jestli to byl záměr nebo ne. Každopádně se mi to nelíbilo. Já se raději u filmu bavím, nebo z něj mám alespoň depku či přemýšlivý stav. A žádný z těchto dobrých pocitů se nedostavoval. Jen ty špatné. Přesto to je natočeno hezky a rozhodně se jedná o nadprůměr. Jen mi přišlo, že si chvílemi Scorsese hrál jakoby na Lynche a moc mu to nešlo. ()

departed

Pohled do života jednoho znuděného a unaveného záchranáře s kruhy pod očima, který touží po změně, chce, aby ho vyhodili, chce prostě udělat něco spontánního. Vidí duchy, zkusí drogu, aby se uvolnil, vybourá se v sanitce, ale odejde si se smíchem po svých. Tohle byl rozhodně netradiční Scorsese, ten film jsem si totiž před puštěním představoval nějak jinak, ale to neznamená, že jsem byl zklamán, naopak. V jeho filmografii asi jeden z těch odpočinkovějších filmů, i když se týká neodpočinkového tématu, tedy neustálého zachraňování zraněných lidí. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore