Casino

Fr

Mohla to bejt pohodička, ale nakonec to posrali.... . Poklidné vyprávění o zákonech a pravidlech fungování velikého biznysu. Dlouhé ( někdy moje pozornost upadala), po většinu zajímavé a poučné - takový prostě je M.Scorsese. Herecké představení 3 hlavních protagonistů, ale hlavně J.Pesci je stylovej mafián. Představení pro ty, kteří rádi poslouchají. ()

EvilPhoEniX

Dlouho jsem film odkládal, nakonec to nebylo vůbec špatný, ale 3 hodiny pro konverzační mafiánský film je zkrátka moc. Prostředí Casína bylo perfektní, ale tam se odehrává pouze první půle filmu v té druhé se řeší spíše vztah De Nira a Sharon Stone a to mi příliš atraktivní už nepřišlo, ale slabší čtverec dám, poněvadž je až s podivem, že jsem se nudou nesvíjel. 70% ()

Reiniš

Působivému retru Martina Scorseseho nemám po formální stránce co vytknout. Atmosféra doby je vystižena přesně a herci v nezvyklých úlohách září. Příběh se ale v druhé půli pozvolna vleče a závěr odhadnete dřív než by si tvůrci přáli. Hysterické Barbie Sharon Stoneové jsem měl po pár minutách plné zuby a Joe Pesci by zasloužil kulku mnohem dřív, což byl ale zřejmě režisérův záměr. Casino je kvalitní krimi drama, jen mi bohužel z hlavy vyprchalo dřív než bych si přál. ()

kitano

Nezáleží na tom, že Casino nieje tak dokonalé ako niektoré staršie majstrové kúsky. Počíta sa to, že už od prvých sekúnd vás to cele strhne, svojou atmosféou, hudbou, hereckými výkonmi, "Scorseseovsky" detailným a vypiplaným opisom sveta kasín a vzťahov ľudí, ktorí sa v ňom nachádzajú. Pohltí tak, že po skončení filmu som bol unavený tým, ako intenzívne som musel túto story preźívať :). Let's call it masterpece. (10/10) ()

Slasher

V řadě ohledů skvělý a vysoce dívatelný, přesto o hvězdu slabší Scorsese. Přišla mi škoda, že náběh na epický pocit zabila zrovna linie s femme fatale manželkou, co se chová jako větší a větší kráva na pěst, přičemž právě ta zápletka pro sebe urve největší prostor. První polovina neměla chybu, už jako náhled do chodu věcí ve starém Vegas potažmo americký mafie, jen kéž by tak dál... ()

• Postava Nickyho Santora (Joe Pesci) byla napsaná podle skutečného gangstera Tonyho Spilotra, přezdívaného "Mravenec". (don corleone)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011