Casino

Dreaker.24

Scorsese umí dělat filmy podle reálných událostí, se skvělou atmosférou, jak to ve Vegas vypadalo v 70kách + když si k tomu přidáte Roberta de Nira, který je pro tu roli jak stvořený, tak je to prostě skvělý. ()

noriaki

Casino na mě působí jako noblesnější a soustředěnější variace na Mafiány. Režijní styl je téměř totožný, v hlavní roli je ten samý Robert De Niro, a Joe Pesci si opět střihl cholerického ranaře. Rozdíl je pochopitelně v zápletce a v atmosféře. Mafiáni jsou přízemnější, ale opravdovější. Casino je uhlazené a má tendenci násilí skrývat. Když na něho později dojde, je efekt o to působivější. Za vším tím pozlátkem a neony se totiž skrývá pořádně drsný příběh o tvrdých lidech žijících v nemilosrdném světě. Herce chválit nebudu, protože bych tím urážel jejich mistrovství. Pochválím alespoň soundtrack. Nikdy bych si nemyslel, že se hudba The Doors hodí jako doprovod scény zahlazování stop. ()

brando

Scorsese si opět přizval svou hereckou partu okolo De Nira a Pesciho a opět se začínají dít velké věci!Opět se také spojil(po Mafiánech) s Nichollasem Pileggi,který pomohl se scénářem a jehož poezie se stala předlohou!První hodinka nám ukazuje jak,že to vlastně v tom Las Vegas chodí,kdo tahá za nitky,seznamuje nás s postavami,s různými funkcemi casina,navozená atmosféra,která v nás budí pocit naprosté velkoleposti a dokonalosti,záře neonů,volných lístků a žetonů,to vše obaleno spoustou peněz bylo to co udělalo Casino nejlepším filmem roku 1995,a který se stal nejlepším pomafiánským filmem,režírovanýn Scorsesem,který IMHO už nemůže překonat(jak rád bych se mýlil)!Omílat hereckou jedinečnou Pesciho a De Nira je házet hrách na zedˇ,nicméně i S.Stone do filmu bez chybičky zapadla!Rád bych zmínil ještě jednu věc a tou je hudba,respektivě House of the rising sun od Animals,se kterým Scorsese opět dokázal svůj cit pro výběr hudby,nebotˇ scény s touhle písní jsou naprostým vrcholem,jednoho z nejlepších filmů 90.let! ()

creeper

scorsese tak, jak ho ma vetsina divaku nejradsi. pomerne velkolepe podana kronika nekolika osudu a jednoho fenomenu. schema filmu bylo vyuzite jiz v good fellas nebo treba v raging bull. opet nechybi tema nasili, zarlivosti, slabosti i posedlosti. precizni rezijni prace, atd. ()

fefee

Casino, pre mňa definuje najlepší film od M.Scorseseho a najlepší film Roberta De Nira. Jeden z vrcholných filmov žánru mafie, dokonca pre mňa lepší ako kultový Kmotr. Od začiatku až dokonca ma film nepustil. Skvelá hudba, kamera ale hlavne herecké výkony. Záverné krvavé zúčtovania ma iba dorazili... Jednoznačne Film s veľkým F, hodný do TOP najlepších filmov sveta. Jedným slovom- PECKA!!! ()

JohnSmith

Další Scorseseho epos s De Nirem. Je super, že oproti Mafiánům De Niro nesleze z plátna a Sharon Stone je fakt dost dobrá.Joe Pesci si téměř zopakoval roli z Mafiánů. Je to fakt příjemná zábava, ale především začátek filmu se poněkud táhne a při délce téměř tří hodin to je zásah do sedacího ústrojí. ()

uhlajz

Kdybych moh být objektivní, tak bych asi řek hodně dobrý. Jelikož mě však tenhle žánr až zas tak nebere, tak říkám slušně odvedená práce, a na tak dlouhou stoáž téměř nenudící film... ()

Nyck

Mnohem, mnohem lepší než další velmi podobný snímek - Mafiáni. Jak režisér, tak hlavní herec jsou sice stále stejní a výborní, ale to okolo je něčím zajímavější, poutavější a zábavnější. Mohli jsme vidět další galapředstavení Roberta De Nira, což už bývá zvykem. Rozhodně se mi tu líbil Joe Pesci více než ve zmiňovaných Mafiánech. Byl drsnější, sprostší a mazanější. Jestli mu dát Oscara, tak jedině za Casino. Neuvěřitelně zpracované byly poměry v kasinu, tam se opravdu tají dech, co že se to všechno děje. Když to vezmu kolem a kolem, tak mi tu přeci jen něco chybí. A to příběh ve druhé polovině filmu. Trochu jsem se už začal nudit, naštěstí ne moc dlouho. Hudba, herecké výkony film vyšvihli vysoko, na druhou stranu moc dlouhá stopáž a trošičku slabší příběh srazily hodnocení na 4*. Kvalita! A Sharon Stone je kočka! ()

Brain-D

Úžasný film, který se točí kolem penězí v oslnivém prostředí kasina, mafii, manželství a přátelství. Pro mě je to dost, abych řekl že je to fantastický film. De Niro byl naprosto výborný a to střídání obleků bylo parádní. Joe Pesci byl taky skvělej, jako ve všech filmech s De Nirem. Vždy jejich vzájemná spolupráce dopadne na výbornou) ()

Andreas83

Jeden z nejlepší gangsterských filmů co jsem viděl, skvělí De Niro, Sharon i Joe Pesci . I přes délku jsem se nenudil, děj mě neustále vtahoval zpátky až byl najednou konec. ()

SamVimes

Nikdo neumí točit tak pocitově krátké tříhodinové filmy jako Martin Scorsese. Mistrovsky zreřírovaný mafiánský epos za doprovodu asi nenašlapanějšího písničkového soundtracku vůbec. Takhle vypadá velký film dospělého režiséra. ()

VanTom

Poutavým poodkrytím mafiánské struktury lasvegaského kasina nás provází dvojice vypravěčů - gangsterů/kamarádů na téměř opačných koncích potravinového řetězce, dokud vše nezkomplikuje osudová žena. Scorsese svůj 3hodinový epos vybarvil mistrovskou režií a citem pro film, který sice neustálými voiceovery (a přiznejme si, často jejich až otrocky doslovným vyobrazením) upozorňuje na svůj knižní původ, ale stejně nic neztrácí na/ve své "celuloidové" formě. ()

Sany33

Scorsese vo svojej najlepšej forme opäť necháva nahliadnuť na odvrátenú stránku ľudskej povahy tak, ako to iba on vie. Príbeh je zasadený do Las Vegas a týka sa jedného z Kasín a konkrétne na jeho styky na americkú mafiu. Všetko sa komplikuje, zložité ľudské vzťahy ako aj lojalita zohrávajú v osudoch hlavných hrdinov nemalú úlohu. Stopáž vôbec nie je prestrelená a ja sa jednoducho pri filmoch podobného zamerania nikdy nenudím. O jednu hviezdičku dávam viac kvôli Fam Fatale :). 90% ()

Eleanor05

Tříhodinová dialogy nabitá jízda, u které se nestihnete nudit. Klasický Scorsese - o mafiánech a posvětí, brutální, ale zároveň častokrát odlehčené, trochu odosobněné, velmi detailní a možná až příliš dlouhé. Jenomže na rozdíl od jiných Scorseseho snímků, Casino navíc funguje i jako výborné osobní drama, je skvěle odvyprávěné (dva vypravěči dávají dohromady příběh každý ze svého pohledu) a s nečekaným plot twistem na konci. Vše korunují standardně dobrý Robert De Niro, hodně dobrý Joe Pesci a překvapivě výborná Sharon Stone. 3,5*. ()

liuk

Ještě donedávna jsem nevěděl, co si mám o Martinu Scorsesem myslet. Teď už to vím, ne že bych ho snad nesnášel, ale vyhýbat se mu budu stůj co stůj. On si totiž myslí, že když mu celý svět leží u nohou, tak si může ve svých filmech dovolit cokoliv. Ne cokoliv nemorálního, to by vůbec nevadilo, ale cokoliv nelogického. Fakt si totiž nedokážu vysvětlit, odkud se vzal ten závěrečný zabíjecí rozkaz. Stejně jako nedokážu pochopit, kdo může filmu žrát skutečnost, že Ace, který nemá licenci pro vedení casin, a tak je v něm zaměstnán na oko jako nižší manažer. Ve skutečnosti ale celé casino vede, a to několik let. A celé Las Vegas to ví. Ale nikdo ho kvůli tomu nedokáže srazit. Všechno tohle si ovšem Scorsese vesele ignoruje, zato mi se strašnou grácii cpe jakési iviality, o kterých si myslí, jak nejsou objevné. Že v mafii existuje hiearchie, že celá státní byrokracie je podplacená, a že si každý kasíňák musí hlídat svá záda. Casino má ale jedno štěstí, totiž že má Sharon Stone. Ta to v roli Aceovy manželky během poslední třetí hodiny tak rozpálí, že bych snad filmu i ty 4* uštědřil. Tenhle klad na poslední chvíli dokazuje, že by bylo mnohem lépe, kdyby bylo celé Casino filmem o manželovi, co má casino než o šéfovi casina, co někde klofnul Sharon. Na posledních dvacet minut se ovšem vše vrátí k původnímu zaměření. Ať to nevypadá, že dávám 3* přes tu všechnu kritiku jen kvůli vysokému hodnocení ostatních, tak musím pochválit kromě Sharon perfektního Jamese Woodse, velmi divného Joea Pesciho a samozřejmě dosti napínavých a zajímavých scén, jenže ty nejsou vůbec podpořeny okolními reáliemi. Dám Scorsesemu ještě jednu šanci na poslední reparát, s Cape Fear. ()

smolicek04

Tak to je onen legendárny Nick Santora ktorí bol druhý Al Capone a aj by sa mu to podarilo ale nebiť jeho hlúposti a malichernosti ktorá ho dožrala na smrť tak by celí ten film bol na nič. Skutočne príbehy sa robia len z dobrých historiek a táto je priam úžasná...A nik by to nedal dohromady a nenapísal na kus papiera lepšie ako Martin Scorsese ktorý ma už z takými to filmami skúsenosti a samozrejme že Robert De Niro v ňom musí hrať hlavnú úlohu..Na prví pohľad film ukazuje prostredie kasína ale je to len klam dej je ďaleko hlbšie ako sa zdá. Bolo to už dávnejšie pred Las Vegas a Kasínami Kriminalita bola vždy a aj bude! ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011