Casino

NIRO

Až do chvíle, kdy se na scéně objeví Ginger, je to skoro stejně dobré, jako starší bratříček. Pak tomu občas trochu padá řemen (dost možná i proto, že příběh ztrácí tu "procedurální" zajímavost náhledů do světa, kam se - naštěstí - většina z nás nepodívá a naopak se zabývá věcmi, které jsme už nejednou viděli), ale pořád je to setsakra svižná jízda. ()

Gary

Násilí, mafiáni, peníze a Pesci jako brutální Nicky. To se mi muselo líbit. Když se dají DeNiro a Pesci dohromady, vznikne nejlepší dvojice a Werich s Voskovcem se můžou jít vycpat. ()

Genero

Zatímco ve středních Čechách vládl hazardu sedmdesátých let děda Konopásek, obávaný přeborník v maryáši pronásledovaný Státní bezpečností za výrok Husák je zmrd, v Las Vegas si tou dobou dobýval respekt neméně obávaný obřezaný ranař Ace Rothstein. Se svým psychopatickým liliputím pohůnkem a koksovou lady rozjíždějí v nejlepším Martinově filmu tvrdý zábavní byznys, který není určený pro mazlánky, nejsilnější zbraní je stejně jako ve státní správě pero a výhodu má ten, kdo na sportovním kurzu zvládl základy baseballu. Film neuvěřitelně brutální, vtipný a záživný. Navíc mi konečně někdo vysvětlil, že vyšňořený panák s kladivem, který mi stál za zády, když jsem si stěžoval u obsluhy na nastavení herního systému forbesu v neprospěch sázejícího, nebyl klempíř na cestě do opery. ()

Lacike

Po uspechu Mafianov sa Scorsese, De Niro, Pesci a dalsi znova dali dokopy a natocili dalsi film s mafianmi v podobnom style. A aby to nebolo uplne take iste, tak sa to teraz cely cas toci okolo Kasina. A to je pre mna jeden z dôvodov preco sa mi tento film paci menej ako genialny Mafiani. Fungovanie kasina okolo ktoreho sa toci cely hodinovy uvod ma ani zdaleka nezaujima tolko ako bezna rutina mafianov. Po chvili ma zacala trochu iritovat hudba. Je sice perfektne vybrata, ale hrá vyrazne nonstop az som si zacal priat, aby konecne stichla a konecne sa rozbehla nejaka zapletka. A to je dalsi problem. Ako hovori aj sam Scorsese. Kasino nema ziadnu zapletku. Je tu len dokonale vykreslene fungovanie kasina a par mikropribehov niekolkych postav. Na tri hodiny dost malo. Najviac sa film venuje pribehu De Nira a jeho neskutocne otravnej manzelky - zlatokopky. Holt proste ma nikdy nebrala Sharon Stone, takze ma nonstop srala. De Niro tu odviedol len priemerny vykon. Najlepsi je Joe Pesci, ktory si len zopakoval svoju ulohu z Mafianov. Ale stale ma bavi, ze taky maly drobec skace do o hlavu väcsich chlapov a zakazdym ich rozmlati na sracky. Zaroven tu ma najlepsiu scenu v celom filme. Ked ako jeden z mnoha rozpravacov komentuje, co sa deje. Vsetko je v pohode a uprostred slova bum bejzbalkou do chrbta. Skoda, ze sa film viac nevenoval jeho postave. Ostatni herci su uz len do poctu. Odohrali si svoje, ale nic pamätihodne nepredviedli. V celom filme nikto nema ziadny plan. Film v ziadnom ohlade poriadne negraduje a divak nie je v napäti z toho ako sa to skonci. Len sa to tak samovolne odvija az je koniec. Dokonca ani ten negativny koniec De Nirovej postavy naznaceny na zaciatku ma nikdy nedrzal v napäti. Napriek vsetkej tej kritike tomu davam silnych 8/10. Je to dobre natocene a mafianska tematika ma bavi aj ked je v tomto filme na vedlajsej kolaji. Ale Mafiani su proste o triedu lepsi. ()

ScarPoul

Jeden z najlepších Scorseseho filmov. Tu sa ukazuje ako veľmi je pre celý tvorivý tím dôležitá Schoonmaker ako strihačka. Ten film má toľko informácií a tak šialené tempo, že nedokáže nudiť. Stále sa tam niečo deje. A keď sa nejedná o podvody a násilie, sú to vzťahové problémy vyšperkované na neúnosnú mieru. De Niro a Pesci majú herecký koncert. Každý pohľad, každé gesto, každé zastavenie kamery, má svoje opodstatnenie a dôvod. Ten film dýcha z každého políčka niečim surovo úprimným. A Scorsese takéto filmy robiť vie. Pri Goodfellas mi to tempo trochu utekalo, ale Casino som vždy považoval za šialenú jazdu. Tú Scorsese pre mňa prekonal až Vlkom z Wall Street. Pre mňa nadčasová záležitosť. Kamera, hudba a scenár. Všetko je tu spravené tak, ako má byť. ()

6thSun

Stěžejním pilířem je zde vztah De Niro - Stone. Od něj se odvíjí vše, i když se to zpočátku nezdá, tenhle film je víc než o mafiánském podsvětí právě o týhle dvojce. Jak řekl Friedrich Nietzsche: "Kde nefiguruje láska nebo nenávist, hraje žena průměrně." Sharon Stone svou postavou skutečně BYLA a proto průměrně hrát nemohla. Vztah s De Nirem je neustálým kmitáním mezi láskou (u něj skutečnou, u ní k penězům) a nenávistí (u něj dlouho potlačovanou, ke konci už jen rezignovaně skutečnou, u ní zatraceně reálnou!). Jak kolem toho Scorsese ještě dokáže roztancovávat řadu dalších dějových linek, je už "jen" dílem jeho v geniálních sférách pulzujícího talentu. A na rozdíl od Mafiánů, kteří v závěru lehoulince ztrácejí na tempu (oproti jiným podobným opusům je to však stále Formlule 1), Casino ke konci právě díky vztahovému vzorci graduje a nabývá na kulervoucnosti. Casino jsem viděl už asi sedmkrát, což je vzhledem ke stopáži pěkněj kus času. Když k tomu připočtu hodiny, který sem proseděl u všech Scorseseho skvostů, který tak miluju, tak musím tohoto pána počítat jako někoho, kdo už je skoro součástí mý rodiny. Scorsese se o tom sice nikdy nedozví, ale já jsem na tento vztah (který v sobě neskrývá ani zbla nenávisti) velmi pyšný. 100% ()

PROROK14

Film je dlhý ale stojí zato ho vidieť. DeNiro + Joe Pesci + Martin Scorsese ....no čo asi tak možeme čakať?....no samozrejme jeden z najlepších filmov čo som videl. 92% ()

maseer2

tříhodinová mafiánská jízda z prostředí kasína, kterou táhne skvělá dvojice De Niro, Pesci.. neomylného a neuvěřitelně jistého Scorseseho za kamerou netřeba zmiňovat.. silné 4* ()

Tommassi3

" V poušti je spousta děr.. A v nich je pohřbena spousta problémů !! Ale musíte vědět, jak na to.. Díru je třeba vykopat předem, dřív než se tam objevíte s nacpaným kufrem, jinak vám to totiž zabere tak půl až tři čtvrtě hodiny, a kdo ví, kdo tam během tý doby zavítá.. S takovou abyste kopali další díry.. A tak byste tam mohli zkejsnout celou noc !!" ;) ()

bouncer

Scorsese se mafiánským filmům věnoval dlouhou dobu své tvorby, nasbíral spoustu zkušeností a jeho filmy působí velmi autentičně. Ať už to jsou známí Mafiáni nebo právě Casino, určitě patří tyto filmy k vrcholům žánru. Silný příběh vás udrží celou dobu (3 hodiny) a skvělí herci vám tuto báječnou podívanou jen zpříjemní...několik nezapomenutelných scén (hlava ve svěráku) a kultovní dílo je na světě. ()

erl

Moje srdcovka bez které nemohu žít . Jako vždy geniální Pesci , okouzlující Sharon Stone a chirurgicky dokonalá režie dělá z tohohle snímku klenot stejně blyštivý jako mafiáni . Scorsese je prostě bůh. ()

BoPo

Kasino by sa dalo rozdeliť na tri časti. Budovateľstvo, udržiavanie a úpadok/rozklad. Skvelá jazda ktorej dominujú postavy De Nira (mne jeho najviac sediaca rola) a Pesciho. Človek by ich chcel mať za kamarátov, ale rozhodne nie za nepriateľov. Celú dobu si užívate ich nestabilný vzťah a predovšetkým ich silné stránky. Sharon Stone predviedla životný výkon. Vdýchla život žene, ktorá je lákavá, a pritom by ju po spoznaní každý najradšej zabil. Mafiánske praktiky v atraktívnom balení made in Las Vegas. Posledná tretina bola predovšetkým o vzťahu Sam/Ginger, ale nekalých praktik bolo stále viac než dosť. Hlavne v kukuričnom poli. Film patriaci do každého mysliteľného zoznamu top mafiánskych filmov a pre mňa jasné č. 1. ()

st.ranger

Skoro až dokument, komentovaný hlavními postavy o tom, jak mafií nasazení lidé okrádají kasino. Je až neskutečné, jaké konexe a intriky se nacházejí za pozadím něčeho takového. Excelentní film od výborného režiséra. ()

Agatha

Od shlédnutí tohoto filmu mě odrazovala jeho tříhodinová stopáž. Jak se ale záhy ukázalo, na nudu nebyl čas. Precizní scénář se zabudovaným vyprávěním, výborná volba pro tak dlouhý snímek. Ale co je na delší stopáži pozitivního je to, že čas pěkně vylíčit charaktery hlavních postav, bez spěchu a ze všech úhlů. Velmi lákavý a zábavný je pohled na chod a provoz casina, ale nejen z pohledu jeho většinou netuších návštěvníků, ale hlavně z pohledu jeho obsluhy a zázemí. Nejdůležitějším motorem je ústřední herecké trio R. De Niro, Sharon Stone a J. Pesci, jimž se nedá vytknout zřejmě nic, každá z jejich postav zažívá takové změny a zvraty, že jen to by bylo na 3 filmy a i tak by se na to dalo s obdivem koukat. 3 hodinky příjemně uplynou a vytýkat se toho moc nedá, takže na hodnocení není nic moc co řešit. ()

murakamigirl

Božské. Stať sa objektívom kamery kasína Tangiers či pozorovať vývoj vzťahu De Nira- Pesci a De Nira- Stone je filmová báseň. No samozrejme, že De Niro s Pescim vládnu. Už roky mám vyjasnené, akú dámsku postavu by som stvárnila, keby som mala možnosť jediného výberu- Frankie z Frankie a Johnny, jednoznačne. Ale až dnes, teda včera, vlastne dnes, skutočne:)!, teda až dnes mi Sharon Stone predviedla, akou dámou by som sa nestala, ani za vlastný ostrov v Pacifiku či dokonca ani za celú filmografiu Al Pacina na svojej poličke. No vážne. Jej Ginger? Ani komentovať nehodlám... Božský film s fantasticky vypasovanou muzičkou. Božské. Božské... ()

JohnCZ

Dost dobrý mafiánský film, na kterém mi vadily pouze dvě věci: tou první je tak nějak již tradičně přestřelená stopáž a tou druhou neskutečně otravná postava manželky v podání jinak výborné herečky Sharon Stone. De Niro je opět výborný, stejně tak Joe Pesci. K tomu výborný soundtrack a zajímavé prostředí kasína v Las Vegas a máme tu další parádní mafiánský snímek. ()

Ouwen

Každá scéna je tak precizně a barevně texturovaná, vůbec jsem neměl pocit že by film měl tři hodiny a samozřejmě se dočkáme fantastických hereckých výkonů. To co bych filmu vytkl, jsou fakt drobnosti, které mě nijak nerušily. Už po dvacáté minutě jsem měl jasno o plném počtu a filmu po tu dobu až do konce, nespadl řetěz. Přirozeně se dění větvilo i s minimem nuceného klišé. Oslava filmařiny. De Palma a Scorsese jsou odpovědí, proč tak moc miluji kinematografii. De Niro má v Casino prvotřídní vkus na obleky. Tak dobře zrežírované, že jsem měl pocit, že jsem byl uvnitř a držel esa v rukávu. ()

tibenskym

Nekompromisných 5*!!! Hlavné trio hercov robí tento film nezabudnuteľným a vysoko vysoko nadpriemerným. Ťažko sa mi vyberá, kto podal lepší herecký výkon, pretože všetci hrali neuveriteľne úžasne. Doteraz sa mi však nestalo, aby ma niektorá z postáv vo filme iritovala tak ako postava Sheron Stoneovej. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011