Casino

BMAJTZ

Ksefty hazard nasili zbrane, to vsechno patri ke spravnemu gangsterskemu filmu a tim tenhle film rozhodne je. Vsechno souvisi se vsim a tak neni divu ze to nakonec odnesou vsichni. Tohle bylo proste uzasne dilo nevyssiho kalibru. A vykon De Nira jako vzdy genialni. ()

Dromed

Martin Scorsese a Robert De Niro zase jednou zabodovali, kdo má rád gansterky rozhodně musí tuto dnes již klasiku vidět. ()

ranp

Tento film můžu všem jenom doporučit. Casino donutí člověka hodně přemýšlet. Jak moc můžu věřit kamarádovi? Jak moc můžu věřit vlastní ženě? Na první pohled působí Las Vegas jako město plné luxusu, drahých aut a krásných žen. Ale díky Casinu se dozvíme, co se pod tím vším skrývá v hloubce, pod povrchem. Jeden z nejlepších Scorseseho filmů! ()

Lukoboss

Tak tady mám rozhodně nemalej problém. Film jako celek vůbec není špatnej, prostředí kasina působí poutavě, chladnokrevné mafiánské postupy jsou taky dotažené k dokonalosti, výběr herců nijak nezaostává. Ale ta nepřiměřeně dlouhá stopáž je natolik ubíjející, že hned ubírám jednu hvězdu. Ptáte se, proč teda nakonec jen 3,5/5? Kvůli Sharon Stone! Kdyby její postava v Casinu vůbec nebyla, snímek by se zkrátil asi na hodinu a půl vynikající gangsta-akce a neměl bych žádný námitky. Její postava je ale otřesná, vadila mně už od začátku a vysloveně jsem čekal, kdy ji některý z mafiánů odklidí. Nominaci na Oscara si vůbec nezasloužila narozdíl od Joa Pesciho, který předvedl nekompromisní a brutální osobu. ()

mohamedsfinger

Další skvělý film z dílny Martina Scorseseho, u kterého se nevyhnu porovnání s Goodfellas. A bohužel tento film z tohoto minisouboje vyjde jako poražený, protože v několika pasážích byl poněkud nudný. Ale co musím vyzdvihnout je trojice De Niro, Pesci, Stone, která předvádí naprosto úžasné výkony. Ani v dalších ohledech nemám co vytknout, jen prostě měli Goodfellas větší spád. ()

Maynard.

Dnes již legendární kousek, který nás provede jedním Casinem, ukáže nám všechny kalé či nekalé praktiky, ať už Casina samotného nebo jeho návštěvníků. Filmek pro opravdové labužníky, co se vyžívají v mafiánských filmech, aby taky ne, když stál za kamerou jeden z nejlepších rejžů. Ale mně v Casinu něco přebejvalo nebo chybělo, ani nevím. Nějak sem si tenhle film tentokrát neužil na sto procent. Možná to dělá ta opravdu dlouhá stopáž, která se mi zdá krapet zbytečná. Když bych měl psát o hercích, tak to je jedna velká slast. Je to úžasný pocit sledovat na plátně dvojici De Niro a Pesci, oba zmiňovaný podávají excelentní výkony. Pesci jeden ze svých nejlepších (nejlepší byl podle mě v Goodfellas). A do toho vychytralá a sexy náruživá Sharon, která se vyrovnala výkonu ze Základního instinktu. Je vidět, že ji tyhle role mrch náramně sedí. Jestli vono to není tím, že třeba ve skutečnosti je takováhle potvůrka, ale to už nechám na rozbor deníku Žena a život :o). Každopádně oboum chlapům pěkně dokázala zamotat hlavy. Scorsese je jeden z rejžů, kteří mají můj neskonalý obdiv... ()

OughJay

Neřikám, že je to buhví jak geniální dílo, ale to podání! Viděl jsem s De Nirem dost filmů a v každym mě víc a víc ujišťoval, že je to výjimečnej herec. Po Casinu k němu ale znova měnim postoj a to už definitivně, on je legenda. S tak úspěšnou filmografií se nemůže jen tak někdo pochlubit a on navíc v každym dalšim filmu dokazuje, že ta všechna ocenění získal naprosto právem. Díky němu dávám Casinu ne 3, ne 4, ale 5 - 5 hvězd. Jen De Niro odehraje celej film s kamennou tváří, ale přesto mu v obličeji vidíte každej pocit. Casino neni Scorseseho nejlepší film, ale i tak si ho člověk zapamatuje. 3 poutavý hodiny sledování, jak jedna ženská působí jako mor v těch nejvyšších mafiánskejch vrstvách, kde zpočátku působila vzájemná důvěra a přátelství. Jestli se to tak dá nazvat... :) Samozřejmě nesmim zapomenout na Joa Pesciho. Na De Nira sice nemá, ale tady mu minimálně, co se týče hereckýho výkonu, dejchá na záda. No a roztažnožka Sharon? Ta je na zabití, doslova... :) ()

Jello Biafra

Prvotriedne herecké obsadenie, vynikajúca réžia, démonický Joe Pesci, typické Scorseseho scény násilia, peprné hlášky. Ale čo je hlavné: brilantne odvyprávaný príbeh. Skrátka nefalšovaná gangsterka o vzostupe a páde lasvegaského casina založená na skutočných udalostiach. Spoločne s filmom Goodfellas radím Casino medzi najlepšie filmy aké kedy Scorsese natočil. ()

Sdoom

Mám Martyho fakt rád, všechny jeho filmy, které jsem doposud viděl, mě bavily, ale Casino je konečně tím filmem, kterému můžu dát 5 hvězd. Úvodní seznámení s postavami a chodem kasina je naprosto dokonalé, nestačil jsem zírat. Prostřední pasáž je sice malinko slabší, ale připravuje půdu pro grandiózní a úžasně propracované finále. Docela by mě zajímalo, jak je možné, že takovýhle majstrštyk získal jen jednu nominaci na Oscara. Asi se Amíkům nelíbila dost drsná prezentace Las Vegas jako města plného špíny, mafie a intriků. (HD, orig.) Edit 30.6.2020: Casino asi už zůstane Martyho nepřekonaným majstrštykem, opakovaně koukatelným, protože je to skvěle napsané, fantasticky zahrané a s vypiplaným vizuálem. Tři hodiny, v nichž je opravdu jen pramálo slabších chvilek. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

insurgentes

Poněkud zdlouhavé, a vzhledem k tomu, že příběh postrádá vnitřní napětí a jakousi vyšší pointu, byl to i problém odkoukat to na jeden zátah. Asi kdyby ten film nenatočil Scorsese, dal bych mu třeba i plný počet za solidní práci, jenže takhle jsem čekal asi trochu víc. ()

Kaceris

Tento film je proste skvost. Je to jeden z tých filmov ktorý síce ma tri hodiny ale pri jeho kvalite zbehnú rýchlo. Vynikajúca kamera ktorá zachytáva Las Vegas a jeho podsvetie v tom pravom svetle je proste geniálna. Film vtiahne do deja, chytí, a nepustí do poslednej minúty. Za tri hodiny tento film ukáže ako fungujú kasína, ako to vtedy fungovalo v podsvetí a umožní sa naplno vžiť do postáv a do ich situácie. Scorsese je proste čarodej ktorý na filmovom plátne stále vykúzli niečo čo nie len že pobaví, ale ostane v hlave na dlhú dobu.Ďalej tu je potom klasicky vynikajúci Robert De Niro ktorý sa pre rolu mafiána proste narodil zahral jeho rolu geniálne, Joe Pesci a vývoj jeho postavy Nickyho je jedna veľká slasť pre oči a Sharon Stone, tá si nomináciu na oskara rozhodne zaslúžila.Tento film sa mi práve po druhom zhliadnutí proste pridal ku tým mafiánskym stálicam, ku ktorým sa budem chcieť pravidelne vracať. ()

Arkanoid

Scorsese spoľahlivo buduje atmosféru, vedie príbeh a svojich hrdinov ku ich tragickým osudom spôsobených vlastným rozpínaním, egoizmom a neschopnosťou prestať a uspokojiť sa s tým, čo majú. Pomalšie tempo načrtáva chod kasína, vďaka nemu a viacerým rozprávačom precízne buduje, rozvíja a odhaľuje charakter svojich postáv a vytvára tým ďalší klenot kinematografie. Príbeh vzostupu a úpadku mafie vygradoval hlavne v prudko naturálnej scéne v kukuričnom poli, ktorá sa zapísala svojou surovosťou do najlepších scén, aké kedy Newyorčan s talianskou krvou natočil. Tento zážitok treba po skončení filmu precítiť so soudtrackom od Georgesa Deleruea. ()

Kejdlo

V jednotlivostech je to strhující, osobně mi ale úplně nesedlo tempo filmu, které je na moje poměry až příliš divoké. Pokud ale chcete zkusit jeden z nejlepších mafiánských filmů, určitě nešáhnete vedle. Herci si to dávají a nuda rozhodně nehrozí. 8/10 ()

Yeosol

Jak začít zhodnocení tohoto filmu, který sem měl správně vidět už dávno a viděl jsem ho až nyní? Horko těžko, já vím. Naprosto dokonalý mafiánský film, který si u mě vytvořil status kultovního snímku. Na režisérovi Martinu Scorsesem se mi vždy líbila jedna věc. Dokáže stvořit vždy věrohodnou a drsnou podobu nějakýho světa...ať už jde o Vlka z Wall Street, Mafiány nebo právě Casino. Nevíte, jak to chodí na burze s cennými papíry, jak si vydělat špinavý peníze, či jak přijít k nepřebernému luxusu? Žádný problém. Každý ze zmiňovaných filmů Vám dá hodně detailní návod do těchto světů...s určitou dávkou nadsázky samozřejmě, avšak bohužel podle skutečných událostí, správnou dávkou násilí a nekompromisního mafiánského světa. Bohužel není žádné zlato co se třpytí, a tak jak je zajímavé vidět, na kolik si jednotlivý hrdinové těchto filmů přijdou peněz a všelijakého bohatství, na druhém konci je vždy čeká vystřízlivění v podobě představitelů zákona a trestů s tím spojených. Jo jo, peníze a moc ničí charaktery lidí, tak to platilo vždy. Casino je naprostá povinnost pro všechny, kteří mají rádi filmy dle skutečných událostí, skvělé herce, kteří táhnou děj kupředu i přes obrovskou stopáž...De Niro, Stone či šílený Pesci, včetně dalších vedlejších postav. Jestli to skutečně takhle nějak funguje v Casinech, tak jsem rád, že jsem tomuto hráčství nikdy nepropadl. Výjimečný film! ()

Kanibal

Scorsese jen tak nepřestřelí a neudělal to ani tentokrát - gangsteři, hazard, krásné ženy... to je svět, který nikdy na vlastní kůži asi nikdo z nás nepozná, ale alespoň v tomto filmu se ho téměř dotkneme. Průřez profesním a osobním životem majitele kasína napojeného na mafii vás uchvátí! ()

KoRner

Spolu s Kmotrom pre mňa najlepšia gangsterka. Geniálny Joe Pesci a vlastne celé herecké osadenstvo, Scorsese tu podáva životný výkon. Aj napriek minutáži som schopný pozrieť si ľubovoľne krát tento skvost v kuse. Proste paráda! ()

jondoe

Trufam si povedat ze toto je najlepsia mafianska drama aka kedy bola natocena. Ani po asi desiatom pozreti ma tento film ani na sekundu nenudil. Vyborne natoce ,skvelo napisane ,perfektne zahrate. ()

Maark

....rád bych sem dosadil všechny "mafiánky" Martina S. včetně absolutních Mafiánů. Tenhle film má prostě šmrc a šlape od začátku do konce... ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011