Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

castor

Výsledek „pochopitelně“ nedosahuje kvalit předešlých Scottových snímků, ale i když je v jejich stínu, dokáže tenhle osamělý bojovník v japonské Ósace zaměstnat divákovy smysly. Může za to především režisérův um navodit atmosféru a jeho výtvarný talent. A my mu to baštíme. Tedy alespoň zhruba první hodinku. Pak se nám z toho vytrácí nápad a dostáváme pouze rozbředle okázalou a veskrze prázdnou bublinu, která nestrhne. Je to ten typ filmu, který chce nabít umělými efekty, když se text na papíře scénáristy vyčerpá. Douglasově postavě navíc chybí zajímavost a napětí, naštěstí jsou tu kameraman Jan de Bont a Ridley Scott, kteří solidně zachytili tehdejší Japonsko. ()

Othello

Kabinetní zástupce specifického žánru "totálně americký kokot v neamerickém prostředí", jak to jinak známe třeba z druhé French Connection nebo xXx a který se tak výborně podařilo zparodovat Carpenterovi v Big Trouble in Little China. Tyhle filmy přitom působí také jako americký výsměch původním bondovkám, kde kolonialisticky povýšenní bílí muži řeší problémy, které tamní zdegenerované a zkorumpované režimy schopné vyřešit nejsou, přičemž my jsme ochotní jim to tolerovat, protože chodí v obleku a mluví spisovně. Tihleti all-american pinďouři naopak nadávají jak dlaždičové, jsou hnusní, infantilní a ambulantně neelegantní. V tom působí ty filmy (třebaže to není vědomé) jako bujaré parodie na všechny ty white savior snímky, kde hrdina vyřeší problémy v cizí zemi po svém a v naprosté ignoraci vůči tomu, kde se nachází a jaké jsou tam způsoby. Black Rain ještě navíc krásně snímá špinavé ulice New Yorku a dokáže vizuálně přenést to specifickou chaotickou kulturní cizost Japonska. Že oba ty přblblí zabejčený detektivové se strništěma jsou víceméně akorát ukázková middle-age crisis zformovaná do lidské podoby, je věc, která se dá buď přežít nebo provinile užít, závisle asi na tom, jak moc k vám promlouvá tehdejší kult nejchlapáčtější chlapáckosti jejížž zástupci byli zejména Walter Hill a John Milius. ()

misterz

Typický predstaviteľ akčnej kriminálky v 80. rokoch minulého storočia. Dejovo len priemerné, zato však snímok vyťažil maximum z réžie a z hereckého dua M. Douglas - A. Garcia. A po rokoch už môže divák pamätník ťažiť aj z nostalgickej atmosféry toho obdobia. Nič prevratné, ale nebola to ani strata času. 65/100 ()

tron

V 70-tych a hlavne v 80-tych rokoch to bolo s Ridleym Scottom všelijaké. Hoci stvoril kulty VOTRELEC a BLADE RUNNER, nakrúcal zároveň i vyložene premárnené záležitosti. Napríklad čudnú rozprávku s Tomom Cruiseom (!) LEGENDA. Japonská kriminálka o ČIERNOM DAŽDI sa na nič nehrá a je solídnou, hoci dosť rutinnou stávkou na istotu. Ak nečakáte viac než troška akcie a štipku napätia v nápaditých ázijských kulisách (s jemnou pomocou tentokrát akosi nepríliš sa snažiacich hercov Michaela Douglasa a Andyho Garciau, ktorý vytvorili bohužiaľ nie príliš presvedčivú policajnú buddy dvojku). ()

Ruut

UPDATE 2020: No ale ono to je dobrý. S rostoucím věkem chápu i toho odulého Machaela Douglase, řešícího rovnátka a školné pro dceru. A super kamera.Závěrečný masakr na blátivé "vinici" patří mezi nejzajímavější osmdesátkové špinavé akce. ------ Hodně slabá ani skoro ne akčňárna od režiséra, jenž měl v té době na svém kontě už Blade Runnera a Vetřelce. Obtloustlý Michael Douglas působí jako by se měl každou chvíli sesypat. Fakt špatný casting. Akčních scén je pomálo a ničím nevynikají. Zápletka hodně ohraná. Jen výprava celkem jde. Slabota. Lehce zaměnitelné a právem zapomenuté béčko. ()

• Jackie Chan odmítl roli ve filmu, protože nechtěl hrát zápornou postavu. (Holina)
  • První verze filmu měla stopáž 2 hodiny a 40 minut. (Holina)