Blade Runner

• Česko Ostré komando (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy věda pokročila a společnost začala vyrábět replikanty, kteří jsou od lidí k nerozeznání. Liší se jen tím, že žijí pouze čtyři roky. Replikanti jsou používáni pro nebezpečné mise, ale po krvavé vzpouře v jedné mimozemské kolonii jim byl zakázán vstup na Zemi pod trestem smrti. Na plnění tohoto nařízení dohlíží speciální policejní tým Blade Runner. Rick Deckard, bývalý člen této jednotky, je povolán zpět do akce, když je jeho kolega zákeřně zabit jedním z replikantů. Vyšetřování ho zavede do koncernu, který replikanty vyrábí. Zde se setkává s krásnou Rachael, ačkoliv není skutečným člověkem, ona sama je o svém lidství zcela přesvědčená. Rick na replikanty nahlíží jako na podřadné věci, ale díky sblížení se záhadnou Rachael začíná o svém vyhraněném názoru pochybovat. Jsou skutečně replikanti od lidí natolik odlišní a je třeba je vyhladit, jak to Deckardovi nařizují jeho velitelé? (TV Nova)

Morlor69

Dnes již kultovní snímek, který nesmí chybět ve sbírce žádného fandy tohoto žánru. Tento skvost Ridleyho Scotta v Harrisonem Fordem v hlavní roli blade runnera a Rutgerem Hauremem, coby hlavním padouchem, vyvolává napjatou atmosféru ponořenou do doby roku 2019, kdy je Země jen odpadištěm té nejhorší chátry, dobou bezmoci a přežívání. Postupně divák vstřebává děj, napětí se silně stupňuje a to vše s rozuzlením, kdy za ambientní hudby vangelise člověku běhá mráz po zádech. Fandíte-li sci-fi žánru a neznámá vám není cizí, tento film vřele doporučuji. ()

pirate

Je mi velmi líto, že takto kazím hodnocení filmu, ve kterém hrál i můj oblíbený herec Harrison Ford, ale byla to pro mě prostě strašná nuda a po dvaceti minutách jsem skoro usínal. Možná, že v těch letech, kdy byl natočen docela frčel a je to možná i dobře udělané sci-fi, ale nemůžu si pomoci, že Star Wars se stali daleko větším kultem a diváky (včetně mě ) baví dodnes. Škoda. ()

Voxel

Jeden z mála filmů s trošku utahanějším dějem (spíš bych měl říct pozvolněji vyprávěným, přesto napínavým), který mě opravdu baví. Skvělá atmosféra, hudba, herecký výhon Forda a především úžasně ztvárněná temná budoucnost. ()

robbez

Nenadchne ani neurazí. Futuristická dekadence s asiatským nátěrem. Na svou dobu slušné vizuální efekty a výtvarně propracované scény. Příběh poměrně prostoduchý. Líbí se mi Vangelisova hudba. ()

Augustyn

Zápletka je tu sakra plytká. Atmosféra je to, v čem se může divák převracet, obracet a vůbec všelijak rochnit. Navíc tu platí na tisíckrát omletá pravda, že teprve nevyřčené vyvolává ty správné otázky. ()

muliku

Blade Runner je můj asi nejoblíbenější film. Ridley Scott je mistrem ve svém oboru, což dokazují i jeho ostaní díla. Dokáže krásně navodit atmosféru budoucího Los Angeles a za doprovodu hudby od Vangelise je Blade Runner prostě mistrovské dílo! ()

Monniques

Tak toto mě vůbec neoslovilo, nebavilo. Ok, pěkně futuristicky natočený plus skvělý Ford a to je asi tak vše, co můžu říct o tomto filmu pozitivního. Btw, jak Daryl visí na Fordovi bylo zjevné, že to není Daryl. Bylo zjevné, že to byl mužský dublér...to jsem ještě u žádnýho filmu neviděla, tfuj! ()

JecteJogurty

Ked tak citam komentare, pride mi naozaj zaujimave, ako sa postupne meni hodnotenie na film. Z kultoveho filmu sa stala nuda, nuda, o nicom film. Nehovorim, ze je extra hlboky , teda aspon ja som v nom az taku hlbku nepostrehol ( kniznu predlohu som necital), a to hovorim ako velky fanusik scifi. No ale mam pocit, ze kvalita filmov stale viac upada, vsetko je rychle, akcne, "strhujuce" a az sa zabudne na pocitovu stranku filmu. Som rad, ze este mi ostali v zalohe poctive filmy, ktore si po umeleckej stranke daleko viac cenim ako vacsinu dnesnych. ()

Woyczek

Kyborgovo depresivní počítání: "One, two, three, four, five, six, seven, go to hell or go to heaven," mi zní v hlavě i teď léta po shlédnutí snímku. Blade Runner je zkrátka jeden z pilířů žánru. ()

cajda77

Píše se rok 2019, "nedaleká budoucnost". Poměrně povedené potemnělé sci-fi se zajímavým námětem. V hlavní roli exceluje Harrison Ford... Proč ne ... ;) ()

Johgas

Úžasná atmosféra a Vangelisova hudba. Toť vše. Nijaký scénář a hlavně - všichni a všechno se tam bere smrtelně vážně, ani náznak humoru. Z tohoto důvodu se mi více líbil Terminátor. ()

mire.k

Je rozdíl mezi verzí 1992 a režisérským sestřihem. V každém případě geniální dílo. Jeden z mála filmů, který je stejně dobrý jako literární předloha (P.K.Dick), ba má v lecčemž jiný rozměr. Geniální kniha a geniální film. Mají mnoho společného a mnoho rozdílného. Obě díla zůstanou klasikou. ()

stefaton odpad!

Možná před třiceti lety bych z toho mohl být odvařenej, ale celé to výtvarné aranžmá a stylizace na mě působily neskutečně formálně a prázdně. Asi předzvěst filmů Davida Lynche. Sean Young velmi krásná. ()

Damnsinead

Pastva pro oči a uši. Jenže příšerně nudná. Blade Runner měl sice několik zajímavých nápadů, ale všechny v průběhu filmu vyzněly do prázdna. Děj na skoro dvě hodiny nevystačí. Dozvíme se, že má Harrison Ford zabít nějaké replikanty. A on teda jde, pár jich bez velkých fanfár zabije a od toho blonďatého se nechá zmlátit. Pak sebere ženskou a odcházejí neznámo kam. Konec. Trocha filozofování to nezachrání. ()

Ashok

Vynikajici, nadcasove scifi, ktere (re)definovalo cely zanr, neskutecne chladna atmosfera . . . ovsem ta hudba . . . ta je naprosto mimo = jak k uplne jinemu filmu, proto nemuzu dat plny pocet. A ano stalo mi to za to sem napsat, protoze tohle se Vangelisovi proste nepovedlo, jakoby ten film ani nevidel nebo se pri skladani koukal na uplne jinej. ()

jdosek

Scott uchopil perfektní námět pevně, nesmlouvavě, zotročil si ho a vytvořil dokonalé dílo. To umí jen génius. PS:: debilní komentář uživatele POMO mě ujistil v tom, že je to pseudointelektuální zamindrákovaný nýmand, který když něco nepochopí, má potřebu to poflusat Býval bych mu doporučil ať si přečte knihu, ale to je úkol evidentně nad jeho síly. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Druhý Gladiátor našel záporáka

Druhý Gladiátor našel záporáka

17.03.2023

Ano, opravdu se vám to nezdá. Legendární režisér Ridley Scott (Vetřelec, Marťan) brzy začne natáčet pokračování ke svému obřímu hitu Gladiátor z roku 2000. V něm se tentokrát neobjeví Russell Crowe … (více)

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků